Posłuży on do informowania o sposobach instalacji programu i zgłaszania problemów użytkowników, dotyczących samego procesu instalacji, jak i błędów, które mogą pojawić się w trakcie użytkowania.
Zastrzegamy, że NIE oznacza to, że zmieniliśmy sposób licencjonowania programu i stał się on wolny i otwarty- C-Geo pozostaje programem płatnym i komercyjnym. ,,Ukłon" w stronę użytkowników Linuxa wynika z potrzeb klientów, którzy szukają alternatywy dla OS Windows i mogą ją znaleźć w postaci jednej z popularnej dystrybucji Linuxa, np. Ubuntu.
Drugie wyjaśnienie także dotyczy samego programu C-Geo - nie mamy i nie będziemy mieli w przyszłości specjalnej wersji napisanej specjalnie do użytku w Linuxie. Nasze wsparcie dotyczy instalacji i użytkowania programu przy pomocy Wine (akronim rekurencyjny od słów ,,Wine is not an emulator") -
oprogramowania umożliwiającego wykonywanie aplikacji przeznaczonych dla Microsoft Windows w środowisku systemu operacyjnego klasy Unix (definicja za Wikipedią).
Wreszcie trzecie zastrzeżenie - nie możemy zagwarantować, że program C-Geo uruchamiany w Linuxie będzie miał pełną funkcjonalność, którą mamy uruchamiając go w Windows. Pewnych funkcji być może nie da się uruchomić ale dołożymy starań, żeby takich przypadków było jak najmniej.