Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
zibi
__
__
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2005, 22:53

Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: zibi »

Witam.
Jak w temacie.
Na jakiej zasadzie działa autonumeracja w fiszce (Okienko szybkiego wstawiania tekstu), chciałbym rozpocząć od nr 1 i żeby odpowiednio wstawiał kolejny numer.
Dodam że robię duży szkic niwelacji bez punktów w tabeli.
U mnie nie wstawia i muszę za każdym razem ręcznie wklepywać do okienka.
Posiadam najnowszą wersję c-geo.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: Jurek B. »

Witam, u mnie działa to poprawnie: wpisuję pierwszą liczbę w okienku, wciskam ikonkę "1234", potem ikonkę "Wstaw", klikam na mapę, wstawia się pierwsza liczba, przy kursorze mam już liczbę o 1 większą od poprzedniej:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (16.85 KiB) Przejrzano 4989 razy
Pozdrawiam Jurek B.
zibi
__
__
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2005, 22:53

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: zibi »

Witam.
Dziękuję za odpowiedź.
Faktycznie wstawia (bez odnośników), ale ja cały czas wstawiam z odnośnikami ze względu na zagęszczenie mapy a z odnośnikami już nie wstawia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie, gdy są odnośniki, to autonumeracja jest wyłączana. Zobaczymy czy da się ją uaktywnić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej już to działa.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:W wersji testowej już to działa.
Czy można by było przy okazji zmienić ikonkę "odnośnik" na wciśnięta przy wybraniu jednej z 4 wersji odnośnika. Aktualnie by podejrzeć czy mamy włączone lub wyłączone odnośnik trzeba kliknąć w ikonkę i sprawdzić gdzie jest haczyk.

Wiem że detal, ale dla porządku i wygody można by to było uzupełnić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: Jurek B. »

Czy można by było przy okazji zmienić ikonkę "odnośnik" na wciśnięta przy wybraniu jednej z 4 wersji odnośnika. Aktualnie by podejrzeć czy mamy włączone lub wyłączone odnośnik trzeba kliknąć w ikonkę i sprawdzić gdzie jest haczyk.
W wprowadzone do wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: MarekOtt »

Nie działa coś auto numerowanie w przypadku takiego zestawu znaków

92/1, 92/2, 92/3, 92/4, 92/n+1 itp.

Pomocne przy numerowaniu np. działek

Nie wiem być może w takiej formie to nigdy nie działało :)
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: marioo »

nie działało a przydałoby się bardzo...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Nie działa coś auto numerowanie w przypadku takiego zestawu znaków

92/1, 92/2, 92/3, 92/4, 92/n+1 itp.

Pomocne przy numerowaniu np. działek

Nie wiem być może w takiej formie to nigdy nie działało :)
Czy to pytanie dotyczy rzeczywiście funkcji szybkiego wstawiania tekstu i to w kontekście numerowania działek?
Jeśli tak, to chyba to ostatnia funkcja w której miałoby sens to robić.
Działki mają swoją bazę danych, w oknie bazy danych jest funkcja nadawania numeracji dla wszystkich/zaznaczonych obiektów - można tam sobie ustalić zasadę autonumeracji dowolnie:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (43.34 KiB) Przejrzano 4413 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: MarekOtt »

Panie Jurku, niestety (albo stety) w praktyce wygląda to znacznie inaczej. Podczas naszych prac na C-Geo nie zawsze działamy na bazach. Czasami mamy pozakładane projekty na roboczo, które tylko obrazują pomiar, trzeba coś połączyć linią ciągłą, czasami obiektem zamkniętym, nie koniecznie zakładając dla obiektów zamkniętych bazy danych itp. Zwyczajnie nie zawsze jest to potrzebne, mało tego, mógłbym napisać że w większości przypadków kompletnie jest to nie potrzebne ;).

Przykładem jest praca na rastrach i np. jego digitalizacja (wektoryzacja) na potrzeby projektowe. Tam ważne jest by linia była linią, kabel był kablem, a granica granicą. Kompletnie nie istotne jest to, czy dana działka znajduje się w bazie obiektów czy nie, ważne by byłą na odpowiedniej warstwie. Ważne jest też by byłą dobrze opisana itp.

W moim przypadku bardzo często wykonuję też mapy "hybrydowe". Gdzie na rastrze dorysowuję brakujące linie, tak by treść była odpowiadająca. W tej formie też sporządzam projekty podziału, na rastrze mapy zasadniczej. Na takiej mapie wrysowuję "tylko" linie podziałowe kolorem czerwonym, a następnie każdą taką działkę mam opisać kolejnymi numerami wydzielanych działek, np. 92/3, 92/4, 92/5 itp. Nie ma sensu zakładać obiektów zamkniętych i całej bazy działek, tylko po to by wstawić 10 kolejno po sobie występujących numerów działek. Pomijam już fakt, że graficznie też nie będzie zgody, bo dla mnie ważna jest tylko jedna linia dzieląca obiekt, a nie cała wydzielona działka obiektem zamkniętym (która jest warunkiem by założyć dla mniej bazę).

To taki na szybko przykład, że niestety w praktyce to wygląda całkowicie inaczej. Przynajmniej u przeciętnych Kowalskich Geodetów :). Skąd moja propozycja dodania do szybkiego wstawianai tekstu, własnie automatycznego numerowania po ostatnich cyfrach, czyli 92/n , czy też nawet 92/1n, itp.

BTW. I jeszcze historia ostatnio wstawianych tekstów, mogła by być w kolejności ostatnio wstawianych, bo teraz chyba jest trochę chaotycznie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: Jurek B. »

Ok, rozumiem, jednakże nie mogę tu pomóc - jeśli programista będzie miał czas to doda tą funkcję, jednakże czasu w nadmiarze nie mamy więc nie zagwarantuję szybkiego terminu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Skąd moja propozycja dodania do szybkiego wstawianai tekstu, własnie automatycznego numerowania po ostatnich cyfrach, czyli 92/n , czy też nawet 92/1n, itp.
To akurat szybka piłka - dodane w testowej
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Szybkie wstawianie tekstu - autonumeracja

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że autonumeracja w oknie szybkiego wstawiania tekstu nie działa, jeżeli jest włączone wyrównanie tekstu do linii. Da się to poprawić?
ODPOWIEDZ