Edytor symboli

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Edytor symboli

Post autor: marioo »

Przy aktualizacji był komunikat o tym, że zostaną zastąpione pliki z liniami, a tymczasem symbole też zostały zastąpione. Po raz kolejny - bodajże trzeci - podczas ostatnich aktualizacji wywala mi symbole i muszę od początku dodawać swoje "furtki" i inne moje symbole...
Może zrobić w jakiś sposób żeby pojedyncze symbole zapisywać w pliku, który potem można by dodać do istniejących szablonów? Coś żeby nie trzeba było za każdym razem od nowa tworzyć symboli, tylko dograć swoje do istniejących.

Poza tym po aktualizacji nie działa edytor symboli - proszę o naprawienie
Pozdrawiam
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Edytor symboli

Post autor: PUG »

Popieram... Dobrze byłoby, jakby linie i symbole stworzone czy też zmodyfikowane przez użytkownika były zapisywane pod inną nazwą, tak, żeby w przyszłości nie "ginęły".
Pozdrawiam.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Edytor symboli

Post autor: marioo »

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy niedziałający edytor symboli jest tylko u mnie, czy jest to błąd występujący po aktualizacji, bo nie wiem czy czekać czy przeinstalowywać program...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor symboli

Post autor: FaFaL »

Uruchamia się, ale nie widać symboli (pewnie plik się nie wczytuje) ... a jak zaznaczyć aby przeskoczył do następnego nie pustego i kliknąć w prawo to się zawiesza ..
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Edytor symboli

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Wszystkie symbole są w jednej bibliotece. I Jeżeli tworzymy nowe symbole uzupełniamy istniejącą bibliotekę no i podczas aktualizacji zostaje ona zastąpiona. Ale jest możliwość skopiowania symboli z innego c-geo do istniejącej biblioteki. (albo zachowanego "starego " katalogu BIN). Wystarczy zrobić skrót do pliku EDYTOR_S.EXE i we właściwościach dopisać "/m" jak na rysunku. Po uruchomieniu skrótu oprócz okna edytora widoczne jest okienko "Nowe okno". Wskazujemy katalog ze starymi kodami mamy do dyspozycji dwa okna edytora symboli. Przenosząc myszką kolejne pozycje kopiujemy je (na przykładzie z 7 na 26) . Po zakończeniu koniecznie kliknąć na ikonki zapisz i zachowaj zmiany. Po restarcie C-GEO będą dostępne w "okno -kody"
Załączniki
ed_s.jpg
ed_s.jpg (61.46 KiB) Przejrzano 5551 razy
eds2.jpg
eds2.jpg (111.92 KiB) Przejrzano 5551 razy
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor symboli

Post autor: FaFaL »

Jak uruchamiam edytor klasycznie to nie wczytuje się baza symboli, a ikonka otwórz jest zablokowana...
Gdy uruchamiam edytor z parametrem /m i wskażę katalog bin to biblioteka symboli ładuje się poprawnie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Edytor symboli

Post autor: Wojtek P. »

Jeżeli w katalogu C-GEO/BIN jest znowu katalog BIN to biblioteka sie nie ładuje. Usunąć ten drugi BIN albo zmienić nazwę (jeżeli nic tam nie ma ważnego) i będzie ok
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor symboli

Post autor: FaFaL »

Thx, kiedyś się nawet zastanawiałem po jakie licho mam katalog BIN w katalogu BIN ;) To rozwiązuje sprawę :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Edytor symboli

Post autor: Wojtek P. »

Problem w tym że tam są pliki potrzebne do importu SWDE więc lepiej poczekać na poprawkę :)
lub na razie skopiować tam pliki SR_... i SR1_... aby działało i to i to
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor symboli

Post autor: Jurek B. »

Konkretnie trzeba skopiować pliki SR... o rozszerzeniach DAT i D32 z katalogu C-GEO\BIN do katalogu C-GEO\BIN\BIN
Programiści zlikwidują ten problem nie czytania symboli może już jutro, ale to co powyżej napisałem też załatwi sprawę.
Co do przerzucania samych symboli i ich zastępowania przez aktualizację, nie ma takich funkcji od początku i jest to na razie problem, którego nie rozwiążemy bardzo szybko.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor symboli

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Konkretnie trzeba skopiować pliki SR... o rozszerzeniach DAT i D32 z katalogu C-GEO\BIN do katalogu C-GEO\BIN\BIN
Programiści zlikwidują ten problem nie czytania symboli może już jutro, ale to co powyżej napisałem też załatwi sprawę.
Co do przerzucania samych symboli i ich zastępowania przez aktualizację, nie ma takich funkcji od początku i jest to na razie problem, którego nie rozwiążemy bardzo szybko.
temat odgrzewany, ale czy udało się w czas jego powstanie, poprawić wszystkie błędy. Potrzebuję dodać jeden symbol do aktualnej bazy symboli. Po uruchomieniu edytora (w trybie administracyjnym), wpisując numer kodu, pojawiają mi się istniejące kody. Ja dla nowego mojego kodu wpisuję numer 6001, następnie Tworze symbol na wszystkich potrzebnych skalach (1:500 i 1:1000), następnie klikam na pasku "Zachowaj zmiany" i ikonkę Zapisz symbol. Resetuję C-Geo i niestety wracając do edytora symboli pod numerem 6001 nie mam wcześniej stworzonego symbolu. Tak jakby się nie zapisuje :(.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor symboli

Post autor: Jurek B. »

temat odgrzewany, ale czy udało się w czas jego powstanie, poprawić wszystkie błędy. Potrzebuję dodać jeden symbol do aktualnej bazy symboli. Po uruchomieniu edytora (w trybie administracyjnym), wpisując numer kodu, pojawiają mi się istniejące kody. Ja dla nowego mojego kodu wpisuję numer 6001, następnie Tworze symbol na wszystkich potrzebnych skalach (1:500 i 1:1000), następnie klikam na pasku "Zachowaj zmiany" i ikonkę Zapisz symbol. Resetuję C-Geo i niestety wracając do edytora symboli pod numerem 6001 nie mam wcześniej stworzonego symbolu. Tak jakby się nie zapisuje :(.
W oknie Kody, w kolumnie przeznaczonej na symbol znaku kartogr. nie podaje się kodu cyfrowego, ale identyfikator symbolu widoczny w oknie definicji symbolu - jest o tym opis w rozdziale 7.3 instrukcji.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor symboli

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
temat odgrzewany, ale czy udało się w czas jego powstanie, poprawić wszystkie błędy. Potrzebuję dodać jeden symbol do aktualnej bazy symboli. Po uruchomieniu edytora (w trybie administracyjnym), wpisując numer kodu, pojawiają mi się istniejące kody. Ja dla nowego mojego kodu wpisuję numer 6001, następnie Tworze symbol na wszystkich potrzebnych skalach (1:500 i 1:1000), następnie klikam na pasku "Zachowaj zmiany" i ikonkę Zapisz symbol. Resetuję C-Geo i niestety wracając do edytora symboli pod numerem 6001 nie mam wcześniej stworzonego symbolu. Tak jakby się nie zapisuje :(.
W oknie Kody, w kolumnie przeznaczonej na symbol znaku kartogr. nie podaje się kodu cyfrowego, ale identyfikator symbolu widoczny w oknie definicji symbolu - jest o tym opis w rozdziale 7.3 instrukcji.
Tak właśnie wpisywałem, problemem okazał się numer jaki przypisywałem nowemu symbolowi (6001) a zgodnie z instrukcją musi być od 1 do 1000. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edytor symboli

Post autor: MarekOtt »

Czy była by możliwość, dodania do edytora symboli powiększenia okna gdzie się rysuje. Musze narysować coś precyzyjnego i bez powiększenia to na chybił trafił.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Edytor symboli

Post autor: Wojtek P. »

Będzie w aktualizacji
-To serve and protect-
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Edytor symboli

Post autor: Zibi123 »

Czy ktoś posiada zestaw kodów dla mapy 1:10000? Czy trzeba było by sobie samemu taki zestaw dorobić? Chodzi o "dorabianie" orientacji. ODGiK kręci nosem w kwestii sprzedaży licencji na mapy w skali 1:10000. Odsyła do ośrodka wojewódzkiego. Dlatego dorabiam takie orientacje na zasadzie schematycznej mapy i trochę się mi z tym schodzi ... :(
Pozdrawiam
Zibi
ODPOWIEDZ