Wycena

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Wycena

Post autor: tomek_79 »

Czy można wprowadzić do kosztów zlecenia asortymenty wraz z ustalonymi cenami
np. przychodzi do mnie klient i prosi o wycenę wznowienia powiedzmy 30 pkt granicznych
widzę to tak:
mam zdefiniowaną cenę (ryczałt) za 4 punkty oraz cenę za każdy następny
dodatkowo klient potrzebuje mapę ...
dodaję mapę (cena powiedzmy za 1 ha) program liczy cenę za 2,5 ha aktualizacji
wszystko się ładnie sumuje a ja pokazuję klientowi wycenę.

Mam jeszcze pytanie czy w metryka pracy może wyświetlić kto stworzył dokument bo pracujemy na wersji wielostanowiskowej
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wycena

Post autor: Jurek B. »

1. Co do metryki pracy to mam takie pytanie:
Czy informacja o twórcy dokumentu ma dotyczyć:
- samego dokumentu Metryka pracy geodezyjnej,
- samej Pracy geodezyjnej,
- każdego dokumentu dołączonego do założonej już pracy geodezyjnej, podawanego w metryce?
2. Dodamy do Kosztorysu możliwość definiowania asortymentów tak jak Pan napisał, chwilę to jednak będzie musiało potrwać. A jak dobrze pójdzie, to może i coś więcej z tego będzie...
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Wycena

Post autor: tomek_79 »

Odnośnie twórcy dokumentu to mam na myśli osobę która na podstawie wcześniej zdefiniowanego szablonu modyfikowała dokument, fajnie gdyby to właśnie wyświetlało się w metryce oczywiście dla każdego dokumentu dołączonego do pracy.
A jeśli idzie o wycenę ... no cóż czekam z niecierpliwością bo bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wycena

Post autor: Jurek B. »

W nowym testowym instalatorze dodaliśmy nową zakładkę Kosztorys w pracy geodezyjnej i tam możliwość definiowania pozycji kosztorysu z nazwą, wartością jednostkową, oznaczeniem jednostki. Jest możliwość wydruku całości - proszę sprawdzić - czy tak może być na początek?
Ewentualnie prosimy o uwagi - mamy pewne plany co do tej funkcji, ale wolelibyśmy dowiedzieć się od użytkowników czy ten kierunek ma sens.
(dla wersji wielostanowiskowej trzeba zainstalować również serwer)
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ