Geo Organizer - szablony zawiadomień i protokołów

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Geo Organizer - szablony zawiadomień i protokołów

Post autor: Aoschin »

Korzystając z okazji, postanowiłem pobawić się Geo Organizerem. Po paru godzinach widzę mnóstwo potencjału, ale mam kilka pytań.

1. Czy przy wykorzystaniu opcji wstawiania osób z działek (przez "lista osób") jest opcja niepowielania tych samych osób, a zamiast tego dopisania w nawiasie wszystkich działek, zamiast wielokrotnie wymieniać tę samą osobę z różną działką? Przy wypełnianiu zawiadomień byłaby to spora pomoc.
Sprawa jest fajnie rozwiązana w "Korespondencji", można zaznaczyć niepowielanie istniejących wpisów i jest ładnie i czysto przy kopertach i zwrotkach.

LUB

2. Czy przy wykorzystaniu opcji wstawiania osób z działek (przez "lista osób (tabelka)") jest opcja uzyskania przez użytkownika kontroli nad tą tabelką lub stworzenie listy działek, z dopasowanymi do nich właścicielami/władającymi/itp.
W tym momencie jest to po prostu lista osób i nie można zarządzać wielkością znaków, liczbą pól, kolejnością tych pól etc. Może na podobnej zasadzie jak w "Raporty" z tabeli współrzędnych w C-Geo, możemy wybrać jakie pole danych, w którym miejscu chcemy. (w takim rozwiązaniu przydałoby się np. pole "prawa do działki, ze słownikiem własność, współwłasność, gospodarowanie......" o ile coś takiego jest w ogóle do wykonania)

3. Czy przy generowaniu serii dokumentów i wprowadzaniu właścicieli jest opcja rozdzielania małżeństw na osobne wpisy? Preferowałbym osobne dokumenty dla każdego z małżonków. Sprawa jest fajnie rozwiązana w "Korespondencji", można zaznaczyć rozdzielenie małżeństw.

4. Czy jest opcja wstawiania nazw plików dołączonych do roboty w raportach?
Zazwyczaj skany takich dokumentów opisuję jako "szkic polowy nr X z YY,................." i fajnie by było móc po prostu je wstawiać do kolumny 5 jak w załączniku poniżej.

Docelowo chciałbym uzyskać takie efekty, ale wszystko, co będzie podobne powinno zdać egzamin
protokół.png
protokół.png (23.31 KiB) Przejrzano 4791 razy
Załącznik protokół.png nie jest już dostępny
Jeśli jakiś rozwiązanie do tego już istnieje, to proszę mnie pokierować jak je znaleźć :)
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Geo Organizer - szablony zawiadomień i protokołów

Post autor: Jurek B. »

Nie mamy szans by w pełni tak zrobić jak Pan zaproponował, jedyne co można było, to dodać dwie zmienne do umieszczenia w szablonie dokumentu:
"lista dokumentów przypiętych do sprawy (bez plików)" i "lista dokumentów przypiętych do sprawy"
Po pobraniu instalacji GeoOrganizera jest to już dostępne.

Co do osób w powiązaniu z działkami to jest taki raport w module SWDE/GML EGiB w C-GEO i tam można go w edycji uzupełnić o dokumenty. Natomiast moim zdaniem nie powinno się łączyć wielu działek należących do jednej osoby, bo każda z nich jest odrębnym obiektem EGiB i powinny być raportowane odrębnie z danymi osoby.
Ostatnio dodaliśmy w tym module, coś co ułatwia tworzenie wielu takich protokołów przyjęcia granic:
ustawiamy się na liście działek na działce głównej i:
- Ctrl O - usuniecie zaznaczeń działek
- Ctrl S - zaznaczenie sąsiednich działek
- Ctrl P - wywołanie okna protokółu
- Enter - wywołanie okna podglądu protokołu
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (165.21 KiB) Przejrzano 4665 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Geo Organizer - szablony zawiadomień i protokołów

Post autor: Aoschin »

W module SWDE/GML EGiB w C-GEO znalazłem dokładnie to, czego potrzebowałem.
Dzięki!
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ