Znaleziono 19 wyników
- 20 wrz 2019, 11:48
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: BLAD OSI TRASY PO WROWADZENIU PRZESUNIECIA NIWELETY
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 4212
Re: BLAD OSI TRASY PO WROWADZENIU PRZESUNIECIA NIWELETY
w plikach w których występuje bład usunięcie odsunięcia nie poprawia nic błąd faktycznie dalej występuje, ale kiedy weżmie Pan plik wyjściowy ("środek") od którego wychodziłem w nim liczy się wszystko poprawnie a przecież definicja trasy w nim jest ta sama. Pliki lewa i prawa to ten sam pl...
- 15 wrz 2019, 11:54
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: BLAD OSI TRASY PO WROWADZENIU PRZESUNIECIA NIWELETY
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 4212
BLAD OSI TRASY PO WROWADZENIU PRZESUNIECIA NIWELETY
mam problem polegajacy na tym, ze po wprowadzeniu osi trasy liczy sie wysztko ok (os trasy w srodku pasa rozdzialu) a po wprowadzeniu przesuniecia niwelety w prawo i w lewo celem prawidlowego zdefiniowania jezdni lewej i prawej pojawia sie blad dlugosci stycznych i punkty policzone w osi sa przesuni...
- 23 mar 2018, 13:04
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WGS84 na 2000
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 3271
Re: WGS84 na 2000
tak właśnie tak jest ustawione, mimo to program przelicza jakby były wprowadzone stopnie,dziesietne stopnia
jak przełączam na ss.ssssss wyswietla współrzędne jak tabeli roboczej, czyli mimo ze jest przełącznone na ssmmss.ssss przelicza niepotrzebnie?
jak przełączam na ss.ssssss wyswietla współrzędne jak tabeli roboczej, czyli mimo ze jest przełącznone na ssmmss.ssss przelicza niepotrzebnie?
- 23 mar 2018, 12:12
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WGS84 na 2000
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 3271
Re: WGS84 na 2000
zrobiłem zgodnie z opisem, ale program potraktował te dane jako ss.ssssssss, trzeba coś z opcjach zmienić?
format danych w tansformacji mam ustawiony na ssmmss.ssss
format danych w tansformacji mam ustawiony na ssmmss.ssss
- 23 mar 2018, 11:13
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WGS84 na 2000
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 3271
WGS84 na 2000
witam mam plik tekstowy w formacie (wgs84): nr B L 44 53°44'42.8423" 20°14'18.1592" 45 53°45'10.3066" 20°16'47.7754" ..... czy można prosić o podpowiedź czy jest jakiś prosty sposób aby przetransformować do 2000/7? czy obejdzie sie bez przeliczania SSMMSS.SSSS na SS.SSSSSSSS?
- 02 kwie 2015, 15:51
- Forum: C-Geo - import/eksport
- Temat: Import *.giv Mapa zasadnicza
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 5489
Re: Import *.giv Mapa zasadnicza
Jak zrobić przy tworzeniu wypełnienia skarp (pracujemy w szablonie dla GIV) aby wypełnienie skarp było dobrze zrobione eksportując do tango. Chodzi o to że Geo-Info rozpoznaje wypełnienie skarp jako obiekt zamknięty którego geometria składa się z punktów które mają przyporządkowane typy krawędzi 1 l...
- 23 lut 2015, 19:15
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
Jeszcze w temacie - w zakladce luki pionowe przy wprowadzonej niwelecie po przełączeniu na kilometry tez pozostaja niewlasciwe wielkosci i robi sie balagan, przy czym o ile wlepanie z reki km poczatkowego jeszcze " od biedy" mozna zrobic , o tyle przeklepanie km wszystkich wierzcholkow w l...
- 18 lut 2015, 10:12
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
dziekuje i pozdrawiam
- 18 lut 2015, 09:55
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
wlasnie o to mi chodziło, trudno - ale chyba powinno pojawic sie okinko z info ze km poczatkowy trzeba zmienic recznie bo jak ktos nie zauwazy to moze zrobic "małą gafę" :D . ok a co z numeracją punktów na krawędzi? kiedy działa sie na hetometrach jest ok, ale po przełączeniu na km jest ja...
- 17 lut 2015, 20:11
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
problemu pewnie by nie bylo jakbym zaczynal od km 0+000....
- 17 lut 2015, 19:56
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
wysylam jeszcze dwa rysunki
- 17 lut 2015, 19:48
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
- 17 lut 2015, 19:37
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
po wykonaniu obliczenia jednostki zostaja nieprawidlowe - stąd problem
- 17 lut 2015, 19:35
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
Re: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
w kolumnie hekt mam 964, w kolumnie metr mam 70 (96+470 - poczatek trasy) po przełaczeniu na kilometry zostają te same wartości(tak jakby było 964+070 co jest nieprawidłowe). Po przeliczeniu powinno byc 96km 470 metr w drugiej kolumnie zeby bylo prawidlowo. Ale jak pisałem to jest jeden problem, dru...
- 17 lut 2015, 19:13
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 3082
KILOMETRY-HEKTOMETRY PROJ,TRAS PO AKTUALIZACJI
Zrobiłem wczoraj aktualizację c-geo i zauwazyłem ze pojawił sie przełącznik kilometry/hektometry w trasach. Nie wiem czy robie cos zle, ale po przełączeniu na hektometry - wartosc w oknie trasy pozostaje taka sama( jak miałem 95km 470m program traktuje po przełączeniu 95hek 470m) i robi sie masakra ...
- 19 gru 2010, 14:06
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: klotoida+łuk koszowy
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 2688
Re: klotoida+łuk koszowy
Jeśli chodzi o ten drugi węzeł przesunąłem go nieco wzdłuż stycznej ponieważ program za każdym razem po naciśnięciu "żarówki" krzyczał, że suma długości stycznych jest większa od odległości między węzłami (mimo, że podawał jednakowe wartości jednego i drugiego), wynika to prawdopodobnie z ...
- 14 gru 2010, 11:03
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: klotoida+łuk koszowy
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 2688
Re: klotoida+łuk koszowy
ok postaram się cos w najbliższym czasie wkleic
- 14 gru 2010, 00:10
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: klotoida+łuk koszowy
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 2688
Re: klotoida+łuk koszowy
rozkminiłem problem.Robiłem wszystko dobrze od samego początku (doliczyłem 2 pomocnicze węzły) po prostu program źle liczył.Wszystko poszlo w momencie kiedy przy pierwszym weźle pomocniczym wpisałem dł drugiej klotoidy 0 zamiast pustego pola : ) pobawilem sie jeszcze przesuwając iteracyjnie drugi wę...
- 12 gru 2010, 22:20
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: klotoida+łuk koszowy
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 2688
klotoida+łuk koszowy
mam problem podobny do kolegi MCUG'a między dwiema stycznymi wychodzącymi z jednego punktu węzłowego mam kolejno klotoidę dł. 149,61m łuk o promieniu 1800,50m i łuk o promieniu 1500m.Nie mam pojęcia jak wyprowadzić takie dane w c-geo-pomóżcie koledzy bo już pot cieknie mi po plecach a do niczego nie...