Znaleziono 196 wyników
- 29 lis 2016, 12:29
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Błędne obliczanie kąta w tworzonym automatycznie ciągu poligonowym
- Odpowiedzi: 18
- Odsłony: 12746
Re: Błędne obliczanie kąta w tworzonym automatycznie ciągu poligonowym
myślałem że trzeba liczyć ... dzięki!
- 29 lis 2016, 11:34
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Błędne obliczanie kąta w tworzonym automatycznie ciągu poligonowym
- Odpowiedzi: 18
- Odsłony: 12746
Błędne obliczanie kąta w tworzonym automatycznie ciągu poligonowym
tworzę dziennik boków i kątów z zadań tachimetrycznych (pomiar nawiązań w 2 położeniach lunety) i wszystko gra.
z kolei gdy tworzę zadanie Ciągu poligonowego z tych samych zadań tachimetrycznych cgeo bierze do obliczeń kąty z II położenia.
co może być tego powodem?
z kolei gdy tworzę zadanie Ciągu poligonowego z tych samych zadań tachimetrycznych cgeo bierze do obliczeń kąty z II położenia.
co może być tego powodem?
- 24 sie 2016, 12:59
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Układ Zary
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 1315
Układ Zary
Witam,
czy jest możliwość dodania układu Żary? Mogę przesłać program którym dysponuję do przeliczania współrzędnych między układami, są tam w plikach punkty dostosowania.
pozdrawiam
czy jest możliwość dodania układu Żary? Mogę przesłać program którym dysponuję do przeliczania współrzędnych między układami, są tam w plikach punkty dostosowania.
pozdrawiam
- 02 kwie 2016, 20:44
- Forum: Program C-Raster
- Temat: Problem z tif+taf
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 10596
Re: Problem z tif+taf
wiadomo w czym tkwił problem?
próbuję za pomocą C-Raster przekonwertować tif+tfw na tif+taf i wczytać go do CadRastra.
Niestety nie wczytuje się poprawnie.
poradziłem sobie poprzez wczytanie do cadrastra plików tif+tfw, ale konwertowanie w C-Raster coś nie działa dobrze..
próbuję za pomocą C-Raster przekonwertować tif+tfw na tif+taf i wczytać go do CadRastra.
Niestety nie wczytuje się poprawnie.
poradziłem sobie poprzez wczytanie do cadrastra plików tif+tfw, ale konwertowanie w C-Raster coś nie działa dobrze..
- 11 sty 2016, 20:25
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Rzutnie w C-Geo
- Odpowiedzi: 39
- Odsłony: 10880
Re: Rzutnie w C-Geo
czy ktoś drukuje wstęgi z Cgeo za pomocą formularzy ? długość od 100cm do 200cm? drukarka hp t520.
ani w formularzach v2, ani w poprzednich formularzach wydruki nam nie idą.
z kolei z autocada drukują się bez problemu.
ani w formularzach v2, ani w poprzednich formularzach wydruki nam nie idą.
z kolei z autocada drukują się bez problemu.
- 08 sty 2016, 15:06
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Rzutnie w C-Geo
- Odpowiedzi: 39
- Odsłony: 10880
Re: Rzutnie w C-Geo
mam drukarkę HP t520 i korzystając z formularzy v2 jest problem z drukowaniem wstęg.
przygotowana wstęga ma 140 cm x 29cm i drukarka drukuje ją od połowy do początku
z kolei wstęgę od długości 100 cm x 29cm drukuje gdzieś od 2/3 do początku
co może być przyczyną?
przygotowana wstęga ma 140 cm x 29cm i drukarka drukuje ją od połowy do początku
z kolei wstęgę od długości 100 cm x 29cm drukuje gdzieś od 2/3 do początku
co może być przyczyną?
- 19 cze 2015, 15:28
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Praca na rastrze - problem.
- Odpowiedzi: 60
- Odsłony: 10417
Re: Praca na rastrze - problem.
jest jeszcze kolejny problem w pracy na rastrach. przy wczytanych np 2 rastrach (pokrywajacych sie ze soba) na osobnych warstwach, przy edytowalnej warstwie na której jest raster do edycji, uzywając gumki w obszarze gdzie rastry sie nakladaja , czyszczone sa oba rastry w tym miejscu. Czy da sie cos ...
- 26 maja 2015, 17:13
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Praca na rastrze - problem.
- Odpowiedzi: 60
- Odsłony: 10417
Re: Praca na rastrze - problem.
również potwierdzam problem z rastrem. nie ukrywam, że jest to bardzo duży problem w cgeo, który występuje również u wielu znajomych geodetów. Moim zdaniem naprawdę należy się tym tematem porządnie zająć. w moim przypadku często mam projektu z kilkoma/kilkunastoma rastrami i przez te ciągłe znikanie...
- 13 kwie 2015, 20:50
- Forum: Program C-Raster
- Temat: c-raster - wczytanie rastra zedytowanego w cgeo
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 8246
c-raster - wczytanie rastra zedytowanego w cgeo
mam w cgeo wczytany raster i wszystko gra, w katalogu cgeo/raster są pliki raster.rcf i raster.rc2
niestety gdy wczytuję raster co programu c-raster nie ma zmian (nie uwzględnia pliku rc2)
można coś z tym zrobić?
niestety gdy wczytuję raster co programu c-raster nie ma zmian (nie uwzględnia pliku rc2)
można coś z tym zrobić?
- 13 kwie 2015, 20:40
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Tworzenie GML dla ERGO
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 4393
Re: Tworzenie GML dla ERGO
1.czy mógłbym prosić o instrukcję tworzenia wypełnienia skarpy? 2. co z rzędnymi w przypadku gdy dana pikiety jest np. zarówno krawędzią drogi jak i rzędną wysokościową. jak to zrobić prawidłowo aby rzędna wyświetlała się na mapie 3. w jaki sposób najszybciej przerobić gotową mapę wykonaną w tabeli ...
- 11 kwie 2015, 17:21
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Tworzenie GML dla ERGO
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 4393
Re: Tworzenie GML dla ERGO
no ok, ale mam założony w cgeo projekt i tabele (bez szablonu) , wszystko połączone 1000 pikiet. czy da się tak zrobić żeby nie łączyć jeszcze raz? druga sprawa, strasznie zamula wgrany GML w cgeo, da się przyspieszyć prace poprzez jakieś zmiany w ustawieniach? kolejna sprawa, jak powinienem zrobić ...
- 11 kwie 2015, 16:35
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Tworzenie GML dla ERGO
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 4393
Tworzenie GML dla ERGO
jak najlepiej poradzić sobie z taką oto operacją. dostaję z ośrodka GMLa z sytemu ERGO. w cgeo mam wszystkie pomierzone elementy umieszczone na swoich warstwach. jak najszybciej zrobić z tego mojego rysunku , rysunek zgodny z GML dla ERGO, tak aby można było wyeksportować plik dla ośrodka. czy po sk...
- 28 sty 2015, 19:42
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Mapa w tle ponad rastrem?
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 2489
Re: Mapa w tle ponad rastrem?
a da się tak zrobić żeby raster był na samej górze?
albo jak zrobić np. żółtą obwiednie linii rastrowej, np do oznaczenia granicy.
albo jak zrobić np. żółtą obwiednie linii rastrowej, np do oznaczenia granicy.
- 20 sty 2015, 15:56
- Forum: C-Geo - import/eksport
- Temat: eksport do SHP - plik dla energetyki
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 9268
Re: eksport do SHP - plik dla energetyki
troche stary temat, ale mam 2 pytania.
czy tauron wymaga tylko SHP punktowego? także eksport dotyczy tylko punktów
drugie pytanie , w tabeli bazy danych tworzę sobie kolumnę KERG (bo taką wymaga tauron), jak ją trzeba zdefiniować żeby z automatu wpisywał się tam ID roboty ?
pozdrawiam
Darek
czy tauron wymaga tylko SHP punktowego? także eksport dotyczy tylko punktów
drugie pytanie , w tabeli bazy danych tworzę sobie kolumnę KERG (bo taką wymaga tauron), jak ją trzeba zdefiniować żeby z automatu wpisywał się tam ID roboty ?
pozdrawiam
Darek
- 14 sty 2013, 08:24
- Forum: Wyrównanie osnowy 3D/GNSS
- Temat: Import RTK z Trimble Survey Controller
- Odpowiedzi: 24
- Odsłony: 8369
Re: Import RTK z Trimble Survey Controller
witam
a jeśli chodzi o statykę? to można jakoś wczytać obserwację?
a jeśli chodzi o statykę? to można jakoś wczytać obserwację?
- 28 gru 2012, 15:31
- Forum: Wyrównanie osnowy 3D/GNSS
- Temat: Wersja demo nowego modułu wyrównań 3D/GNSS
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 5536
Re: Wersja demo nowego modułu wyrównań 3D/GNSS
jak wrzucic wektory ze statyki z Trimbla?
- 15 sie 2012, 11:12
- Forum: O wszystkim
- Temat: Nowe Rozporządzenie - pomiar gps i klasyczny
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 5140
Re: Nowe Rozporządzenie - pomiar gps i klasyczny
mam problem z wyrownianiem osnowy pomiarowej w cgeo. konkretnie chodzi o przypadek w ktorym punkty nawiazania pomierzone zostały statyką oraz reszta punktow ciagiem.
czy podeslalby ktos mi moze przykladowy projekt z takim zadaniem?
czy podeslalby ktos mi moze przykladowy projekt z takim zadaniem?
- 28 cze 2012, 08:20
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: wyrównanie ścisłe sieci poziomej
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 9585
Re: wyrównanie ścisłe sieci poziomej
jesli ktos moglby w punktach opisac jak szybko i sprawnie w cgeo wyrownac scisle ciag poligonowy to bylbym wdzieczny.
- 19 mar 2012, 17:47
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WMS - pobranie nr działki
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 1817
Re: WMS - pobranie nr działki
cos mi to nie dziala poprawnie.. nie ma zadnego efektu wykonania tego polecenia co Pan pisał.
Raz tylko pojawiło sie "True" zamiast numeru.
Raz tylko pojawiło sie "True" zamiast numeru.
- 18 mar 2012, 21:22
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WMS - pobranie nr działki
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 1817
Re: WMS - pobranie nr działki
ta opcja jest pod prawym przyciskiem? cos nie moge znalezc..
z gory dziekuje za pomoc Panie Jerzy
z gory dziekuje za pomoc Panie Jerzy
- 18 mar 2012, 20:32
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WMS - pobranie nr działki
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 1817
Re: WMS - pobranie nr działki
tak to wiem ze mozna, fajnie by było jednak zrobić to z automatu.. potrzebuje sobie wygenerowac warstwe dzialek z katastru z numerami dla ok 300 dzialek.
- 18 mar 2012, 18:47
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: WMS - pobranie nr działki
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 1817
WMS - pobranie nr działki
Czy jest możliwość pobrania z bazy danych numeru działki i umieszczenie go na dowolnej warstwie lub chociaż na wartstwie na której są pobrane dane katastralne?
- 12 gru 2011, 17:33
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Obliczanie objętości
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 2877
Obliczanie objętości
Witam, Co oznaczają w obliczeniach objętości oznaczenia 2D i 3D, oraz jak najsensowniej policzyc w cgeo objetość pomiedzy dwoma warstwami (jak na załączonym obrazku), przyjmując, że kolor zielony to teren zerowy, kolor czerwony to jakiś nasyp, biorąc pod uwagę również to, że objętość ma być policzon...
- 05 cze 2011, 08:47
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Projektowanie tras - błąd
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 2051
Re: Projektowanie tras - błąd
plik z zadaniem wyslany ma maila.
nie dodalem jeszcze, ze pkt KL7 - 380 to Punkt Załamania trasy, tzn. w parametrach trasy R=0,01 i w związku z tym w punkcie KL7 - 380 sa dodatkowo punkty S-379 oraz PL - 378
nie ulega wątpliwości, że zaokrąglanie do metra nie działa do końca poprawnie
nie dodalem jeszcze, ze pkt KL7 - 380 to Punkt Załamania trasy, tzn. w parametrach trasy R=0,01 i w związku z tym w punkcie KL7 - 380 sa dodatkowo punkty S-379 oraz PL - 378
nie ulega wątpliwości, że zaokrąglanie do metra nie działa do końca poprawnie
- 02 cze 2011, 15:38
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Projektowanie tras - błąd
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 2051
Projektowanie tras - błąd
W module Projektowanie tras, gdy włączymy sobie opcje * odstęp między punktami pośrednimi na prostej i na łuku = 1 m * numer punktu pośredniego = hektometr * numer punktu głównego = hektometr program wylicza błędnie kilometraż. Mimo, iż jakikolwiek punkt główny nie jest na pełnym metrze , cgeo nadaj...