WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: MACIERZ »

Wiem, że cgeo stale się ulepsza, jednak denerwuje mnie kilka rzeczy które utrudniają tworzenie nowej mapy. Na początek jedna z nich to tworzenie np. skarpy. Nie rozumiem, dlaczego okno podglądu wypełniania nie ma możliwosci powiększenia. W przypadku długiej skarpy (rów, rzeka, wał) korygowanie jej początku czy końca wymaga zabawy z przesuwaniem i powiększaniem. Czy można dodać funkcję pełnego podglądu okna?
Jest jeszce kilka innych rzeczy, które można by lepiej dopracować ale na początek poprosiłbym tylko o to.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: arttiq »

Witam,

fajnie by było jakby można było przeciągać obrazek myszką i zoom'ować kółkiem myszki...
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: FaFaL »

a ja bym prosił aby można było narysować linię dolną i górną osobno, a funkcja wypełniania skarpy by prosiła o wskazanie poszczególnych linii, a następnie narysowała wypełnienie. Jest to o tyle istotne bo przecież góra skarpy i dół skarpy są rysowane różnymi liniami.... Teraz trzeba zrobić obrys, zrobić wypełnienie, skasować obrys, narysować dół i górę przy pomocy odpowiednich linii
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: PUG »

FaFaL pisze:a ja bym prosił aby można było narysować linię dolną i górną osobno, a funkcja wypełniania skarpy by prosiła o wskazanie poszczególnych linii, a następnie narysowała wypełnienie. Jest to o tyle istotne bo przecież góra skarpy i dół skarpy są rysowane różnymi liniami.... Teraz trzeba zrobić obrys, zrobić wypełnienie, skasować obrys, narysować dół i górę przy pomocy odpowiednich linii
.... można byłoby po prostu zrobić obrys niewidoczny, a górę i dół dorysować po swojemu....
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: FaFaL »

Tylko po jakiego coś rysować dwa razy ?
Można jeszcze rozbić obiekt, skasować zbędne odcinki i poprzenosić na odpowiednie warstwy albo zmienić styl każdej linii (w zależności od rozwarstwienia).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: janek »

Dość fajne rozwiązanie ma Ewmapa - nazywa się to generator. Można rysować skarpy, schody, tarasy itp. używając dowolnych typów linii. Może coś podobnego udałoby się stworzyć w c-geo.
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WYPEŁNIENIE OBIEKTU

Post autor: Jurek B. »

Ok, będziemy pracowali nad nowym generatorem tego typu obiektów, ale raczej nie będzie to gotowe w grudniu - mamy kilka innych tematów otwartych i te chcielibyśmy udostępnić.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ