Symbol bramy i linii napowietrznych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

Czy jest możliwość wprowadzenia zmiany w sposobie rysowania symbolu bramy i linii napowietrznych, tak aby nie było konieczności ich obracania?
Problem jest dobrze rozwiązany u konkurencji...
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jurek B. »

Co do kierunki linii napowietrznych, K1'98 wymaga stosowania symbolu dla punktu z określeniem kierunku i tak powinny być te symbole umieszczane na mapach. Jeżeli rysuje się mapę tylko po to aby ją wydrukować lub zapisać do pliku rastrowego, można ominąć ten wymóg przez użycie nie symbolu, ale odpowiedniego typu linii łączącej sąsiednie punkty słupów np. energetycznych. Zalecam więc w tym wypadku skorzystanie z odpowiedniego typu linii.
Symbol bramy faktycznie w C-GEO mógłby być inaczej zrealizowany - zrobimy więc to w podobny sposób jak dla linii napowietrznychi zdefiniujemy taki typ linii.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

Jest to rozwiązanie. A dałoby radę dopiąć te rodzaje linii do menu k1? Teraz gdy wybierzemy np pnn mamy do wyboru tylko symbol. A gdyby od razu obok wstawić możliwość rysowania takiej linii? Akurat są 3 nieaktywne okienka ( rysowanie w lewo, prawo i w obu kierunkach naraz). Nie trzeba by za każdym razem zakładać nowych warstw. Z bramą jak najbardziej można zrobić tak samo.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jurek B. »

ok, tak możemy zrobić
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

Chciałem zapytać czy da radę dorobić te funkcje w lipcowej aktualizacji?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jurek B. »

Rozporządzenie o mapie zasadniczej... określa bramę, furtkę, kierunki linii napowietrznych jako właśnie linie - tak też jest to zrealizowane w naszym edytorze mapy zasadniczej:
Załączniki
rys1.png
rys1.png (18.46 KiB) Przejrzano 5059 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

A do starego zestawienia wg k1 da się to też wprowadzić? Część map jeszcze jest oddawanych dla starej instrukcji wygodniej by się wektoryzowało mapy.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jurek B. »

Tak, jeśli nie korzysta Pan z okna K1 to wystarczy wybrać odpowiedni typ linii, a jeśli wykorzystuje Pan edytor mapy zasadniczej z definicją dla K1'98 to można samodzielnie zdefiniować dodatkowy element obiektu Brama, ewentualnie dla innych obiektów (PNN,PSN,PWN):
Załączniki
rys1.png
rys1.png (52.12 KiB) Przejrzano 5015 razy
rys2.PNG
rys2.PNG (73.54 KiB) Przejrzano 5015 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

Dzięki za odpowiedź, nie wiedziałem że można samemu sobie dodać taką opcję. Super sprawa. Jest tylko jeden mały problem, nie wiem czy coś robię źle ale przy wstawianiu bramy mam symbol na środku i w punkcie początku i końca. Jak założę nową warstwę z tym samym stylem linii jest wszystko ok. Tak samo jest z symbolami linii napowietrznych.
Załączniki
Bez nazwy 1 kopia.png
Bez nazwy 1 kopia.png (25.86 KiB) Przejrzano 4970 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie dziwne - u mnie gdy dodałem nowy element - linia typu bramy do okna Edytora mapy to wszystko rysuje się ok - może niech Pan wykona zapis Pana zmienionego pliku definicji obiektów i prześle mi go - sprawdzę u siebie - może da się wykryć przyczynę i poprawić.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

Wysłałem na maila biuro@xgeo.pl
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jurek B. »

I wszystko jasne :)
Musi Pan na czas rysowania tych linii wyłączyć opcję nadawania kodów punktom obiektów (opcja w oknie edytora mapy zasadniczej).
Gdy działa Pan w instrukcji K1'98, kod (np. BGB), który nadawany jest punktom końcowym linii sprawia że w punktach tych umieszczane są symbole. Swoją drogą, to potwierdzenie mojego zdania o bezsensie wymagań niektórych ośrodków na Górnym Śląsku - nadawania punktom obiektów liniowych nienależnych im kodów.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Symbol bramy i linii napowietrznych

Post autor: Jakub Kwinta »

Na to bym nie wpadł,wszystko jest ok, dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Jakub
ODPOWIEDZ