Przesunięcie i obrót

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Przesunięcie i obrót

Post autor: Jakub Kwinta »

Proponuję dodać możliwość wskazania przesunięcia obiektów na ekranie. Obecnie mamy jedynie możliwość podania wartości przesunięcia dx , dy, dh. Wystarczyłoby pod guzikiem przesuń dodać jeszcze jeden "wskaż", poprzez kliknięcie w 2 punkty na mapie program sam wstawiłby wartości dx, dy a wartość dh zostaje do decyzji operatora.

Podobnie jest z obrotem. Plusem jest to że na mapie możemy wskazać punkt obrotu ( choć jeżeli obracamy kilka obiektów to aby wskazać nowy punkt obrotu trzeba zamknąć narzędzie i ponownie je otworzyć brakuję guzika wskaż punkt obrotu) , brakuje jeszcze możliwości wskazania 2 punktów które określiłyby kąt o który chcemy obiekt obrócić. I podobnie jak wyżej program po wskazaniu 2 punktów ( pamiętając punkt obrotu czyli centralny dla kąta) sam obliczałby wartość kąta. Operatorowi pozostaje kliknąć w którą stronę obracać obiekt.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jurek B. »

Tak, te zmiany mamy na liście do wykonania, mam nadzieję, że w styczniowej lub lutowej aktualizacji damy radę.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jakub Kwinta »

Jest szansa na wprowadzenie listy zmian nad którą aktualnie są prowadzone prace(nazwa polecenia i jedno zdanie na temat jego działania)? Niektóre rzeczy pewnie już dawno ktoś proponował więc szkoda czasu na pisanie postów i na odpowiedzi.Wystarczy że daną funkcję ktoś nazwał inaczej niż nam się wydaję i nie znajdziemy jej na forum.
W momencie wykonania nowych poleceń na liście mogłyby się pojawiać jako wykonane i dodatkowo w tym miejscu na forum można by zawsze pobrać najnowszą wersję pliku do testowania.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jurek B. »

Niestety lista planowanych zmian i plany na przyszłość jednak muszą pozostać naszą tajemnicą z wielu bardzo różnych powodów :)
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jakub Kwinta »

Szkoda :(
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: pabik1 »

Jurek B. pisze:... mam nadzieję, że w styczniowej lub lutowej aktualizacji damy radę.
Trzymam kciuki.
prezesmaciej
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 22 sty 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: prezesmaciej »

Witam
popieram prace w tym kierunku i czekam z niecierpliwością :lol:
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jakub Kwinta »

Chciałem się tylko przypomnieć , mamy czerwiec :) a luty już dawno za nami.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jakub Kwinta »

W kwestii formalnej pytanie czy doczekamy się wprowadzenia tych opcji do końca roku?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jurek B. »

Jest to na liście życzeń i czeka na swoją kolej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1495
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Jest to na liście życzeń i czeka na swoją kolej.
Nie wiem jak wygląda ta lista i czy jest jawna, ale czy nie można by było jej gdzieś udostępnić. Wtedy każdy mógłby sobie sprawdzić na bieżąco. Wielu użytkowników na "coś" czeka, tak każdy mógłby podejrzeć kiedy można się spodziewać danej modyfikacji.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Przesunięcie i obrót

Post autor: Jakub Kwinta »

MarekOtt pisze:Nie wiem jak wygląda ta lista i czy jest jawna, ale czy nie można by było jej gdzieś udostępnić. Wtedy każdy mógłby sobie sprawdzić na bieżąco. Wielu użytkowników na "coś" czeka, tak każdy mógłby podejrzeć kiedy można się spodziewać danej modyfikacji.
Kiedyś już o to pytałem ale niestety lista nie jest jawna a szkoda. Mniej by było takich pytań.
ODPOWIEDZ