Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
FaFaL
VIP
VIP
Kontaktowanie:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Postautor: FaFaL » piątek, 26 maja 2017, 13:03

Jest jakiś problem z mimośrodami ponieważ udało się Panu tak pomierzyć, że baza do wcięcia ma długość równą zero
Pozdrawiam Rafał Kocierz

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » piątek, 26 maja 2017, 13:20

FaFaL pisze:Jest jakiś problem z mimośrodami ponieważ udało się Panu tak pomierzyć, że baza do wcięcia ma długość równą zero

ok, to wiem gdzie szukać błędu w notatniku :)

edit: udało się... ogólnie jednak w terenie nie było żadnego błędu, coś chyba program wywala, bo rejestrator w html też prawidłowo wykonał raport.

Awatar użytkownika
FaFaL
VIP
VIP
Kontaktowanie:

Postautor: FaFaL » piątek, 26 maja 2017, 14:06

To proszę podesłać, sprawdzimy :-)
Pozdrawiam Rafał Kocierz

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » piątek, 26 maja 2017, 14:39

w sumie przesłałem to wczesniej na grzes at xgeo.pl, a przechwila na Pana maila z gmaila

hasan
___
___

Postautor: hasan » środa, 7 czerwca 2017, 00:22

Witam, czy w module RTK/RTN jest jakiś skrót, który umożliwi odszukanie punktu (jak to ma miejsce w tabeli CTRL+s) - we wszystkich zakładkach.
Czy można dodać filtrowanie dla kolumn mX, mY, mH ?

pozdrawiam
Mariusz

mypal
___
___

Postautor: mypal » środa, 7 czerwca 2017, 09:11

Gdy w tabeli współrzędnych zmieniam numery punktów i jednocześnie jest włączona opcja zmiany punktów w zadaniach pomiarowych to program nie zmienia w dzienniku RTK/RTN punktów obliczonych mimośrodowo.
Pozdrawiam
mypal

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Postautor: Jurek B. » środa, 7 czerwca 2017, 14:34

mypal pisze:Gdy w tabeli współrzędnych zmieniam numery punktów i jednocześnie jest włączona opcja zmiany punktów w zadaniach pomiarowych to program nie zmienia w dzienniku RTK/RTN punktów obliczonych mimośrodowo.

Witam, czy w module RTK/RTN jest jakiś skrót, który umożliwi odszukanie punktu (jak to ma miejsce w tabeli CTRL+s) - we wszystkich zakładkach.

Uwagi z obu postów uwzględniliśmy w testowej wersji, do wyszukiwania numerów dodano nowe pole na pasku ikon.
Pozdrawiam Jurek B.

hasan
___
___

Postautor: hasan » środa, 7 czerwca 2017, 17:48

Jurek B. pisze:

Uwagi z obu postów uwzględniliśmy w testowej wersji, do wyszukiwania numerów dodano nowe pole na pasku ikon.

Dzięki, jak zawsze błyskawicznie :D .
Zastanawiam się jeszcze na dodaniem filtrów dla: L.epok, L.sat., PDOP. Będzie można łatwo sprawdzić jakość zarejestrowanych obserwacji.

pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Postautor: Jurek B. » czwartek, 8 czerwca 2017, 11:30

Zastanawiam się jeszcze na dodaniem filtrów dla: L.epok, L.sat., PDOP. Będzie można łatwo sprawdzić jakość zarejestrowanych obserwacji.

Jest w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » wtorek, 13 czerwca 2017, 11:03

Na aktualnej wersji testowej, przy wczytywaniu pliku z Trimbla, PDOP = 0,00 dla wszystkich punktów.

EDIT: Sprawdziłem jeszcze i wgrałem aktualną oficjalną wersję i tam wszystko jest OK, a więc problem występuje tylko na wersji testowej.

Awatar użytkownika
FaFaL
VIP
VIP
Kontaktowanie:

Postautor: FaFaL » wtorek, 13 czerwca 2017, 12:04

Ok, będziemy sprawdzać, przepraszam za problem
Pozdrawiam Rafał Kocierz

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Postautor: Jurek B. » środa, 14 czerwca 2017, 13:52

MarekOtt pisze:Na aktualnej wersji testowej, przy wczytywaniu pliku z Trimbla, PDOP = 0,00 dla wszystkich punktów.

EDIT: Sprawdziłem jeszcze i wgrałem aktualną oficjalną wersję i tam wszystko jest OK, a więc problem występuje tylko na wersji testowej.

A proszę pobrać aktualną wersję testową i sprawdzić - powinno być już ok.
Pozdrawiam Jurek B.

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » piątek, 14 lipca 2017, 13:34

W mimośrodach ortogonalnych, przydała by się opcja wpisania kontrolnej czołówki pomiędzy punktami nawiązania (początek prostej i koniec) oraz jej ewentualnej rozbicia bieżącą obliczanego punktu.

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:11

Czy była by możliwość, by przy imporcie do istniejącego już zadania (dogrywanie), można było wybrać date od której mają być importowane obserwacje.

Przykład:
Otwieram nowy dziennik. Importuje dane z pliku JXL w moim przypadku. Dokonuję korekty numeracji, wyrzucam niepotrzebne pikiety itp. Na końcu zapisuje zadanie. Po dwóch dniach ponownie byłem coś mierzyć w tym obiekcie, a wiec ponownie uruchamiam wcześniej zapisane zadanie, a następnie chcę wgrać nowo pomierzone pikiety. Niestety pierwsze co to muszę usunąć obserwację wcześniej już zedytowane itp.
Wiem że może ktoś napisać, że mogę przecież założyć nowy obiekt w odbiorniku GNSS i wtedy dogrywam tylko te nowe obserwacje, jednak to nie wchodzi w grę bo często podczas drugiego dnia pomiaru potrzebuję też dane z dnia pierwszego.

Dlatego przydała by się opcja przy imporcie w której byłą by możliwość zaznaczenia "po dniu" dogrywanych obserwacji, oczywiście z możliwości wybrania jednym kliknięciem "wszystkie" :)

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » czwartek, 5 października 2017, 09:17

Jurek B. pisze:
mypal pisze:Gdy w tabeli współrzędnych zmieniam numery punktów i jednocześnie jest włączona opcja zmiany punktów w zadaniach pomiarowych to program nie zmienia w dzienniku RTK/RTN punktów obliczonych mimośrodowo.

Chyba coś nie tak jest w wyszukiwaniu punktów.

Po wpisaniu g2 i zatwierdzeniu enterem, odszukuje punkt g208, a chyba powinien g2, który także jest w dzienniku (tylko trochę niżej).

link:
http://youtu.be/Xg8nLM4CVTA?hd=1

BTW. Dziwnie też działa opcja "odznacz wszystkie" (czerwony). Po jego kliknięciu, przeskakują obserwacje o kilka wieży niżej, powoduje to małą dezorientację.

Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Kontaktowanie:

Postautor: logis » czwartek, 5 października 2017, 10:08

Dzień dobry,
faktycznie ,,złapałem'' moduł na takim działaniu jak opisane - wyszukuje pierwszy punkt od góry zawierający podaną frazę. U mnie to przykładowo przy wyszukiwaniu S2 znalazł najpierw S20, a S2 było poniżej. Zobaczymy o co chodzi.
Jacek

Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Kontaktowanie:

Postautor: logis » czwartek, 5 października 2017, 11:21

Problem został już rozwiązany - proszę pobrać wersję testową C-Geo. Teraz Szukaj punktu wyszukuje ściśle według wzorca, a dopiero jak nie znajdzie, to napisy zawierające wyszukiwaną frazę. Przykładowo gdy szukamy S2, to najpierw znajdzie S2, a nie S20.
Jacek

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Postautor: MarekOtt » wtorek, 5 grudnia 2017, 15:57

Wreszcie udało mi się powtórzyć błąd który od jakiegoś czasu pojawia się w dzienniku.

Przy dogrywaniu obserwacji z innego pliku, kolejność obserwacji dogrywana nieuporządkowana.

Załączony film przedstawia problem.

http://youtu.be/0gDrMubjLZs?hd=1

Wróć do „C-Geo propozycje zmian”