Edytor mapy obiektowej

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Edytor mapy obiektowej

Post autor: chodys »

Witam

Jeżeli podczas tworzenia mapy włączone jest okno "Edytor mapy obiektowej", to po ustawieniu w oknie legendy dowolnej warstwy jako edytowalnej za pomocą opcji "Ustaw warstwę edytowalną", domyślny styl linii (w tym kolor, grubość) nie zmienia się na wartości przypisane do tej wybranej warstwy, tylko pozostaje taki jaki był ostatni obiekt wstawiany poprzez edytor. Jeżeli ustawię warstwę edytowalną poprzez zaznaczenie istniejącego obiektu w oknie mapy i kliknięcie "Ustaw edytowalną" (przy włączonym oknie edytora lub nie), albo zrobię to przez okno legendy ale z wyłączonym oknem edytora to wszystko jest ok i style linii się zmieniają.
Proszę o zmianę funkcji programu, żeby działało to spójnie, czyli żeby wybranie dowolnej warstwy jako edytowalnej w oknie legendy przy włączonym oknie edytora, zmieniało domyślne style linii zgodne z warstwą edytowalną.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: tomek »

Popieram
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: Jurek B. »

chodys pisze: 25 lis 2022, 18:52 Witam

Jeżeli podczas tworzenia mapy włączone jest okno "Edytor mapy obiektowej", to po ustawieniu w oknie legendy dowolnej warstwy jako edytowalnej za pomocą opcji "Ustaw warstwę edytowalną", domyślny styl linii (w tym kolor, grubość) nie zmienia się na wartości przypisane do tej wybranej warstwy, tylko pozostaje taki jaki był ostatni obiekt wstawiany poprzez edytor. Jeżeli ustawię warstwę edytowalną poprzez zaznaczenie istniejącego obiektu w oknie mapy i kliknięcie "Ustaw edytowalną" (przy włączonym oknie edytora lub nie), albo zrobię to przez okno legendy ale z wyłączonym oknem edytora to wszystko jest ok i style linii się zmieniają.
Proszę o zmianę funkcji programu, żeby działało to spójnie, czyli żeby wybranie dowolnej warstwy jako edytowalnej w oknie legendy przy włączonym oknie edytora, zmieniało domyślne style linii zgodne z warstwą edytowalną.
Wywołanie okna edytora mapy obiektowej nie powoduje zmiany stylu linii. Dopiero wybór obiektu w tym edytorze ustala właściwy dla obiektu stylu linii. Jeśli użytkownik chciałby zrezygnować z ustalonego stylu linii - niech wyłączy edytor mapy obiektowej, a potem ustawi edytowalną warstwę taką jak chce.
Rozmawiałem o tym przełączaniu stylów linii przez zmiany w legendzie - zobaczymy co się da z tym zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: chodys »

Oczywiście że zawsze można wyłączyć edytor i problem znika, ale czasami można mieć otwarte np 15 okien edytorów, więc skoro wszystko działa poprawnie przy wyborze warstwy edytowalnej z mapy, to równie dobrze mogłoby tak samo działać przy wyborze z okna legendy :)
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: chodys »

Witam ponownie

Po najnowszej aktualizacji jak zniknęła potrzeba używania okna edytora mapy obiektowej, problem stał się większy, bo nie ma czego zamknąć. Trzeba włączyć okno edytora i je zamknąć, żeby styl linii się zmienił.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: FaFaL »

Aby przywrócić domyślny styl linii można wykorzystać poniższą ikonkę.
2023-01-13_183650.png
2023-01-13_183650.png (28.48 KiB) Przejrzano 4740 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

Już jakiś czas temu pisałem także o tym "problemie" przy rysowaniu edytorem. Proponowałem wtedy dodanie ikonki (np. znaczek X), która by zamykała edytor. Tym bardziej, że teraz mamy paletki i nie potrzeba nawet fizycznie otwierać okna. Ja od dawna używam zrobionych przez siebie skrótów na pasku zadań i ten problem rozwiązuje tak jak to pokazał FaFal, ale przydałoby by się prostsze narzędzie i wydaje mi się, że ikonka na pasku zadań byłaby najlepsza. Pewnie nawet wystarczyłoby dodać tą ikonkę, którą wskazał Fafal.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

czy w edytorze mapy obiektowej>definicja obiektów można jakoś zrobić, żeby w oknie wyboru linii wyświetlały się wszystkie informacje dla linii?
pozycje informacja, kreska, odstęp i grubości dla skali są puste. W zasadzie najważniejsze do kreska i odstęp, bo ciężko się odnaleźć. Jeszcze w jakimś oknie chyba się też to nie wyświetlało, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (18.74 KiB) Przejrzano 3959 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 02 lut 2023, 10:35 czy w edytorze mapy obiektowej>definicja obiektów można jakoś zrobić, żeby w oknie wyboru linii wyświetlały się wszystkie informacje dla linii?
pozycje informacja, kreska, odstęp i grubości dla skali są puste. W zasadzie najważniejsze do kreska i odstęp, bo ciężko się odnaleźć. Jeszcze w jakimś oknie chyba się też to nie wyświetlało, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie
Bez tytułu.png
Proszę przełączyć na widoczną w tym oknie zakładkę Wersja 4.0 - tam są podane nazwy obiektów przy liniach
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: pabik1 »

Dobrze by było żeby opisy linii były posortowane alfabetycznie.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

Dobry pomysł z tym sortowaniem. W wersji 4.0 są nazwy, ale czasami chce zrobić własną linię i muszę wchodzić w legendę żeby sprawdzić odstępy, a potem przerzucać na edytor żeby znaleźć odpowiednią linię, bo interesują mnie odległości kreski i przerwy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że podczas rysowania edytorem obiektów punktowych nie jest ustawiana automatycznie warstwa na edytowalną. Np. rysuję przewód kanalizacyjny i warstwa GES_PrzewodKanalizacyjny wskakuje na edytowalną. Ale jak dam studnię kanalizacyjną to już warstwa GES_UrzadzeniaSiecKanalizacyjna_P nie ustawia sią na edytowalną. Dzieje się tak tylko w przypadku jeżeli jest wybrana opcja "przypisania kodów punktów do warstw". Jeżeli opcja jest wyłączona to wszystko jest ok. Da się to jakoś poprawić?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 11 maja 2023, 10:40 Zauważyłem, że podczas rysowania edytorem obiektów punktowych nie jest ustawiana automatycznie warstwa na edytowalną. Np. rysuję przewód kanalizacyjny i warstwa GES_PrzewodKanalizacyjny wskakuje na edytowalną. Ale jak dam studnię kanalizacyjną to już warstwa GES_UrzadzeniaSiecKanalizacyjna_P nie ustawia sią na edytowalną. Dzieje się tak tylko w przypadku jeżeli jest wybrana opcja "przypisania kodów punktów do warstw". Jeżeli opcja jest wyłączona to wszystko jest ok. Da się to jakoś poprawić?
Żeby zastanowić się czy możemy to bezpiecznie zmienić, musiałbym wiedzieć do jakich celów jest potrzebna Panu zmiana w programie edytowalnej warstwy na tą, na którą i tak jest zapisywany nowy obiekt punktowy.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 12 maja 2023, 10:34
marcinn pisze: 11 maja 2023, 10:40 Zauważyłem, że podczas rysowania edytorem obiektów punktowych nie jest ustawiana automatycznie warstwa na edytowalną. Np. rysuję przewód kanalizacyjny i warstwa GES_PrzewodKanalizacyjny wskakuje na edytowalną. Ale jak dam studnię kanalizacyjną to już warstwa GES_UrzadzeniaSiecKanalizacyjna_P nie ustawia sią na edytowalną. Dzieje się tak tylko w przypadku jeżeli jest wybrana opcja "przypisania kodów punktów do warstw". Jeżeli opcja jest wyłączona to wszystko jest ok. Da się to jakoś poprawić?
Żeby zastanowić się czy możemy to bezpiecznie zmienić, musiałbym wiedzieć do jakich celów jest potrzebna Panu zmiana w programie edytowalnej warstwy na tą, na którą i tak jest zapisywany nowy obiekt punktowy.
Chodzi tylko o wstawianie napisów. Wstawiam je narzędziem szybkiego wstawiania tekstu i lądują one na innych warstwach. Czasami mam wybrana niedrukowalna, wstawiam np studzienkę edytorem, a napis wskakuje na nieedytowalna
ODPOWIEDZ