Dane wyświetlane w oknie mapy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: kasprol »

Dobrą opcją była by możliwość wyświetlania dodatkowych danych w oknie mapy po zaznaczeniu punktu. Informacja mogła by być wyświetlana na pasku na dole obok współrzędnych i kodu. Na przykład "SPD", "ISD", "BPP" lub inne wybrane.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: FaFaL »

a nie łatwiej włączyć podgląd atrybutów
delphi32_licIg4M6jZ.gif
delphi32_licIg4M6jZ.gif (630.95 KiB) Przejrzano 2328 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: Jurek B. »

A jak się nie chce wrzucać opisów/tekstów na mapę, to można włączyć widoczność jednego wiersza okna bazy danych i wtedy wybrany na mapie obiekt - np. punkt graniczny, ma wyświetlone atrybuty jak np. tu:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-08-11 085120.png
Zrzut ekranu 2023-08-11 085120.png (39.28 KiB) Przejrzano 2283 razy
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: tomek »

Proszę o dodanie możliwości wyboru warstwy do zapisu danych dodatkowych punktu .Obecnie można wybrać tylko jedną informację (idzie chyba na warstwę Zerową). Przeniosłem np STB , później chcę "operat " to ginie "stb". Tak samo z kolejnymi informacjami.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Damian
Team
Team
Posty: 97
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: Damian »

Witam,
opis przenoszony z bazy danych obiektów na mapę jest umieszczany albo na warstwie danego obiektu lub na warstwie edytowalnej (wybór po stronie użytkownika). Można dodawać na mapę wiele opisów, trzeba tylko pamiętać aby dodając kolejne opisy określić ich pozycję.
Zrzut ekranu 2023-08-15 181902.jpg
Zrzut ekranu 2023-08-15 181902.jpg (158.65 KiB) Przejrzano 2190 razy
pozdrawiam
Damian M.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: tomek »

Chodziło mi o przenoszenie opisów z "tabeli punktów". O możliwościach "bazy" wiem
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: Jurek B. »

tomek pisze: 15 sie 2023, 21:11 Chodziło mi o przenoszenie opisów z "tabeli punktów". O możliwościach "bazy" wiem
Jeżeli chodzi o funkcje ikonki "11", to tam gdy wybierze się opcję "Opis jako tekst", wybrane atrybuty punktów z tabeli współrzędnych trafiają na aktualnie edytowalną warstwę. Można wybrać jednocześnie kilka atrybutów:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-08-16 080825.png
Zrzut ekranu 2023-08-16 080825.png (120.09 KiB) Przejrzano 2102 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: Ezy »

Dzien dobry,
podepne sie pod watek i zapytam czy jest mozliwosc dodania do interaktywnej funkcji z pozycji mapy: WSTAW OPIS DO WSKAZYWANYCH PUNKTOW
dodac możliwość generowania opisu ze wskazanego indywidualnie przez uzytkownika pola atrybutu punktu odnoszacego sie do kolumny tabeli roboczej (prawy obraz screena)?

cos na wzor generowania raportu tabelarycznego o punktach z tabeli roboczej - mamy do dyspozycji indywidualnego wskazania dwoch atrybutow.
Załączniki
S - WSTAW OPIS DO WSKAZYWANYCH PUNKTOW.png
S - WSTAW OPIS DO WSKAZYWANYCH PUNKTOW.png (351.3 KiB) Przejrzano 1481 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, tu również zalecam skorzystać z funkcji ikonki "11" - wcześniej zaznaczyć punkty (np. na mapie F7) , dla których trzeba umieścić na mapie dodatkowe etykiety, potem wybrać te atrybuty, które mają się pojawić na mapie i włączyć opcję opisu dla zaznaczonych punktów.
Pozdrawiam Jurek B.
darex
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2012, 11:52

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: darex »

Witam,

można uzupełnić dane informacyjne, które się wyświetlają na dolnym pasku okna mapy po kliknięciu w tekst o wysokość tekstu i kąt obrotu. Chodzi mi o ten pasek gdzie wyświetla się godło mapy czy współrzędne. Do tej pory wyświetla się tylko warstwa na której dany tekst się znajduje.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dane wyświetlane w oknie mapy

Post autor: Jurek B. »

darex pisze: 21 wrz 2023, 10:34 Witam,

można uzupełnić dane informacyjne, które się wyświetlają na dolnym pasku okna mapy po kliknięciu w tekst o wysokość tekstu i kąt obrotu. Chodzi mi o ten pasek gdzie wyświetla się godło mapy czy współrzędne. Do tej pory wyświetla się tylko warstwa na której dany tekst się znajduje.
Ok, dodane, będzie w jutrzejszej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ