tachimetria

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

tachimetria

Post autor: marioo »

Przy liczeniu tachimetrii, gdy jakiś punkt jest w tabeli i zmieniają się jego wspórzędne wyskakuje okno "Punkt nr xxx jest już w zbiorze roboczym". Chcę zapisać tylko nowe wsp. X i Y, więc klikam przycisk "zapisz X, Y, H" -pojawia się "zapisz tylko X, Y"(przycisk jest jakby wciśnięty) i jest ok, tak chciałem. Przy następnym takim punkcie ta sama tabelka wyskakuje ale z "wciśniętym" przyciskiem na którym jest "zapisz X, Y, H".
I tu moje pytanie: czy muszę jeszcze raz 2 razy kliknąć zeby pojawiło się na nim "zapisz tylko X, Y" (bo chcę zapisywać tylko nowe X i Y bez wysokości)?
czy nie muszę nic klikać i jeżeli widzę "wciśnięty" przycisk to zapisze mi tylko X i Y (bo jest błędny napis na klawiszu i powinno być to poprawione)
Pozdrawiam
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

To przy okazji postu TACHIMETRIA ale o czym innym.
Jak zapisać do raportu domiar i go wydrukować. Program w tabeli po wpsaniu domiaru pod F3 przelicza automatycznie odległość i kąt. W raporcie rubryka "Domiar" jest oczywiście pusta. A przecież nie takie były dane pomiarowe.
Pozdrowienia Tata.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

To przy okazji postu TACHIMETRIA ale o czym innym.
Jak zapisać do raportu domiar i go wydrukować. Program w tabeli po wpsaniu domiaru pod F3 przelicza automatycznie odległość i kąt. W raporcie rubryka "Domiar" jest oczywiście pusta. A przecież nie takie były dane pomiarowe.
Pozdrowienia Tata.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

tachimetria

Post autor: kristof »

Po co drukować te domiaryjeśli program przeliczy domiar na kąt i odlegość. Masz wtedy spokój i nikt Cie nigdy nie zapyta ja to było mierzone - tachimetrycznie czy domiarami.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Taki był dokładnie nasz zamiar - stosowanie ekscentrów jest dozwolone tylko w niektórych przypadkach - a tak, jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z tej funkcji to przeliczy i uzyska właściwe wartości obserwacji
Pozdrawiam Jurek B.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Ale numer. Celowa usterka czy prowokacja. Opcja która z założenia twórców ma działac wadliwie.
Mało jeszcze na tym świecie widziałem.
Tata
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Ale numer. Celowa usterka czy prowokacja. Opcja która z założenia twórców ma działac wadliwie.
Mało jeszcze na tym świecie widziałem.
Tata
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Nie rozumiem gdzie tu usterka - jest możliwość wprowadzenia domiaru, program wylicza na tej podstawie nowy kierunek i odległość
Pozdrawiam Jurek B.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Kochani. To jet fałszowanie obserwacji.
Do dziennika tachimetrycznego wczytujemy obserwacje z terenu. Wydruk po przeliczeniu kierunku i odległości na domiarze będzie inny. Domiary stosujemy tam gdzie nie ma bezposredniej wudoczności na cel. Cel na przeliczonym kierunku tak naprawdę jest niewidoczny.
Jeśli to nie jest oczywiste to w jakim celu w raportach można wydrukować pustą kolumnę domiar (Dom) .
Tata
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Może zaszło tu nieporozumienie - ta pusta kolumna Domiar stanie się aktywna za kilka tygodni - z wejsciem do sprzedaży wersji 8.0 - obecnie jest ona nieaktywna i nie ma konieczności jej włączania przez użytownika.
Pozdrawiam Jurek B.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Już prawie jestem w domu. Jednak automatyczne przeliczanie obserwacji jest niedopuszczalne.
Na razie dziękuję.
Pozdrowienia
Tata.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Widzę, że temat zszedł na inne tory...
Chciałbym przypomnieć moje pytanie z pierwszego postu. Czekam na odpowiedź...
Pozdrawiam
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Tachimetria
Jest wersja 8.0 a kolumna domiar jak działała tak działa. Kolumna domiar w raportach pusta, przy domiarach wyniki obserwacji sie zmieniaja ( na takie jakich nie pomierzono). Miala to byc przejściowa sytuacja do V.8. 0.
Prowizorki są najtrwalsze.
Pozdrowienia
tata
artur_te

Oczywiście, że z dziennika tachymetrii ma jasno wynikać,

Post autor: artur_te »

która pikieta była mierzona dodatkowo na domiarze - dane mają być z terenu, a nie z komputera wypicowane jak trzeba.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Przepraszam marioo za podwójny watek ale w tachimetrii kolumna domiar jak była pusta tak jest dalej. Może by tak załatwić te domiary w tachimetrii.
Pozdrowienia
tata
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

W wersji 8.0 jeżeli wprowadzę wartość domiaru w tachimetrii i w ikonce "Co do raportu" włączę wyświetlanie domiaru, to uzyskuję w tabelce również wartość domiaru.
Pozdrawiam Jurek B.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Ok Dziękuję. Działa
Pozdrowienia
tata
ODPOWIEDZ