Translacja

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Translacja

Post autor: fancegeo »

Czy można wprowadzić w opcji Tabela->Zaznaczone punkty->Translacja aby domyślnym parametrem był dla "zaznaczonych punktów" a nie dla "całej mapy" jak jest obecnie.
pozdrawiam
fancegeo
Dorota_IM
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2013, 13:07

Re: Translacja

Post autor: Dorota_IM »

U mnie domyślnie jest ustawione na "zaznaczonych punktów" oraz wartości ostatniego działania. Czyli została zapamiętana ciągle powtarzana akcja. Mam wersję najnowszą C-geo

Pozdrawiam
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Translacja

Post autor: fancegeo »

Ja nigdy nie wykonuję działania tej funkcji dla całej mapy, ale za każdym razem mam tą opcję zaznaczoną.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Translacja

Post autor: Jurek B. »

U mnie zapamiętuje ostatnio wybrany wybór, także po restarcie C-GEO.
Być może ma Pan ograniczenia uprawnień do katalogu C-GEO - we właściwościach folderu, zakładka Zabezpieczenia, ostatni użytkownik na liście - czy jest włączony Zapis i modyfikacja?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Translacja

Post autor: grzes »

zapamietuje ale do kazdej tabeli oddzielnie i domyslnie na starcie jest "cala mapa" - zmienię to
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: Translacja

Post autor: zbigniew »

Witam,

Nieważne jak będą domyślnie ustawione te parametry , to i tak pozostanie pewna niekonsekwencja.

Przebieg działania jest mniej więcej taki :
Ścieżka :
1.Tabela ->
2.Zaznaczone punkty ... -> (czyli w domyśle kolejna operacja będzie wykonywana dla jakiegoś wyboru, nie dla wszystkich pkt)
3.Translacja -> pojawia się wybór "zaznaczonych punktów" lub "Całej mapy". ( skoro zostało już wcześniej narzucone w pkt.2 "Zaznaczone punkty" to niejako gryzie się ,z opcją "Całej mapy". Tylko w jednym przypadku, taki zapis jest częściowo poprawny ,a mianowicie wtedy gdy na wstępie zaznaczymy wszystkie punkty w tabeli.)

Nie sugeruję jak to lepiej uporządkować , bo nic lepszego jak jest teraz, nie przychodzi mi do głowy ,choć często korzystam z tych opcji. 8)
Pozdrawiam Zbigniew P.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Translacja

Post autor: fancegeo »

grzes pisze:zapamietuje ale do kazdej tabeli oddzielnie i domyslnie na starcie jest "cala mapa" - zmienię to
Tylko o to mi chodzi. Dziękuję.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Translacja

Post autor: ariel0-0 »

zbigniew pisze:3.Translacja -> pojawia się wybór "zaznaczonych punktów" lub "Całej mapy". ( skoro zostało już wcześniej narzucone w pkt.2 "Zaznaczone punkty" to niejako gryzie się ,z opcją "Całej mapy". Tylko w jednym przypadku, taki zapis jest częściowo poprawny ,a mianowicie wtedy gdy na wstępie zaznaczymy wszystkie punkty w tabeli.)
Jedynie wtedy gdy zaznaczymy faktycznie wszystkie punkty w tabeli, łącznie z ukrytymi i @.
W takim razie Translację należałoby wyrzucić z menu "zaznaczone punkty"
Have a nice day
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Translacja

Post autor: Zbysiu »

Nie działa prawidłowo translacja - proszę o sprawdzenie czy tylko u mnie?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Translacja

Post autor: Jurek B. »

Zbysiu pisze:Nie działa prawidłowo translacja - proszę o sprawdzenie czy tylko u mnie?
Jeśli chodzi o translację punktów w tabeli współrzędnych lub o translację na mapie (obie metody: odsunięcie i przesunięcie) to u mnie działają prawidłowo.
Dobrze by było napisać co to znaczy "nie działa prawidłowo".
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Translacja

Post autor: Zbysiu »

Dziwna sprawa, nie działa prawidłowo translacja w tabeli, w której mam tylko same wysokości i chcę do wybranych lub wszystkich dodać wartość. Zmiana następuje tylko w niektórych punktach lub wcale bez względu czy zaznaczam "zmień w zaznaczonych" czy całej mapy (zmienia się w sposób losowy). W innych projektach jest ok. Wysyłam plik do serwisu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Translacja

Post autor: Jurek B. »

Sprawdziliśmy na dwóch komputerach i jest zawsze ok - popatrzy jeszcze programista - może on coś zobaczy w kodzie.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Translacja

Post autor: Zbysiu »

A jednak coś było na rzeczy bo po zainstalowaniu nowego exe z wątku sąsiedniego, wszystko wskazuje na to, że jest OK. :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Translacja

Post autor: Jurek B. »

Zbysiu pisze:A jednak coś było na rzeczy bo po zainstalowaniu nowego exe z wątku sąsiedniego, wszystko wskazuje na to, że jest OK. :D
Super - dzięki Pana projektowi udało się znaleźć przyczynę tego błędu w translacji.
Pozdrawiam Jurek B.
marcin0583

Re: Translacja

Post autor: marcin0583 »

Przydałaby się opcja w Translacji automatycznej translacji z punktu A na punkt B, oczywiście wybranej/wybranych warstw. Jeśli chodzi o wgrywane projekty otrzymane od projektantów w formacie CAD możliwość przemnożenia całej mapy o 100
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Translacja

Post autor: Jurek B. »

marcin0583 pisze:Przydałaby się opcja w Translacji automatycznej translacji z punktu A na punkt B, oczywiście wybranej/wybranych warstw. Jeśli chodzi o wgrywane projekty otrzymane od projektantów w formacie CAD możliwość przemnożenia całej mapy o 100
Ok dodamy to, a co do zmiany skali to jest to możliwe w menu Tabela-Zaznaczone punkty- Translacja - tam podać skalę mnożenia po osi X i Y, operator mnożenia i zaznaczyć Dotyczy- całej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
marcin0583

Re: Translacja

Post autor: marcin0583 »

dzięki
tomkat
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2016, 12:21

Re: Translacja

Post autor: tomkat »

Przeszedłem na nową wersje CGEO i w zakładce Tabela nie mam translacji, ktoś coś doradzi?
Wersja CGEO v. 8.9.12.15
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Translacja

Post autor: FaFaL »

trzeba głębiej... Tabela->Zaznaczone punkty ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
tomkat
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2016, 12:21

Re: Translacja

Post autor: tomkat »

Jak się człowiek spieszy...
Dzięki!
ODPOWIEDZ