Prośba o testy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Prośba o testy

Post autor: grzes »

W wersji testowej dodana została opcja skalowania okien programu pozwalająca na ich dostosowanie do monitorów z rozdzielczością HD i wyższa. Dzieki skalowaniu zwiększa się czcionka (przy okazji dodane wygładzanie) i rozmiar kazdego okna. Opcje mozna wlaczyc w "Parametrach programu" zakładka "Inne":
tab_wsp.png
tab_wsp.png (10.46 KiB) Przejrzano 4147 razy
Po zmianie tej opcji/współczynnika należy zrestartować c-geo

Poniewaz jest to automat to nie zawsze sobie radzi prawidłowo z przeskalowaniem. Tam gdzie zauwazylismy jakies uciecia okna, tekstów itp to już poprawilismy ale pewnie nie wszędzie. Jeśli ktoś coś znajdzie to proszę o zrzut ekranu na grzes małpa xgeo.pl

A tak to wygląda bez skalowania:
tab_old.png
tab_old.png (10.97 KiB) Przejrzano 4147 razy
Skalowanie ze współczynnikiem 3:
tab_new.png
tab_new.png (16.67 KiB) Przejrzano 4147 razy
pozdrawiam
grzes
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Prośba o testy

Post autor: energeo »

Legenda zyskała na czytelności :)

(WUXGA,16:10)
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Prośba o testy

Post autor: FaFaL »

W nowym testowym podoba mi się dokowalna lista projektów (może było wcześniej, ale nie zauważyłem :) ). Przy dwóch monitorach mogę sobie ją wrzucić na drugi ekran :) boomba :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

FaFaL pisze:W nowym testowym podoba mi się dokowalna lista projektów
Zawsze tak było :D
pozdrawiam
grzes
Bartek
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2011, 07:41

Re: Prośba o testy

Post autor: Bartek »

U mnie jest błąd w raportach przy wstawieniu fragmentu mapy. Nie można rozszerzyć okna
Załączniki
Bez tytułu (1280x683).jpg
Bez tytułu (1280x683).jpg (230.45 KiB) Przejrzano 4090 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Prośba o testy

Post autor: FaFaL »

grzes pisze:
FaFaL pisze:W nowym testowym podoba mi się dokowalna lista projektów
Zawsze tak było :D
uuuu, to dałem ciała ;)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

Bartek pisze:U mnie jest błąd w raportach przy wstawieniu fragmentu mapy. Nie można rozszerzyć okna
poprawione
pozdrawiam
grzes
Bartek
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2011, 07:41

Re: Prośba o testy

Post autor: Bartek »

Dzięki. Super już działa. To jeszcze jedno. Menu Mapa->wstaw opis dla punktów... (obcina okno)
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (82.27 KiB) Przejrzano 4073 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Prośba o testy

Post autor: marcinn »

Nie zapamiętuje też szerokości okien przy liście projektów i po naciśnięciu opcji "więcej" na liście projektów. Z oknem Legendy też jest to samo. Dodam, że nie korzystam z funkcji skalowania (opcja odhaczona)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

Bartek pisze:Dzięki. Super już działa. To jeszcze jedno. Menu Mapa->wstaw opis dla punktów... (obcina okno)
Dzieki, poprawione, poprawione tez okienko edytora mapy obiektowej
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

marcinn pisze:Nie zapamiętuje też szerokości okien przy liście projektów i po naciśnięciu opcji "więcej" na liście projektów. Z oknem Legendy też jest to samo. Dodam, że nie korzystam z funkcji skalowania (opcja odhaczona)
Potrzebne dokladniejsze wyjasnienia - zmieniam szerokosc okna legendy zamykam program, otwieram i jest ok tzn zostaje ta zmieniona
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Prośba o testy

Post autor: marcinn »

Po otwarciu okna lista projektów ustawiam sobie szerokość. Zaznaczam dowolny projekt i naciskam "Więcej". Mam okienko z opisem do projektu. Tutaj poszerzam szerokość tabelek z opisami ( Powiat, gmina, karta mapy itd) bo nie widać tych napisów. Potem poszerzam jeszcze skrajny pasek z prawej (szerokość całego okna). Po ponownym uruchomieniu programu, a nawet ponownym rozwinięciu listy przyciskiem "Więcej" mam powrót do ustawień fabrycznych. Zauważyłem, że dzieje się to tylko jak jest odznaczona opcja skalowania. Co ciekawe mam monitor 24" w wysokiej rozdzielczości i do niego podłączony laptop i nigdy nie miałem problemu z niewyraźnymi ikonami czy zbyt małymi napisami- dopiero po włączeniu opcji skalowania mam bardziej namieszane
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Prośba o testy

Post autor: FaFaL »

Wysoka rozdzielczość w przypadku 24 cali to nie 1920x1200... bardziej chodzi o coś TAKIEGO, czyli 3840 x 2160 pikseli (4K).
Po włączeniu skalowania trzeba przestawić współczynnik na min 2 aby mieć zbliżoną wielkość jak bez skalowania (domyślnie jest 1)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

W związku z ostatnimi poprawkami skalowania – proszę o pozostawienie możliwości wygładzania liter w poszczególnych zakładkach , gdy nie zaznacza się skalowania ( litery stają się zbyt cienkie i są mało widoczne zwłaszcza na komputerach typu laptop)
Załączniki
2014-08-25_205856.png
2014-08-25_205856.png (30.81 KiB) Przejrzano 3948 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

piotrt pisze:W związku z ostatnimi poprawkami skalowania – proszę o pozostawienie możliwości wygładzania liter w poszczególnych zakładkach , gdy nie zaznacza się skalowania ( litery stają się zbyt cienkie i są mało widoczne zwłaszcza na komputerach typu laptop)
Nie bardzo rozumiem - wyłączenie skalowania powoduje że program działa tak jak do tej pory.
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

Witam .Z poziomu windowsa mam ustawione wygładzanie czcionek ekranowych. Kiedy wyłączę skalowanie w c-geo – wówczas to wygładzanie przestaje działać.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

Wcześniej wygładzanie działało (rys. 1png) , a teraz ( po wyłączeniu skalowania w c-geo) wygładzanie nie działa i ponadto zmniejsza się wysokość czcionki (rys 2.png):
Załączniki
1.png
1.png (12.46 KiB) Przejrzano 3853 razy
2.png
2.png (12.37 KiB) Przejrzano 3853 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

piotrt pisze:Wcześniej wygładzanie działało (rys. 1png) , a teraz ( po wyłączeniu skalowania w c-geo) wygładzanie nie działa i ponadto zmniejsza się wysokość czcionki (rys 2.png):
Te zrzuty sa z poprzedniej wersji czy z obecnej tylko z wylaczeniem skalowania?
Bo wczesniej wygladzania nie było.
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

Witam ponownie.Rysunek 1.png jest z wersji poprzedniej , zaś rys 2.png jest z wersji ostatniej testowej c-geo.exe
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

Dziwne ,ale zawsze miałem ustawione wygładzanie czcionki z poziomu windows i to wygładzanie w c-geo działało. Teraz, w ostatniej wersji c-geo.exe kiedy wyłączę skalowanie , zmniejsza się czcionka i wygładzanie znika (laptop z ekranem lcd HD, rozdz.1366x768, windows 7)
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

Dodam ponadto , że jeżeli ustawię skalowanie na „1” ,wówczas wygładzanie działa , ale wysokość czcionki zmniejsza się ( w moim przypadku systemowo mam ustawioną czcionkę „tahoma” wysokość ”9”, a c-geo zmniejsza ją na „8” )
Załączniki
2014-08-26_100913.png
2014-08-26_100913.png (3.46 KiB) Przejrzano 3815 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

piotrt pisze:Dodam ponadto , że jeżeli ustawię skalowanie na „1” ,wówczas wygładzanie działa , ale wysokość czcionki zmniejsza się ( w moim przypadku systemowo mam ustawioną czcionkę „tahoma” wysokość ”9”, a c-geo zmniejsza ją na „8” )
Chyba udalo sie znalezc przyczyne.
Tu jest nowy exe

Jeśli ktos uzywa opcji skalowania to prośba o pobranie tej wersji i dalsze testy. Kilka okien zostało poprawionych.
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Prośba o testy

Post autor: piotrt »

Witam ponownie .
Wydaje się ,że problem ze zmniejszaniem czcionki jest rozwiązany - jedynie co zauważyłem to nadal pomniejszona jest czcionka w nazwie zakładki ( zaznaczono na czerwono). Rys 1.png przedstawia skalowanie zaznaczone na "1"z wersji testowej c-geo, rysunek 2.png to obraz starego wyglądu sprzed wersji testowej c-geo ( kiedy nie było opcji skalowania-wysokość liter dokładnie odpowiada wysokości ustalonej w opcjach windows).
Ale jest już dobrze :)
Załączniki
1.png
1.png (9.8 KiB) Przejrzano 3674 razy
2.png
2.png (8.28 KiB) Przejrzano 3674 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Prośba o testy

Post autor: marcinn »

Ja mam dalej problem z zapamiętywaniem szerokości okien w liście projektów (nie korzystam z opcji skalowania). Generalnie do póki nie wrzuciłem pliku testowego wszystko było ok. Teraz czcionki są jakieś powiększone no i te szerokości okien
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Prośba o testy

Post autor: grzes »

marcinn pisze:Ja mam dalej problem z zapamiętywaniem szerokości okien w liście projektów (nie korzystam z opcji skalowania). Generalnie do póki nie wrzuciłem pliku testowego wszystko było ok. Teraz czcionki są jakieś powiększone no i te szerokości okien
Zawsze mozna tą opcje wylaczyc.
Zapamietywanie szerokości to temat nie związany z tym wątkiem (po wcisnieciu przycisku "Wiecej" okienko rozszerza sie zawsze o tą samą ilość pikseli - na razie nic sie nie da zrobic)
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ