wpasowanie rastra

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
geo.system
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:37

wpasowanie rastra

Post autor: geo.system »

Witam
Prośba
1. Czy jest możliwość dodania opcji (Mapa-Raster-Wpasowanie Rastra) przycięcia rastra / obrazu do godła mapy /EFEKT JAK PRZY EKSPORCIE RASTRA WYZNACZONEGO Z GODŁA)
Czyli mając zeskanowaną całą mapę a następnie wpasowaną można byłoby automatycznie przyciąć ją do godła / np. po zewnętrznych
współrzędnych puntach godła/
Mam na myśli w efekcie osiągnięcie godła pozbawionego pozostałej treści /opis poza ramkowy/ ale przez automatyczne pozbawienie pozostałej treści.
Myślę, że opcja byłaby /dla mnie na pewno/ przydana przy opracowaniu dużych obiektów składających się z kilku lub kilkunastu sekcji map.
Ja osobiści często skanuję całe sekcje map. Funkcja pozwoliłaby przyspieszyć proces opracowania map /łączenie sekcji/ - wycinanie w c-rastrze lub
czyszczenie obszarem jest /moje zdanie/ bardziej czasochłonne niż moja propozycja.
Wiem , że można radzić sobie funkcją /plik-eksport -eksport do pliku rastrowego- zakres eksportu - wyznacz z godła/ ale trzeba chwilkę poświęcić / i eksport przy
większej rozdzielczości sprawia, ze nie wszystkie komputery dają sobie radę/
2. Czy jest możliwość dodania opcji edycji szerokości linii oraz edycji stylu linii?
3. Jeszcze jedna prośba - przy porównaniu współrzędnych można zmienić wysokość DX, DY, DH na dx, dy, dh ( Dla pewnych ośrodków musimy edytować DX, DY, DH w raportach
inspektor tłumaczy taką konieczność stosowaniem rozporządzenia ws "standardów" ;-) gdzie dx, dy, dh jest pisane małymi literami. ;-)
Pozdrawiam i przesyłam Podziękowania za ciągłe prace nad ulepszaniem oprogramowania.
geo.system / Łukasz Ł.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: wpasowanie rastra

Post autor: grzes »

Ad1.
Przy wpasowaniu jakie teraz jest realizowane w c-geo (liczenie tylko wspolczynnikow bez fizycznego obrotu samego rastra) przyciecie jest technicznie niewykonalne. Mozna pomyslec tylko o czyszczeniu tresci poza ramką sekcji. Ale ten temat musze skonsultowac.
Ad2.
Proszę o więcej informacji
Ad3.
OK
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ