GESUT - nowy moduł

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

GESUT - nowy moduł

Post autor: PUG »

Witam
Mam pewien pomysł dotyczący rozbudowy C-Geo o moduł dotyczący GESUT. Nie chcę się w tej chwili rozpisywać o szczegółach. W skrócie wyglądałoby to w ten sposób. że dla danego punktu na mapie wpisujemy odpowiednie atrybuty (np. dla studzienki kanalizacyjnej zaznaczamy wszystkie możliwe kierunki, podajemy średnice, typ materiału rur przelotowych i samej studzienki, pomierzone dno, wloty i wyloty itd.).
Moduł składałby się z trzech części:
1. Mapa:
Przyśpieszenie procesu tworzenia mapy, tworzenie szkiców w wersji cyfrowej ze szczegółowymi danymi dla każdego pomierzonego punktu, eliminacja błędów przy wprowadzaniu danych, wprowadzanie atrybutów dla poszczególnych punktów.
2. Niwelacja: automatyczne uzupełnianie dziennika niwelacyjnego wykonanego dla określenia wysokości góry pokryw.
Przenoszenie danych wprowadzonych na mapie (dno, wloty, wyloty i kaskady) dla pojedynczej studzienki w odpowiednie miejsce na ciągu niwelacyjnym (z wykorzystaniem kolumny „Przesunięcie H”).
3. Karta studzienki:
Wypełnienie z automatu formularza „Karta studzienki” na podstawie wprowadzonych danych na mapie – tak, jak w MAPA-SG.
4. Zestawienia, karty przewodów
Automatyczne generowanie zestawień długości pomierzonych przewodów (np. wg średnic)

Takie rozwiązanie przyśpieszyłoby tworzenie mapy wynikowej, a jednocześnie wyeliminowało by błędy przy wprowadzaniu danych (wprowadzałoby się je tylko raz i w jednym miejscu).

Swój pomysł przedstawiłem oczywiście panu Grzesiowi i panu Jurkowi. Otrzymałem odpowiedź, z której wynika, że możliwe byłoby wykonanie takiego modułu, oczywiście nie od razu i pod warunkiem, że będzie odzew i zainteresowanie ze strony innych użytkowników C-Geo i to najlepiej z całej Polski a nie tylko z Górnego Śląska.

Moje pytanie skierowane jest do wszystkich użytkowników C-Geo. Jak zapatrujecie się na wprowadzenie takiego rozwiązania w tym programie? Czy w Waszych miejscowościach również wymagane są przez urzędy i zarządców sieci takie rzeczy, jak karty inwentaryzacyjne przewodów, studzienek, zestawienia itp. Może macie swoje pomysły w temacie GESUT. Piszcie, co o tym sądzicie i najlepiej podawajcie miejscowości, w których pracujecie.
Myślę, że opracowanie modułu dotyczącego GESUT było by dopełnieniem C-Geo i wszystko byłoby w jednym miejscu, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów wspomagających.
Pozdrawiam.
Brunet_
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2010, 06:27

Re: GESUT - nowy moduł

Post autor: Brunet_ »

GESUT jest już ostro wymagany w mieście w Elblągu, w Gdyni, a od kilku tygodni w Gdańsku... Robi się karty, których panie z mapy numeryczjje i tak nie wiedzą, gdzie wprowadzać, bo ichnie programy nie bardzo wiedzą, jak prezentować potem ewentualne potrzebne dane. No ale się karty robi, skoro wymagają i się wyzywa, że wszystko manualnie...
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: GESUT - nowy moduł

Post autor: PUG »

Witam.
Jakiś czas temu napisałem ten post w nadziei że zgłosi się wielu użytkowników, którzy chcieliby, aby w c-geo wprowadzić ułatwienie przy tworzeniu kart inwentaryzacji studzienek, tworzenie atrybutów dla poszczególnych mierzonych urządzeń armatury podziemnej, tak aby mapa była szybciej tworzona i jednocześnie, aby wyeliminować błędy np. przy przepisywaniu danych z obliczeń na mapę.
Jak dotąd chęć zgłosiła jedna osoba. Wiem, że pisałem o tym w okresie urlopów, dlatego ponawiam moje pytanie.
Może ktos ma jakieś pomysły w tej sprawie, to proszę pisać.
Jak pisałem wyżej, dobrze byłoby mieć wszystko w jednym miejscu, a nie korzystać z wielu programów.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ