Ostatnio otwierane tabele

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Ostatnio otwierane tabele

Post autor: MarekOtt »

Chciałem zaproponować, by menu "Ostatnio otwierane tabele" pokazywało tabele w kolejności ostatnio otwieranych tabel. Aktualnie nie znam bliżej określonej zasady w jakiej kolejności zapisywana jest ta lista.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: MarekOtt »

Coś nie tak jest z tą opcją. Przy przechodzeniu z projektu na projekt za pomocą tej opcji, nie zawsze dobrze podczytuje się tabela robocza. Np. Przechodząc z projektu A(pomiar) na projekt B(numeryczna), wchodzę w dziennik RTK, klikam otwórz zadanie i domyślnie mam ustawioną tabele (pomiar) mimo że w tym projekcie roboczą jest (numeryczna).

Problemem jest też to, że po przeskoczeniu z projektu na projekt, nie rozwija się drzewko nowo otwartego projektu, co powoduje niezłą dezorientację który aktualnie projekt i tabel mamy otwartą.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: logis »

Dzień dobry,
sprawdzałem to u siebie na Win10 i uzyskałem częściowo taki efekt jak opisany. To znaczy może być mylące, że jak na otwartym oknie Lista projektów mamy aktywny projekt A, to jego nazwa jest podświetlona na zielono no i dobrze. Jak użyję Ostatnio otwierane tabele, to otwiera mi się owszem ta ostatnio wybrana tabela w projekcie B ale w oknie Listy projektów jeszcze ciągle zielona jest nazwa poprzedniego projektu (stan listy nie odświeża się). Dopiero jak przewinę zawartość okna, to oznaczenie zielone przeskakuje na ten już otwarty projekt. Poprawimy to, to znaczy wprowadzimy odświeżanie okna zaraz po użyciu przycisku Ostatnio otwierane tabele.
Nie udało mi się uzyskać efektu, że wprawdzie już jest otwarta nowa tabela ale gdy wczytuję zadanie jakiegoś modułu, to wskazywana jest jeszcze lokalizacja z poprzedniego projektu. U mnie zawsze chciał otwierać z tego nowego projektu.
Co do tego czy drzewko projektu jest rozwinięte czy nie, no to faktycznie ono się automatycznie nie otwiera, jak poprzednio było akurat zwinięte to dalej jest zwinięte.
Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: MarekOtt »

logis pisze:Dzień dobry,
sprawdzałem to u siebie na Win10 i uzyskałem częściowo taki efekt jak opisany. To znaczy może być mylące, że jak na otwartym oknie Lista projektów mamy aktywny projekt A, to jego nazwa jest podświetlona na zielono no i dobrze. Jak użyję Ostatnio otwierane tabele, to otwiera mi się owszem ta ostatnio wybrana tabela w projekcie B ale w oknie Listy projektów jeszcze ciągle zielona jest nazwa poprzedniego projektu (stan listy nie odświeża się). Dopiero jak przewinę zawartość okna, to oznaczenie zielone przeskakuje na ten już otwarty projekt. Poprawimy to, to znaczy wprowadzimy odświeżanie okna zaraz po użyciu przycisku Ostatnio otwierane tabele.
Nie udało mi się uzyskać efektu, że wprawdzie już jest otwarta nowa tabela ale gdy wczytuję zadanie jakiegoś modułu, to wskazywana jest jeszcze lokalizacja z poprzedniego projektu. U mnie zawsze chciał otwierać z tego nowego projektu.
Co do tego czy drzewko projektu jest rozwinięte czy nie, no to faktycznie ono się automatycznie nie otwiera, jak poprzednio było akurat zwinięte to dalej jest zwinięte.
Jacek

Może przy tym odświeżeniu listy projektów, można było by dodać "zwiń wszystkie drzewka i rozwiń drzewko otwartego projektu" było by elegancko.

Co do braku zmiany lokalizacji przy wczytywaniu zadań modułów, teraz sprawdzałem i zadziałało prawidłowo, a więc nie jest to regułą. Będę bacznie się temu przyglądał i jak wychwycę regułę dam znać.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: MarekOtt »

Dalej coś jest nie tak z funkcją "Ostatnio otwierane tabele".

1. jestem w projekcie MOSKWA, z tabelą roboczą ustawioną na OBL.zad
2. Przeskakuję za pomocą "Ostatnio otwierane tabele" do projektu WARSZAWA z tabelą roboczą WIKI.zad
3. Uruchamiam np moduł niwelacji i chce otworzyć zapisane wcześniej zadanie będące w folderze WIKI.zad
4. uruchamia mi się okno z ustawionym domyślnie katalogiem OBL.zad który notabene utworzył się w projekcie WARSZAWA.

Wniosek, program zakłada katalog o nazwie katalogu z poprzedniego projektu, a powinien domyślnie ustawić katalog *.zad tabeli roboczej (w moim przypadku WIKI.zad)

EDIT: I teraz zauważyłem że otwierając już poprawnie wybrane zadanie z tabeli WIKI.zad, nie wstawiają się XYH punktu będącego w tabeli roboczej WIKI.zad. Czyli też coś źle podpina.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: piotr j. »

MarekOtt pisze:Dalej coś jest nie tak z funkcją "Ostatnio otwierane tabele".

1. jestem w projekcie MOSKWA, z tabelą roboczą ustawioną na OBL.zad
2. Przeskakuję za pomocą "Ostatnio otwierane tabele" do projektu WARSZAWA z tabelą roboczą WIKI.zad
3. Uruchamiam np moduł niwelacji i chce otworzyć zapisane wcześniej zadanie będące w folderze WIKI.zad
4. uruchamia mi się okno z ustawionym domyślnie katalogiem OBL.zad który notabene utworzył się w projekcie WARSZAWA.

Wniosek, program zakłada katalog o nazwie katalogu z poprzedniego projektu, a powinien domyślnie ustawić katalog *.zad tabeli roboczej (w moim przypadku WIKI.zad).
Bardzo rzadko korzystam z tej funkcji, ale potwierdzam ten fakt. Problem opisany wyżej zaobserwowałem u siebie już dosyć dawno temu.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: ariel0-0 »

Ostatnio często otwiera mi się inna tabela niż kliknięta.
Have a nice day
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Dalej coś jest nie tak z funkcją "Ostatnio otwierane tabele".

1. jestem w projekcie MOSKWA, z tabelą roboczą ustawioną na OBL.zad
2. Przeskakuję za pomocą "Ostatnio otwierane tabele" do projektu WARSZAWA z tabelą roboczą WIKI.zad
3. Uruchamiam np moduł niwelacji i chce otworzyć zapisane wcześniej zadanie będące w folderze WIKI.zad
4. uruchamia mi się okno z ustawionym domyślnie katalogiem OBL.zad który notabene utworzył się w projekcie WARSZAWA.

Wniosek, program zakłada katalog o nazwie katalogu z poprzedniego projektu, a powinien domyślnie ustawić katalog *.zad tabeli roboczej (w moim przypadku WIKI.zad)

EDIT: I teraz zauważyłem że otwierając już poprawnie wybrane zadanie z tabeli WIKI.zad, nie wstawiają się XYH punktu będącego w tabeli roboczej WIKI.zad. Czyli też coś źle podpina.

Nadal ten problem występuje, co niestety uniemożliwia korzystanie z tej opcji :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ostatnio otwierane tabele

Post autor: Jurek B. »

Niestety problem leży u programisty :( - pogonię go
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ