Aktualizacja

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Aktualizacja

Post autor: marioo »

Nowe okno zakładania warstw jest ok, ale na moje oko powinno ono wyglądać tak żeby kolor, styl linii, grubość i wypełnienie wybierało się bezpośrednio a nie otwierając jeszcze jedno okno. Może "na świeżo" da się to wprowadzić. Propozycja jest na rysunku.
Poza tym kolor do wydruku w tym oknie nie działa.
wmss.png
wmss.png (10.31 KiB) Przejrzano 4796 razy
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Aktualizacja

Post autor: marcinn »

i Przydałoby się, żeby z prawej strony dołożyć przycisk wyrzucenia warstwy na samą górę lub dół (tak jak jest w manadżer warstw). Teraz trzeba się sporo naklikać, żeby przerzucić warstwę do góry.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Aktualizacja

Post autor: KZibi »

Witam
Zauważyłem że formularz V2 MDCP jest pusty(czysty arkusz), pozostałe są ok.
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

wczytałem ten co był w wątku "rzutnie" jest ok...
http://www.softline.xgeo.pl/pliki/MDCP_A3.fr3.zip
-To serve and protect-
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Aktualizacja

Post autor: KZibi »

spider pisze:wczytałem ten co był w wątku "rzutnie" jest ok...
http://www.softline.xgeo.pl/pliki/MDCP_A3.fr3.zip
Wczytałem jest ok, dzięki
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:i Przydałoby się, żeby z prawej strony dołożyć przycisk wyrzucenia warstwy na samą górę lub dół (tak jak jest w manadżer warstw). Teraz trzeba się sporo naklikać, żeby przerzucić warstwę do góry.
W wersji testowej jest już możliwość ustalenia koloru do wydruku i dodana możliwość umieszczania warstwy na górze/dole.
Co do wyboru koloru, grubości i stylu - to będzie trochę później.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Czy zmianę zawiera plik aktualizacji czy jest ona na razie w pliku testowym?
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

To jest w testowym pliku, bo zostało dodane już po aktualizacji, ale jeszcze będzie jedna aktualizacja w tym roku - około 18 grudnia, gdy wejdzie w życie rozporządzenie w sprawie mapy zasadniczej.
Wtedy udostępnimy zmiany w programie umożliwiające pracę zgodnie z nowym rozporządzeniem i zgodnie z rozporządzeniem w sprawie GESUT.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Czyli tak oczekiwany kolor do wydruku, będzie miał swoje zastosowanie chociażby przy edycji np.działki, w mapie ewidencyjnej
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Czyli tak oczekiwany kolor do wydruku, będzie miał swoje zastosowanie chociażby przy edycji np.działki, w mapie ewidencyjnej
Janek B.
Niestety nie wiem o co chodzi - czy nie działa Panu opcja koloru do wydruku?
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Gdzie są dodane formularze w nowej wersji?
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

W menu Mapa-Formularz - ikonka Wczytaj formularz - wybrać rodzaj pliku Formularz v.2 pokażą się formularze o rozszerzeniu fr3.
Z tym kolorem do druku - czy już wie Pan jak korzystać, czy trzeba coś wyjaśnić?
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Dziękuję, trochę to schowane. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby był oddzielny folder na nowe wersje formularzy. Jeśli chodzi o kolor do wydruku, to miałem na myśli to,że przy edycji mapy zasadniczej ogólnie mówiąc działkę drukuje się na zielono, natomiast edycja mapy ewidencyjnej już na czarno.
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

ok, już rozumiem co miał Pan na myśli, chyba w takim razie, dla opracowania mapy ewidencyjnej najlepiej by było gdybyśmy zrobili osobny szablon mapy, żeby nie mieszać z tym szablonem MapaZasadnicza - czy to dobry pomysł?
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Nie wiem, może niech też inni Koledzy się wypowiedzą. Ja byłbym za, bo nawet w jednym projekcie każda tabela może być założona wg innego szablonu, więc poprzez eksport z mapy (ewidencyjnej) do innej mapy (zasadniczej) mielibyśmy to co nas interesuje.
Janek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Aktualizacja

Post autor: marcinn »

Chciałem zapytać o poniższą funkcję:
"w imporcie plików DXF dodano możliwość przypisania stylów linii zdefiniowanych w C-GEO do stylów linii występujących w pliku DXF, dzięki temu po imporcie obiekty mają poprawne style linii."

Jak to powinno działać? Pytam bo mam pliki dxf z dwóch różnych Ośrodków i na jednym działa to inaczej, a na innym inaczej. Po imporcie pliku z jednego Ośrodka w prawym okienku widzę linie dla wszystkich warstw (linie ciągłe) i po wgraniu dość ładnie się przypisują. Natomiast w drugim pliku (z TurboMap) w prawym okienku mam zaledwie kilka linii- tylko typu przerywanego. Dlatego prosiłbym o rozwinięcie jak ta zmiana w programie powinna wyglądać i się zachowywać
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Aktualizacja

Post autor: kouczan »

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale po ostatniej aktualizacji nie drukuje się mapa w tle w formularzach v2. Ponadto czy istnieje jakiś sposób na zmianę rozmiaru obiektu RTF wczytanego na mapę. Wrzuciłem współrzędne czcionką 10, ale ten sam obszar drukuje w różnych skalach i już powyżej 1:2000 RTF jest nieczytelny. Próbowałem sobie radzić zmianą rozmiaru czcionki ale wtedy rozwala tabelę.
Pozdrawiam
Michał

ps. po nowej aktualizacji mam również problem z wczytywaniem plików SWDE.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Chciałem zapytać o poniższą funkcję:
"w imporcie plików DXF dodano możliwość przypisania stylów linii zdefiniowanych w C-GEO do stylów linii występujących w pliku DXF, dzięki temu po imporcie obiekty mają poprawne style linii."

Jak to powinno działać? Pytam bo mam pliki dxf z dwóch różnych Ośrodków i na jednym działa to inaczej, a na innym inaczej. Po imporcie pliku z jednego Ośrodka w prawym okienku widzę linie dla wszystkich warstw (linie ciągłe) i po wgraniu dość ładnie się przypisują. Natomiast w drugim pliku (z TurboMap) w prawym okienku mam zaledwie kilka linii- tylko typu przerywanego. Dlatego prosiłbym o rozwinięcie jak ta zmiana w programie powinna wyglądać i się zachowywać
W tym drugim pliku DXF najwidoczniej nie ma specjalnych stylów linii i dlatego nie pojawia się ich lista. Wówczas trzeba skorzystać z gotowego szablonu mapy - najlepiej o nazwie turboewid.sz
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

kouczan pisze:Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale po ostatniej aktualizacji nie drukuje się mapa w tle w formularzach v2. Ponadto czy istnieje jakiś sposób na zmianę rozmiaru obiektu RTF wczytanego na mapę. Wrzuciłem współrzędne czcionką 10, ale ten sam obszar drukuje w różnych skalach i już powyżej 1:2000 RTF jest nieczytelny. Próbowałem sobie radzić zmianą rozmiaru czcionki ale wtedy rozwala tabelę.
Pozdrawiam
Michał

ps. po nowej aktualizacji mam również problem z wczytywaniem plików SWDE.
SWDE sprawdziłem i jest ok, dlatego najlepiej kontaktować się z nami bezpośrednio mailem - przysłać plik z którym ma się problem.
Co do mapy w tle w formularzu v2 i RTF - musi to sprawdzić programista - wtedy będziemy coś mogli napisać o tym.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Aktualizacja

Post autor: kouczan »

Udało się może coś wyjaśnić a propos powyższego?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

Mapa w tle o ile nie jest ustawiona na 100% intensywnosci na razie nie bedzie sie drukowac. Bedziemy sie starac to zrobic.
Z rtf-em do konca nie rozumiem. RTF drukowany jest tak ze w skali w jakiej wstawiamy utrzymuje zastosowane rozmiary czcionki.
pozdrawiam
grzes
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Aktualizacja

Post autor: kouczan »

Kurcze nie pomyślałem, żeby ustawić na 100% :) Dzięki za podpowiedź - będę póki co radził sobie w ten sposób. Co do RTFa to właśnie chodzi o to, że trzyma on skale taką w jakiej został wstawiony. Pracuję na mapie 1:500 ale wydruk robię w skali 1:5000 i już w tej skali RTF jest nieczytelny bo trzyma wymiar z 1:500. Podejrzewam, że takie rozwiązanie jak z łączami w Microstation (możliwość dynamicznej zmiany rozmiaru) nie jest możliwe? :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Ale przed wydrukiem można na chwilę przestawić Mapa -> Zmiana skali mapy ... ustawić 1:5000
Pozdrawiam Rafał Kocierz
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Aktualizacja

Post autor: giekon »

Witam,
Mam problem z wydrukiem formularza V2 z podklejonym rastrem. Jest on słabej jakości, koloru szarego - z pozycji mapy drukuje się wszystko jak należy. Ustawienie wydruku/koloru rastra w opcjach programu 100% intensywności i kolor czarny.
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

giekon pisze:Witam,
Mam problem z wydrukiem formularza V2 z podklejonym rastrem. Jest on słabej jakości, koloru szarego - z pozycji mapy drukuje się wszystko jak należy. Ustawienie wydruku/koloru rastra w opcjach programu 100% intensywności i kolor czarny.
Na szybko prosze sprawdzic w Opcje->Parametry programu ustawienie tej opcji:
raster2.png
raster2.png (4 KiB) Przejrzano 3882 razy
Wyglada ze na razie drukowanie dziala dla metody 0 tylko jesli nakladanie to półprzeźroczystość. Dla innych rodzajow nakladania trzeba ustawić metodę > 0
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ