Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
kasprol
____
____
Posty: 168
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

zauważyłem, że część plików daje się zaimportować, wcześniej wszystkie importowały się bez problemu,
Przesyłam dwa pliki do importu, 70-2016 importuje się a 74-2016 nie.
Załączniki
2016.zip
(40.23 KiB) Pobrany 93 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

a korzystał Pan z wersji testowej w której poprawiliśmy to rozpoznawanie kierunku czy może czekał Pan na wersję oficjalną ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kasprol
____
____
Posty: 168
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

Tak, korzystałem z wersji testowej i nie zauważyłem żadnych problemów.
Zaktualizowałem C-geo na drugim komputerze i obserwacje się zaimportowały ale kierunek bazy nie jest poprawnie wykrywany?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

kasprol pisze:Tak, korzystałem z wersji testowej i nie zauważyłem żadnych problemów.
Zaktualizowałem C-geo na drugim komputerze i obserwacje się zaimportowały ale kierunek bazy nie jest poprawnie wykrywany?
Poprawione - w wersji testowej
pozdrawiam
grzes
kasprol
____
____
Posty: 168
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kasprol »

Wgrałem plik testowy i nadal występuje problem z poprawnym liczeniem mimośrodów, w załączeniu przesyłam pliki ze współrzędnym i obserwacjami zgranymi z rejestratora. C-geo nadal nie odczytuje poprawnie kierunku bazy przy liczeniu mimośrodów liniowych.
Załączniki
74-2016.zip
(32.95 KiB) Pobrany 109 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze: Import z Trimbla, wróciłem do poprzednich wersji programu, i wszystko działa poprawnie.

Zauważyłem też, że moduł źle sortuje wykaz punktów bazowych, co z kolei wpływa na kolejność występowania punktów w raporcie. Fakt, zmieniałem trochę daty pomiarów, ale mimo wszystko program powinien sobie sam przesortować te bazy, tak by kolejność punktów bazowych była taka sama jak pikiety. Na załączonym screenie widać o co mi chodzi.
Z tymi krzakami to raczej przypadek ze w poprzedniej wersji jest ok - bo nic nie bylo zmieniane.
Sortowanie baz z automatu nie do zrobienia - moge jedynie zaproponowac do testów (w wersji testowej) opcję samodzielnego przeciągania (najłatwiej chwytać wiersz w pierwszej kolumnie przed "Zaz."):
drag_drop.gif

Chyba nie do końca działa to "dragowanie".

http://youtu.be/XyMFxGNc1mM?hd=1
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

kasprol pisze:Wgrałem plik testowy i nadal występuje problem z poprawnym liczeniem mimośrodów, w załączeniu przesyłam pliki ze współrzędnym i obserwacjami zgranymi z rejestratora. C-geo nadal nie odczytuje poprawnie kierunku bazy przy liczeniu mimośrodów liniowych.
Proszę sprawdzić aktualną wersję testową.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:
Chyba nie do końca działa to "dragowanie".

http://youtu.be/XyMFxGNc1mM?hd=1
a mozna prosić to zadanie na grzes małpa xgeo.pl (i ew. plik zródłowy z instrumentu jesli nie bylo to testowane po zapisie i odczycie zadania) bo cos nie moge tego powtorzyc.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze:
Chyba nie do końca działa to "dragowanie".

http://youtu.be/XyMFxGNc1mM?hd=1
a mozna prosić to zadanie na grzes małpa xgeo.pl (i ew. plik zródłowy z instrumentu jesli nie bylo to testowane po zapisie i odczycie zadania) bo cos nie moge tego powtorzyc.
Poszło
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Zaznaczając punkt jako kontrolny osnowy 2D, w raporcie mimo wszystko pojawia się jego wysokość przy wyłączeniu "Drukuj H".

I od razu, można by było zapamiętywać wybór włączenia/wyłączenia drukowania H dla każdego następnego otworzenia dziennika RTN/RTK, niezależnie od projektu, tak jak to ma miejsce dla pozostałych opcji.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (41.49 KiB) Przejrzano 4712 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Zaznaczając punkt jako kontrolny osnowy 2D, w raporcie mimo wszystko pojawia się jego wysokość przy wyłączeniu "Drukuj H".

I od razu, można by było zapamiętywać wybór włączenia/wyłączenia drukowania H dla każdego następnego otworzenia dziennika RTN/RTK, niezależnie od projektu, tak jak to ma miejsce dla pozostałych opcji.
jest w wersji testowej
pozdrawiam
grzes
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: mypal »

Czy jest możliwość stworzenia raportu w którym wszystkie pozycje byłyby w jednym wierszu?
Tak jak w załączniku to co jest zaznaczone kolorem czerwonym. Ewentualnie czy jest możliwość samemu wyedytować ten szablon?
Załączniki
Printing 21_36_291.jpg
Printing 21_36_291.jpg (195.35 KiB) Przejrzano 4666 razy
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Według mnie coś takiego nie jest dziennikiem pomiarowym. Rozumiem, że w dziennikach tachimetrycznych też usuwa Pan kolumny Hz V i D ?
Tak poważnie pytam, niezależnie od tego czy inna forma raportu by powstała.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: mypal »

Pełna zgoda. Przyrosty współrzędnych są częścią dziennika pomiarowego.
Czy jest możliwość stworzenia takiego "jednowierszowego" szablonu?
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

mypal pisze:Pełna zgoda. Przyrosty współrzędnych są częścią dziennika pomiarowego.
Czy jest możliwość stworzenia takiego "jednowierszowego" szablonu?
Ale jak beda te wszystkie dane w jednej linijce to nijak sie to nie zmiesci na szerokosc kartki
pozdrawiam
grzes
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: mypal »

Używając np. czcionki century gothic w rozmiarze 6 mieści się bez problemu. Przykład w załączniku.
Myślę, że rozmiar 7 także by się zmieścił.
Załączniki
Mapa_ mapa 121-21a1.jpg
Mapa_ mapa 121-21a1.jpg (160.49 KiB) Przejrzano 4613 razy
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

W wersji testowej kolejna opcja:
rtk1_wiersz.png
rtk1_wiersz.png (15.48 KiB) Przejrzano 4603 razy
pozdrawiam
grzes
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: mypal »

Ha!!! O to chodziło. Dziękuję pięknie. Wszystko się ładnie mieści nawet w rozmiarze 7.
Proponuję jeszcze przerobić na wersje jednowersową tabelę w odchyłkach na punktach kontrolnych.
Pozdrawiam
mypal
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

mypal pisze: Proponuję jeszcze przerobić na wersje jednowersową tabelę w odchyłkach na punktach kontrolnych.
Jest w wersji testowej.
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kristof »

Świetna sprawa !!!
Jeśli tak fajnie Panowie działacie, to może dało by się zrobić coś aby przy przenumerowaniu pikiet - pikiety, które są przenumerowane mimiośrodowo też np. dopisywały się kropki z automatu tak jak w pikietach pomierzonych normalnie.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

kristof pisze:Świetna sprawa !!!
Jeśli tak fajnie Panowie działacie, to może dało by się zrobić coś aby przy przenumerowaniu pikiet - pikiety, które są przenumerowane mimiośrodowo też np. dopisywały się kropki z automatu tak jak w pikietach pomierzonych normalnie.
Ogólnie prze numerowanie mogło by być na wzór tych w tachimetri czy tabeli roboczej, czyli dodaj przedrostek, usuń przedrostek itp.

Coś jest jeszcze nie tak w zaznaczaniu wszystkich w bazie. po zaznaczeniu dziwnie przesuwa się obraz, co przez chwile powoduje dezorientacje. Lepiej chyba by było by po użyciu tej funkcji obraz pozostał bez zmian. No i ikonki (a raczej ich kolor) trochę nie jest zgodny z tym co mamy w pozostałych miejscach w c-geo, dlatego można by było też zamienić kolorami te ikonki i wtedy będzie zgodność.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Dzień dobry,
niestety ale nie udało mi się uzyskać takiego efektu przesuwania i zamieszania na ekranie przy zaznaczaniu wszystkich punktów. To występuje w tych ostatnich wersjach testowych czy było już przedtem ?
A co do różnego koloru i wyglądu ikon, to chodzi o np. takie różnice jak poniżej ?
iko1.png
iko1.png (2.64 KiB) Przejrzano 4494 razy
iko2.png
iko2.png (4.43 KiB) Przejrzano 4494 razy
Czyli np. przycisk z ,,ptaszkiem'' raz jest jasny, potem zielony, a jeszcze gdzie indziej niebieski ?

Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

logis pisze:Dzień dobry,
niestety ale nie udało mi się uzyskać takiego efektu przesuwania i zamieszania na ekranie przy zaznaczaniu wszystkich punktów. To występuje w tych ostatnich wersjach testowych czy było już przedtem ?
A co do różnego koloru i wyglądu ikon, to chodzi o np. takie różnice jak poniżej ?

iko1.png

iko2.png

Czyli np. przycisk z ,,ptaszkiem'' raz jest jasny, potem zielony, a jeszcze gdzie indziej niebieski ?

Jacek

Jeśli chodzi o przesuwanie, po zaznaczeniu wszystkich punktów w danej bazie, widok dziennika przesuwa się do góry, myślę że nie potrzebnie. Chyba lepiej by było by pozostawał bez zmian.

Filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=5OtO3yjuGmk

Jeśli chodzi o ikonki, po prostu chodzi mi o zmianę kolorami ikon odpowiedzialnych za zaznaczanie (ptaszek, zaznacz odwrotnie odznacz wsyztskie itp). Czyli niebieskie by były czerwonymi, a czerwone niebieskimi. W tabeli roboczej ikony niebieskie odpowiedzialne są za zaznaczenie wszystkich punktów, a w dzienniku RTN/RTK dotyczą tylko wybranej bazy.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (12.58 KiB) Przejrzano 4459 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

kristof pisze:Świetna sprawa !!!
Jeśli tak fajnie Panowie działacie, to może dało by się zrobić coś aby przy przenumerowaniu pikiet - pikiety, które są przenumerowane mimiośrodowo też np. dopisywały się kropki z automatu tak jak w pikietach pomierzonych normalnie.
Z dodaniem czegos nie powinno byc problemu - gorzej z pełnym przenumerowaniem.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: logis »

Dzień dobry,
Jeśli chodzi o przesuwanie, po zaznaczeniu wszystkich punktów w danej bazie, widok dziennika przesuwa się do góry, myślę że nie potrzebnie.
Już zakumałem, ja szukałem innego efektu :-)

Jacek
ODPOWIEDZ