Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Można by było przy okazji, gdzieś na dole dodać informację z ilością zaznaczonych punktów w dzienniku. Pomocne przy długich dziennikach i usuwaniu / przenumerowywaniu punktów.
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: PrzemekN »

Mam prośbę o dodanie opcji zmiany wysokości anteny zaznaczonych punktów, można by dodać to do okienka zmiany numeracji pikiet.
Robiłem pomiar na tyczce o nie standardowej wysokości, a nie zwróciłem uwagi że ustawiona była inna wysokość. Teraz muszę zmienić kilkaset pikiet i ręcznie jest to mordęga.
PrzemekN
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

PrzemekN pisze: 31 sie 2019, 09:01 Mam prośbę o dodanie opcji zmiany wysokości anteny zaznaczonych punktów, można by dodać to do okienka zmiany numeracji pikiet.
Robiłem pomiar na tyczce o nie standardowej wysokości, a nie zwróciłem uwagi że ustawiona była inna wysokość. Teraz muszę zmienić kilkaset pikiet i ręcznie jest to mordęga.
Jest przecież:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (104.38 KiB) Przejrzano 31030 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 30 lip 2019, 16:44 Ale przecież to tylko wczytanie ze źródłowego pliku (obserwacji), i nie modyfikujemy samych obserwacji wyjściowych. Dziennik wykorzystywany jest głownie do tego, by te obserwacje "obrabiać". Dlatego nie ma obawy, że ktoś coś straci, uszkodzi itp. Opcję będzie można włączyć/wyłączyć, więc kto tego nie będzie potrzebował, nie będzie z tego korzystał.

Np. Trimble w pliku *.jxl uwzględnia zmianę czasu i nie ma problemu z edycją, FieldGenius w pliki *.raw czasu nie uwzględnia, stąd potrzeba korekty tych danych. Przy aktualnej wersji wpisywania godziny pomiaru, a następnie jego korekty, to małe ułatwienie, wręcz wprowadza zamieszanie.
Chciałem coś z tym ruszyć, ale myślę że w opcji edycji zaznaczonych pikiet jest możliwość zmiany godziny pomiaru przez dodanie/odjęcie wartości. Czy to nie jest rozwiązanie?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 29 sie 2019, 14:45 Można by było przy okazji, gdzieś na dole dodać informację z ilością zaznaczonych punktów w dzienniku. Pomocne przy długich dziennikach i usuwaniu / przenumerowywaniu punktów.
W wersji testowej:
zaz_pik.png
zaz_pik.png (12.43 KiB) Przejrzano 30983 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 02 wrz 2019, 11:33
MarekOtt pisze: 29 sie 2019, 14:45 Można by było przy okazji, gdzieś na dole dodać informację z ilością zaznaczonych punktów w dzienniku. Pomocne przy długich dziennikach i usuwaniu / przenumerowywaniu punktów.
W wersji testowej:
zaz_pik.png
Niestety, ale przy pracy na pełnym oknie, tej informacji brakuje :(
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 02 wrz 2019, 14:48
Niestety, ale przy pracy na pełnym oknie, tej informacji brakuje :(
Powinna być w nagłowku głowego okna programu. Nie odswieza sie zaraz po wczytaniu zadania, a dopiero po zaznaczeniu/odznaczeniu pikiety - poprawimy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Przy imporcie pliku jxl do już istniejącego zadania RTN zauważyłem, że jeśli doczytuje plik na końcu zadania to import jest prawidłowy. Natomiast jeśli taki import pliku chcę wykonać w środku zadania, to pikiety wczytuję się w odwrotnej kolejności. Czy błąd jest tylko u mnie, czy może tak ma być?
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (295.21 KiB) Przejrzano 30814 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

piotr j. pisze: 06 wrz 2019, 08:59 Dzień Dobry.
Przy imporcie pliku jxl do już istniejącego zadania RTN zauważyłem, że jeśli doczytuje plik na końcu zadania to import jest prawidłowy. Natomiast jeśli taki import pliku chcę wykonać w środku zadania, to pikiety wczytuję się w odwrotnej kolejności. Czy błąd jest tylko u mnie, czy może tak ma być?
Potwierdzam, działa to tak od zawsze :(

Przy imporcie dodatkowych punktów, znika także "Wykorzystywany strumień danych"
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 03 wrz 2019, 08:43
MarekOtt pisze: 02 wrz 2019, 14:48
Niestety, ale przy pracy na pełnym oknie, tej informacji brakuje :(
Powinna być w nagłowku głowego okna programu. Nie odswieza sie zaraz po wczytaniu zadania, a dopiero po zaznaczeniu/odznaczeniu pikiety - poprawimy
Niestety w oknie głównym C-Geo, także brak informacji o zaznaczeniach :(
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 06 wrz 2019, 11:17 Niestety w oknie głównym C-Geo, także brak informacji o zaznaczeniach :(
w wersji testowej dodane na pasku:
infop.png
infop.png (3.71 KiB) Przejrzano 30580 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze: 13 wrz 2019, 12:43
MarekOtt pisze: 06 wrz 2019, 11:17 Niestety w oknie głównym C-Geo, także brak informacji o zaznaczeniach :(
w wersji testowej dodane na pasku:
infop.png
Działa elegancko, choć można by się było jeszcze zastanowić czy potrzebna jest ta informacja w tym miejscu:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (35.55 KiB) Przejrzano 29446 razy
być może ktoś będzie z niej korzystał. Mi osobiście przeszkadza, szczególnie gdy na pasku mam pootwierane kilka tabel. Dodatkowo pasek, zależnie od ilości zaznaczeń, rozsuwa się na lewo i prawo, co powoduje dezorientację. Więc myślę że informacja o zaznaczeniu w oknie dziennika powinna wystarczyć.

Zauważyłem też ostatnio, że nie da się wstawić wiersza w połowie tabeli w mimośrodach. Za każdym razem wstawia wiersz na dole (po użyciu skrótu CTRL+W). Można no też w przyszłości poprawić.

Dobrego dnia /
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: tomek »

Popieram propozycję usunięcia z paska rozbudowanego opisu
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze: 24 wrz 2019, 10:28
grzes pisze: 13 wrz 2019, 12:43
MarekOtt pisze: 06 wrz 2019, 11:17 Niestety w oknie głównym C-Geo, także brak informacji o zaznaczeniach :(
w wersji testowej dodane na pasku:
infop.png
Działa elegancko, choć można by się było jeszcze zastanowić czy potrzebna jest ta informacja w tym miejscu:

Przechwytywanie.JPG

być może ktoś będzie z niej korzystał. Mi osobiście przeszkadza, szczególnie gdy na pasku mam pootwierane kilka tabel. Dodatkowo pasek, zależnie od ilości zaznaczeń, rozsuwa się na lewo i prawo, co powoduje dezorientację. Więc myślę że informacja o zaznaczeniu w oknie dziennika powinna wystarczyć.

Zauważyłem też ostatnio, że nie da się wstawić wiersza w połowie tabeli w mimośrodach. Za każdym razem wstawia wiersz na dole (po użyciu skrótu CTRL+W). Można no też w przyszłości poprawić.

Dobrego dnia /
Czy można prosić o poprawienie wstawiania wiersza w mimośrodach ?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Coś się posypało w dzienniku RTK/RTN przy przenumerowywaniu, chyba że coś źle robię.

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

W nowym roku, przy imporcie pliku RAW (RAW Surveypro) z FieldGeniusa, błędnie wczytywana jest data pomiaru, o jeden dzień do tyłu. Dla przykłądu, pomiar wykonany był 7.01, do C-Geo wczytuje się 6.01.

Plik RAW mogę przesłać na email, proszę jednak podać adres.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

Proszę wysłać na softline... - przekażę programiście.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 09 sty 2020, 10:03 Proszę wysłać na softline... - przekażę programiście.
Czy coś już wiadomo jeśli chodzi o problem który opisałem. Pliki poszły na mail, zaraz po Pana poście.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Jutro postaram się to skorygować. Dam tu znać jak tylko będzie gotowe.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Aktualna wersja testowa już zawiera poprawkę, okazało się, że dla tego pliku data była brana z dnia utworzenia obiektu w FieldGeniusie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 14 sty 2020, 20:56 Aktualna wersja testowa już zawiera poprawkę, okazało się, że dla tego pliku data była brana z dnia utworzenia obiektu w FieldGeniusie.
Dziękuję za poprawkę. Swoją drogą dziwne, bo wcześniej było wszystko ok. Zawsze data odpowiadala faktycznej dacie pomoaru. Plik w fieldgeniusie też utworzylem w dniu pomiaru. To akurat latwo zauważyłem, bo pomiar wykonywałem 7.01... a w C-Geo wczytało 6.01... a że w święta i niedziele nie pracuje, to odrazu podpadło.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Kolejny problem z prze numerowaniem pikiet.

Problem obrazuje film:
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 21 sty 2020, 15:06 Kolejny problem z prze numerowaniem pikiet.
cos musi byc nie tak z polem skok renumeracji. Jakby jakis niewidoczny znak sie do niego dokleił i nie da się tego zamienić na liczbę. Proszę spróbować podwójnie kliknąc w tym polu tak żeby się całość zaznaczyła. Potem Del i od nowa wpisac 1. Ja sprobuje zrobić jakies zabezpieczenia.
pozdrawiam
grzes
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: drelson »

Witam, w tej chwili generowanie raportu dla porównania współrzędnych dla pkt kontrolnych wygląda tak jak na obrazku 1.

Czy można byłoby ustawić generowanie tak jak na obrazku 2 tzn- odchyłki na pkt kontrolnych dla pkt uśrednionych z tabeli wyżej tych pogrubionych oraz usuwanie kolumn z "H" w momencie kiedy pkt kontrolny tej wysokości nie posiada ?
Załączniki
obrazek 2.png
obrazek 2.png (44.78 KiB) Przejrzano 14487 razy
obrazek 1.png
obrazek 1.png (54.93 KiB) Przejrzano 14487 razy
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotr j. »

piotr j. pisze: 11 kwie 2019, 09:52
piotr j. pisze: 24 kwie 2018, 15:13 Dzień Dobry.
Przy imporcie pliku jxl, w zakładce mimośrody nie wczytują się niektóre pikiety. Sytuacja ma miejsce wtedy, gdy linia służąca do obliczenia punktu mimośrodowego, sama oparta jest na punkcie, który wcześniej też obliczony był jako mimośród. Dodam tylko, że w TrimbleAccess te punkty zostały obliczone i posiadają współrzędne.
Plik JXL wysłano na serwis i do Pana Rafała :) .
FaFaL pisze: 24 kwie 2018, 15:18 Hmmm, tu będzie mały problem. Ogólnie przyjęto założenie, że pomiar mimośrodowy jest wykonywany w oparciu o punkty które są w tabeli pomiarów, a nie mimośrodów.... Czyli muszę przyjąć inną filozofię, postaram się to napisać od nowa, tak aby nie był to problem oraz uwzględnić to aby punkt bazy był średnią z pomiarów... Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.
Panie Rafale, czy udało się coś zrobić w tym temacie?
:D Panie Rafale, ponawiam prośbę.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (188.2 KiB) Przejrzano 13792 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ