Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Ok :-) chyba wniosek już nabrał mocy urzędowej
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotr j. »

Nie zdarza się to często i są to pojedyncze przypadki. Teraz radze sobie, edytując wykonany raport, ale wolałbym, aby działo się to bezpośrednio w zadaniu.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotr j. »

Panie Rafale.
W programach mamy możliwość wykonywania różnych rodzajów obliczeń punktów, jednak nie wszystkie zaczytują się jako mimośrody. W moim przypadku chodzi o Trimble Access. Udało by się Panu sprawdzić, czy pójdzie do modułu wprowadzić inne typy mimośrodów. Wykonałem taki przykładowy plik jxl z obliczeniami, który podeślę Panu na priv, jako plik wyjściowy. Mam nadzieję, że uwzględniłem wszystkie warianty obliczeń.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Dobrze, proszę podesłać, zwłaszcza że musimy dodać nowy typ mimośrodu obecnego w programie PowerGPS.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotr j. »

poszło na priv
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Panie Rafale, w załączeniu przesyłam plik jxl z różnymi rodzajami pomiarów. Niestety nie wszystkie wczytują się do raportu. Wynika to zapewne z faktu, że nie dysponował Pan tego rodzaju pomiarami. Można prosić, o wprowadzenie poprawek do modułu, aby te metody pomiaru raport też rozpoznawał.
Załączniki
1.zip
(12.07 KiB) Pobrany 215 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartek1122 »

Przydała by się bardzo opcja dodania określonego czasu do godziny z wcześniejszej pikiety :) :D :D :D
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: pomiar »

U mnie to samo. Nie wczytują się wcięcia liniowe. Przesyłam przykładowy plik
Załączniki
rpt.zip
(13.3 KiB) Pobrany 133 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

pomiar pisze: 13 cze 2020, 13:21 U mnie to samo. Nie wczytują się wcięcia liniowe. Przesyłam przykładowy plik
OK, w poniedziałek zrobię sobie dzień korekt w dziennikach RTK i skoryguję to co trzeba.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: KZibi »

pomiar pisze: 13 cze 2020, 13:21 U mnie to samo. Nie wczytują się wcięcia liniowe. Przesyłam przykładowy plik
Witam
Przyłączę się w temacie. Przesyłam plik .raw
Pozdrawiam KZibi
Załączniki
230p22.zip
(2.22 KiB) Pobrany 136 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

pomiar pisze: 13 cze 2020, 13:21 U mnie to samo. Nie wczytują się wcięcia liniowe. Przesyłam przykładowy plik
Dzień dobry,
sprawdziłem, są w pliku punkty z opisem "domiar" ale jest zupełny brak miar, nawet nie wiadomo z jakich punktów były domiary. Możemy spróbować takiego dopasowania że punkt np 19 jest wyznaczany z punktu 19_REF1 i 19_REF2, a odległości podrabiać ze współrzędnych, ale czy zawsze jest :
<Description1 Name="Description">Domiar</Description1>
<Method>CogoCalculated</Method>
czy np. w przypadku innego rodzaju mimośrodu opis będzie ten sam ? W plikach z JXL z np. Trimble Access zapisy o mimośrodach zwierają wszystkie niezbędne dane.

Proszę spróbować zrobić eksport w innym formacie, bo może tam zostaną weksportowane niezbędne dane.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Witam
Przyłączę się w temacie. Przesyłam plik .raw
Pozdrawiam KZibi
Plik pochodzi z programu QuickGNSS dla którego jeszcze nie mieliśmy przykładowych danych. Zmodyfikowaliśmy odpowiednio funkcję importu i pewnie jutro będzie można pobrać wersję testową w której już punkty te będą się poprawnie importować.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: pomiar »

Dziekuje za odpowiedz. Spróbuje w innym formacie i zobaczę co wyjdzie
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: KZibi »

FaFaL pisze: 15 cze 2020, 19:25
Witam
Przyłączę się w temacie. Przesyłam plik .raw
Pozdrawiam KZibi
Plik pochodzi z programu QuickGNSS dla którego jeszcze nie mieliśmy przykładowych danych. Zmodyfikowaliśmy odpowiednio funkcję importu i pewnie jutro będzie można pobrać wersję testową w której już punkty te będą się poprawnie importować.
Dzięki teraz jest ok.
KZibi
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartek1122 »

bartek1122 pisze: 12 cze 2020, 14:23 Przydała by się bardzo opcja dodania określonego czasu do godziny z wcześniejszej pikiety :) :D :D :D
Ponawiam prośbę :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

Przydała by się bardzo opcja dodania określonego czasu do godziny z wcześniejszej pikiety
A czy ta funkcja nie jest tu wystarczająca?
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (76.7 KiB) Przejrzano 8538 razy
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: pomiar »

FaFaL pisze: 15 cze 2020, 18:53
pomiar pisze: 13 cze 2020, 13:21 U mnie to samo. Nie wczytują się wcięcia liniowe. Przesyłam przykładowy plik
Dzień dobry,
sprawdziłem, są w pliku punkty z opisem "domiar" ale jest zupełny brak miar, nawet nie wiadomo z jakich punktów były domiary. Możemy spróbować takiego dopasowania że punkt np 19 jest wyznaczany z punktu 19_REF1 i 19_REF2, a odległości podrabiać ze współrzędnych, ale czy zawsze jest :
<Description1 Name="Description">Domiar</Description1>
<Method>CogoCalculated</Method>
czy np. w przypadku innego rodzaju mimośrodu opis będzie ten sam ? W plikach z JXL z np. Trimble Access zapisy o mimośrodach zwierają wszystkie niezbędne dane.

Proszę spróbować zrobić eksport w innym formacie, bo może tam zostaną weksportowane niezbędne dane.
Eksport robię jako SurveyPro (RAW) ,bo takie mam oprogramowanie tylko występują teraz 2 problemy:
1- nie wczytują się punkty które są pomierzone 2 razy i uśredniane ( np pkt nr 6, 7, 8 )
2- importują się pkt pośrednie i obliczone z nich punkty ( mimośrody ) ,ale po wciśnięciu żarówki znika 1 z pkt odniesienia . W załączeniu przesyłam plik raw
Załączniki
raw.zip
(11.64 KiB) Pobrany 122 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

pomiar pisze: 18 cze 2020, 18:10 Eksport robię jako SurveyPro (RAW) ,bo takie mam oprogramowanie tylko występują teraz 2 problemy:
1- nie wczytują się punkty które są pomierzone 2 razy i uśredniane ( np pkt nr 6, 7, 8 )
2- importują się pkt pośrednie i obliczone z nich punkty ( mimośrody ) ,ale po wciśnięciu żarówki znika 1 z pkt odniesienia . W załączeniu przesyłam plik raw
OK, dziękuję za pliki, będziemy analizować załączony plik.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartek1122 »

Jurek B. pisze: 18 cze 2020, 16:00
Przydała by się bardzo opcja dodania określonego czasu do godziny z wcześniejszej pikiety
A czy ta funkcja nie jest tu wystarczająca?
Niestety nie:)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

bartek1122 pisze: 22 cze 2020, 10:27
Przydała by się bardzo opcja dodania określonego czasu do godziny z wcześniejszej pikiety
Niestety nie:)
[/quote]
Czy ta funkcja miałaby być np. w menu pod prawym przyciskiem myszki i brała czas z poprzedniej pikiety, dodawała wprowadzoną wartość i przypisywała sumę do aktualnie wybranej pikiety ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Rino
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2017, 14:23

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Rino »

FaFaL pisze: 22 cze 2020, 10:52 Czy ta funkcja miałaby być np. w menu pod prawym przyciskiem myszki i brała czas z poprzedniej pikiety, dodawała wprowadzoną wartość i przypisywała sumę do aktualnie wybranej pikiety ?
To prosta droga do dorabiania raportów, czyż nie ?
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartek1122 »

FaFaL pisze: 22 cze 2020, 10:52
bartek1122 pisze: 22 cze 2020, 10:27
Przydała by się bardzo opcja dodania określonego czasu do godziny z wcześniejszej pikiety
Niestety nie:)
Czy ta funkcja miałaby być np. w menu pod prawym przyciskiem myszki i brała czas z poprzedniej pikiety, dodawała wprowadzoną wartość i przypisywała sumę do aktualnie wybranej pikiety ?
[/quote]

Dokładnie o to mi chodzi :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

bartek1122 pisze: 22 cze 2020, 10:27 Czy ta funkcja miałaby być np. w menu pod prawym przyciskiem myszki i brała czas z poprzedniej pikiety, dodawała wprowadzoną wartość i przypisywała sumę do aktualnie wybranej pikiety ?

Dokładnie o to mi chodzi :)
do testów w wersji testowej:
dod_godz.png
dod_godz.png (13.88 KiB) Przejrzano 8230 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

pomiar pisze: 18 cze 2020, 18:10 Eksport robię jako SurveyPro (RAW) ,bo takie mam oprogramowanie tylko występują teraz 2 problemy:
1- nie wczytują się punkty które są pomierzone 2 razy i uśredniane ( np pkt nr 6, 7, 8 )
2- importują się pkt pośrednie i obliczone z nich punkty ( mimośrody ) ,ale po wciśnięciu żarówki znika 1 z pkt odniesienia . W załączeniu przesyłam plik raw
Punkty 6, 7 i 8 się z tego pliku RAW nie wczytują ponieważ w pliku nie występują jako punkty pomierzone, jedynie są wpisane ich współrzędne. Co do punktów mimośrodowych to ogólnie mimośrody i tak nie są poprawnie zdefiniowane i w pliku brak odległości. Wygląda to tak, że dwa punkty referencyjne są mierzone, a później są podane współrzędne punktu wcinanego. Spróbujemy coś zaradzić na to znikanie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: pomiar »

Dziękuję za odpowiedź. Dotąd korzystałem z RaportGps i wczytywaly się punkty. Czekam dalej
ODPOWIEDZ