Numeracja punktów w tabelach

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Numeracja punktów w tabelach

Post autor: rodi »

Witam,
Tabele przyjmują punkty o numeracji do 20 znaków, czy istnieje możliwość wydłużenia numeracji punktów w tabeli oraz odpowiednio w modułach obliczeniowych (tachimetria, GPS, itd.). W pracach związanych z ewidencją posługuję się oryginalnymi numeracjami punktów granicznych z EGiB. Długość tych identyfikatorów często przekracza 20 znaków i cgeo ma z tym problem. Myślę, że 30 znaków by wystarczyło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: Jurek B. »

Te wieloznakowe identyfikatory trafiają do kolumny ID_PKT, natomiast w polu Numer jest miejsce na "numer roboczy" - czyli numer nadawany punktom przez geodetę podczas pomiaru.
Także podczas importu plików SWDE, czy GML z EGiB tak właśnie są importowane dane punktów granicznych.
Chce Pan w terenie wprowadzać w tachimetrze lub kontrolerze tak długie numery punktów?
Pozdrawiam Jurek B.
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: rodi »

Oczywiście, że nie, w terenie posługujemy się numerami skróconymi, np nr D.241503_1.0001.10162, zastępujemy nr A10162, i taki numer wędruje na szkice, do raportu GPS i wykazu współrzędnych. Po prostu zanim wyjedziemy w teren trzeba zebrać do kupy wszystkie punkty z ich oryginalną numeracją, aby opracować sobie jakiś algorytm do przenumerowania, gdyż jak wiemy musimy do operatu zrobić zestawienie punktów z PZGiK z tymi opracowanymi przez wykonawcę, do tego numeracja w protokołach powinna nawiązywać do tej z EGiB. Korzystamy również z innego oprogramowania i importujemy punkty z pliku tekstowego do c-geo, oczywiście można używać pola ID_PKT ale wtedy punkty nie mają numeru punktu roboczego i program traktuje je jako punkty ukryte. Po prostu mielibyśmy większe pole manewru gdyby ta kolumna przyjmowała większą ilość znaków.

P.S.
Wykonujemy prace związane z podziałami ZRID, które przechodzą przez kilka powiatów. Przy takich tematach ilość numerów punktów które się powtarzają idą w tysiące, dlatego tak ważne są dla mnie identyfikatory, zdarza się, że znaczenie mają nawet litery na początku identyfikatora "D" i "O".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: Jurek B. »

Ok, ale to wymagać będzie wykonania od nowa także prawie wszystkich raportów - bo w obecnych się te długie numery nie zmieszczą, a chyba nie będą Państwo zadowoleni jeśli obetniemy wydruk obecnych.
Może niech ktoś jeszcze z użytkowników C-GEO się w tej sprawie wypowie?
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: janek »

Popieram w całości o co prosi rodi. Też mam problem z numeracją punktów zarówno w raportach ja i modułach obliczeniowych.
Na dzisiaj 30 znaków wystarczy.
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Popieram w całości o co prosi rodi. Też mam problem z numeracją punktów zarówno w raportach ja i modułach obliczeniowych.
Na dzisiaj 30 znaków wystarczy.
Janek B.
Czy to znaczy, że chce Pan powiększenia ilości znaków, godząc się na to że nie będzie można prawdopodobnie większości raportów generować?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: FaFaL »

No chyba że w raportach olbrzymie numery byłyby zastępowane przez dwie kropki na początku i ostatnie 13 znaków ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Numeracja punktów w tabelach

Post autor: janek »

Może nie tak olbrzymie. Dla przykładu dziennik z pomiaru RTK. Dostaję punkt o numerze np. 157.133-1301, bo taka nomenklatura występuje w zasobie. Jako punkt kontrolny dostaje przedrostek Stkd i już w raporcie ostani znak z numeru jest obcinany. Na razie jest to numer, a jak będzie wyglądał identyfikator... Coś trzeba z tym zrobić
Janek B.
ODPOWIEDZ