poprawianie współrzędnych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
bgspzoo
__
__
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 12:18

poprawianie współrzędnych

Post autor: bgspzoo »

Witam
Czy jest taka możliwość aby po wczytaniu wcześniej zapisanego zadania zaczytały się od razu prawidłowe współrzędne z tabeli?
Proszę zauważyć dziwne zachowanie programu.
Założony nowy projekt i wpisano dwa punkty do tabeli np 1 i 2 .
Otwieram obliczenia/ ortogonalne i obliczam jeden punkt np. 3.
Zapisuję zadanie.
-----------------------------
Zmieniam w tabeli współrzędną np punktu 1( częste zdarzenie gdy przelicza się stare osnowy), wczytuję zadanie i obliczam je. dostaję informację: punkt 1 jest już w zbiorze roboczym.
wybór
zapisz nowy - spowoduje zapisanie STAREGO ( mylnie rozumiem słowo nowy w tym przypadku) niepoprawionego punktu do tabeli i obliczenie punktu 3
zostaw istniejący - pozostawi w tabeli punkt 1 bez zmian i w obliczeniach pozostawi punkt 1 bez zmian , ale te punkty mają różne współrzędne choć zostanie obliczony punkt nr 3.
--------------------------------------------
Nie wystarczy we wczytanym zadaniu dwa razy kliknąć myszką jak do edycji i nacisnąć enter tylko trzeba wpisać przynajmniej jedną cyfrę z numeru plus enter.
Może to moje przyzwyczajenia z innego oprogramowania i przesadzam
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: poprawianie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Witam, a nie ma Pan takiego komunikatu jak poniżej? Czy korzysta Pan z aktualnej wersji C-GEO (a nie np. sprzed roku - dwóch?)
Poniżej widać rys. z zadaniem ortogonalnym z danymi prostej i później zmienionymi współrzędnymi w tabeli roboczej, a niżej rys. z komunikatem który pojawia się gdy chcę załadować zadanie ortogonalne gdy już współrzędne w bazie są inne niż te w zadaniu.
Załączniki
r2.JPG
r2.JPG (23.11 KiB) Przejrzano 2933 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: poprawianie współrzędnych

Post autor: Jurek B. »

Drugi rysunek
Załączniki
Przechwytywanie1.PNG
Przechwytywanie1.PNG (26.08 KiB) Przejrzano 2933 razy
Pozdrawiam Jurek B.
bgspzoo
__
__
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2015, 12:18

Re: poprawianie współrzędnych

Post autor: bgspzoo »

Witam
Mam c-geo z 2014 i prawdę mówiąc nie sądziłem, że to zostało poprawione nie widziałem żeby ktoś zgłaszał ten problem, ale skoro tak to dziękuję i tak w najbliższym czasie będę musiał zaktualizować program do najnowszej wersji.
Dziękuję.
ODPOWIEDZ