Skróty klawiaturowe - propozycje

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
dancom
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:56
Lokalizacja: OPLE

Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: dancom »

Proszę o dodanie skrótu klawiaturowego "ukryj warstwę", np. po zaznaczeniu obiektu myszką na mapie...
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: arttiq »

to ja poproszę skróty na:

1) import TXT
2) export TXT
3) import DXF
4) export DXF
---
5) kontrola punktów > położonych blisko siebie
6) zaznaczone punkty > przenumerowanie
7) zaznaczone punkty > translacja
8) raporty
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: MarekOtt »

I przede wszystkim, ujednolicenie skrótów klawiszowych w każdym oknie c-geo, czyli mapa, tabela i zadania obliczeniowe. Może warto by było to zrobić wszystko od nowa dla porządku lub stworzyć edytor skrótów klawiszowych, wtedy każdy sam mógłby sobie to ustawić pod siebie. Coś na wzór TotalCommandera czy nawet pakietu Office
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: Polaris »

Popieram "wniosek" o ujednolicenie skrótów i ewentualnie dodanie edytora.
Wiem, że to początkowo spowoduje zamieszania w przyzwyczajeniach użytkowników ale jak każda słuszna rewolucja wymaga to ofiar :-)
Faktycznie teraz zrobiło się spore zamieszanie w tej kwestii i jedynie dzięki przyzwyczajeniu można to jakoś ogarnąć, niestety logiką już nie bardzo.
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: arttiq »

witam,

jak najbardziej za edytorem/managerem skrótów klawiaturowych. To by wiele rozwiązało :mrgreen:
pozdrawiam
arttiq
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: marcinn »

Fajnie gdyby w oknie legendy były skróty dla wybieralności warstw (niewidoczne, wybieralne, niewybieralne, widoczne).
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze:Fajnie gdyby w oknie legendy były skróty dla wybieralności warstw (niewidoczne, wybieralne, niewybieralne, widoczne).
Może niedługo będzie narzędzie do definiowania własnych skrótów, wtedy problem zniknie, raz na zawsze ;), choć ogólnie nie wiadomo, bo nikt nie potwierdził że planowanie jest wprowadzenie tej opcji..
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: marcinn »

MarekOtt pisze: 08 sty 2018, 08:57 Może niedługo będzie narzędzie do definiowania własnych skrótów, wtedy problem zniknie, raz na zawsze ;), choć ogólnie nie wiadomo, bo nikt nie potwierdził że planowanie jest wprowadzenie tej opcji..
Jest w planach wykonanie takiego managera? Wydaje mi się, że skróty do tworzenia podstawowych elementów jak linie czy obiekt zamknięty to katorga dla palców- shift+ctrl+litera. Przydałoby się własne definiowane skrótów
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 23 sie 2021, 19:15
MarekOtt pisze: 08 sty 2018, 08:57 Może niedługo będzie narzędzie do definiowania własnych skrótów, wtedy problem zniknie, raz na zawsze ;), choć ogólnie nie wiadomo, bo nikt nie potwierdził że planowanie jest wprowadzenie tej opcji..
Jest w planach wykonanie takiego managera? Wydaje mi się, że skróty do tworzenia podstawowych elementów jak linie czy obiekt zamknięty to katorga dla palców- shift+ctrl+litera. Przydałoby się własne definiowane skrótów
Nie planujemy nic takiego.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: FaFaL »

Wiem, że to raczej obejście problemu, ale można pomyśleć o dodatkowej klawiaturze z programowalnymi klawiszami do których można przypisać skróty z dowolnego programu. Na szybko znalazłem coś takiego, ale na pewno można znaleźć coś tańszego : https://www.amazon.pl/Klawiatura-PrehKe ... 9480&psc=1

Lub coś takiego: https://www.amazon.pl/Ecarke-6-klawiszo ... 7FCBYPPEH1
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: marcinn »

FaFaL pisze: 24 sie 2021, 07:25 Wiem, że to raczej obejście problemu, ale można pomyśleć o dodatkowej klawiaturze z programowalnymi klawiszami do których można przypisać skróty z dowolnego programu. Na szybko znalazłem coś takiego, ale na pewno można znaleźć coś tańszego : https://www.amazon.pl/Klawiatura-PrehKe ... 9480&psc=1

Lub coś takiego: https://www.amazon.pl/Ecarke-6-klawiszo ... 7FCBYPPEH1
Jest to jakiś pomysł. Ja jeszcze wymyśliłem, że można byłoby zastosować jakiś program do mapowania klawiszy. Tylko trzeba byłoby znaleźć coś takiego, żeby mapowanie włączało się tylko dla określonego programu,lub ewentualnie opcja włączania /wyłączania mapowania jednym klawiszem
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: FaFaL »

Najtańsze rozwiązanie jakie znalazłem: 77,84 zł 35% zniżki | Mini przewodowa Black16-key klawiatura mechaniczna klawiatura DIY niestandardowe klawisze skrótów do programowania gier Numpad
https://a.aliexpress.com/_u75Oyi
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 24 sie 2021, 13:17 Najtańsze rozwiązanie jakie znalazłem: 77,84 zł 35% zniżki | Mini przewodowa Black16-key klawiatura mechaniczna klawiatura DIY niestandardowe klawisze skrótów do programowania gier Numpad
https://a.aliexpress.com/_u75Oyi
Wow, dobre rozwiązane, swoją drogą dlaczego to jest takie drogie ? Przecież to zwykły kontroler na USB + pewnie jakieś oprogramowanie.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: marcinn »

nie działa skrót F12 od tryby prezentacyjnego
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 16 wrz 2021, 13:34 nie działa skrót F12 od tryby prezentacyjnego
Ze względu na pojawiające się od wielu lat zgłoszenia, że mapa nie pokazuje symboli, stylów linii itp. spowodowane tym, że wielu użytkowników nieświadomie wciska ten klawisz, trzeba było trwale wyłączyć działanie tego skrótu. Nie zostanie on przywrócony. Możliwość wyłączania trybu prezentacyjnego pozostaje w menu Mapa.

PS. Usuniemy także info o tym skrócie z naszej Wiki.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: MarekOtt »

Prosiłbym o dodanie skrótu klawiszowego dla tej operacji lub dodanie możliwości wyłączenia/włączenia - oznaczania obiektu zaznaczonego bazie - bo jest to trochę uporczywe :)
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (99.54 KiB) Przejrzano 6486 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: MarekOtt »

Raz jeszcze Proszę o "oddalenie od siebie" skrótów ALT+Q i ALT+W.

Alt+Q jeden z najczęściej używanych skrótów podczas redakcji mapy,
ALT+W jeden z najbardziej nie pożądanych skrótów podczas tej samej redakcji .. którego użycie powoduje że od nowa musimy wyłączać i włączać odpowiednie warstwy jako edytowalne / wybieralne / nie wybieralne

Problem ciągnie się od bardzo dawna i z tego co pamiętam, kilka osób także o to prosiło :)

Proszę także o dodanie skrótów klawiszowych dla
"ustaw obiektom domyślny kolor"
"ustaw obiektom domyślny styl"

Będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: Jurek B. »

Ok, postaramy się coś wymyślić, może będzie to w najbliższej aktualizacji na przełomie października/listopada.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 25 paź 2023, 08:42 Ok, postaramy się coś wymyślić, może będzie to w najbliższej aktualizacji na przełomie października/listopada.
Dziękuje za "przerobienie" skrótów klawiszowych, o które prosiłem dostępnych w nowej aktualizacji.

Chciałem jeszcze dopytać, czy istnieje jakaś realna szansa na dodanie możliwości zmiany/dodania sobie samemu skrótów klawiszowych w C-Geo. Mam kilka które bym sobie chciał przestawić - a nie koniecznie może to się komuś podobać. Głownie chodzi mi o skróty CTRL + 1,2 ,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 itp. z których przy redakcji mapy bardzo często się korzysta, a niestety by je zastosować trzeba użyć dwóch dłoni ;)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze: 13 lis 2023, 09:44
Jurek B. pisze: 25 paź 2023, 08:42 Ok, postaramy się coś wymyślić, może będzie to w najbliższej aktualizacji na przełomie października/listopada.
Dziękuje za "przerobienie" skrótów klawiszowych, o które prosiłem dostępnych w nowej aktualizacji.

Chciałem jeszcze dopytać, czy istnieje jakaś realna szansa na dodanie możliwości zmiany/dodania sobie samemu skrótów klawiszowych w C-Geo. Mam kilka które bym sobie chciał przestawić - a nie koniecznie może to się komuś podobać. Głownie chodzi mi o skróty CTRL + 1,2 ,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 itp. z których przy redakcji mapy bardzo często się korzysta, a niestety by je zastosować trzeba użyć dwóch dłoni ;)
Coś powoli myślę nad realizacją możliwości edycji skrótów.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: arttiq »

arttiq pisze: 04 paź 2017, 10:02 witam,

jak najbardziej za edytorem/managerem skrótów klawiaturowych. To by wiele rozwiązało :mrgreen:
Byłem za juz w 2017 :)
pozdrawiam
arttiq
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: marcinn »

Czy można dodać skrót w module swde w oknie Raporty> Zapisz jako Plik RTF? aktualnie jest tylko skrót do zapisz jako PDF= ctrl+P
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Skróty klawiaturowe - propozycje

Post autor: geoproj5 »

arttiq pisze: 13 lis 2023, 10:53
arttiq pisze: 04 paź 2017, 10:02 witam,

jak najbardziej za edytorem/managerem skrótów klawiaturowych. To by wiele rozwiązało :mrgreen:
Byłem za juz w 2017 :)
byłoby super, bo bardzo brakuje mi skrótu do "ustaw edytowalna plus edycja"
ODPOWIEDZ