warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Czy można wprowadzić do programu taki mały "bajer", aby warstwy niewybieralne były przyciemnione, względem tych wybieralnych , coś na wzór warstwy zamkniętej w AutoCadzie. Przy dużych ilościach warstw powinno to pomóc w ich identyfikacji.
Może dobrze też by było, aby stopień takiego zaciemnienia pozostawić do wybory operatorowi, jako opcja ustawienia w programie.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 09:31 przez piotr j., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: MarekOtt »

Można by było dodać, ale tylko opcjonalnie, ja np. ustawiam warstwy niewybieralne tylko po to by mi się bezsensu nie zaznaczały (np. działki, użytki, zakres), ale widzieć chcę je tak samo jak pozostałe.

Bardziej przydało by się narzędzie, także "mały bajer" :), coś na wzór kursora łapiącego wszystko niezależnie od tego czy warstwa jest wybieralna czy nie. Czasami przy 50 warstwach mapy zasadniczej w DXF (wygenerowanej przez GeoInfo) mam jakieś warstwy powyłączane i naraz chcę taką kliknąć nie wiedząc co to jest, to trzeba się naklikać by włączać i wyłączać kolejne niewybieralne, aż się trafi w tą którą chcemy. Ale o takim narzędziu chyba już była mowa i temat upadł ;(.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: piotr j. »

MarekOtt pisze:Można by było dodać, ale tylko opcjonalnie, ja np. ustawiam warstwy niewybieralne tylko po to by mi się bezsensu nie zaznaczały (np. działki, użytki, zakres), ale widzieć chcę je tak samo jak pozostałe.
Dlatego zaznaczyłem, aby było to opcją w ustawieniach (stopień zaciemnienia), aby każdy miał wybór według własnych preferencji. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy może mieć je takie jak ja :D
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: Jurek B. »

piotr j. pisze:Dzień Dobry.
Czy można wprowadzić do programu taki mały bajer, aby warstwy niewybieralne były przyciemnione, względem tych wybieralnych , coś na wzór warstwy zamkniętej w AutoCadzie. Przy dużych ilościach warstw powinno to pomóc w ich identyfikacji.
Może dobrze też by było, aby stopień takiego zaciemnienia pozostawić do wybory operatorowi, jako opcja ustawienia w programie.
A czy obecne oznaczenie czerwonym kółkiem nie wystarcza?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (27.62 KiB) Przejrzano 5192 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: piotr j. »

nie chodzi o oznaczenie w legendzie, tylko o widok w oknie mapy, i ich identyfikacje(wyróżnienie) już na mapie
coś na wzór warstwy zamkniętej w AutoCadzie
gdzie warstwy zamknięte są przyciemnione względem tych aktywnych
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (44.23 KiB) Przejrzano 5190 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: marioo »

To byłaby fajna opcja, w końcu nie byłoby problemu z klikaniem w obiekt i zastanawianiu się dlaczego się nie wybiera :)

Ale jeżeli już o tym, to niestety w Cgeo wg mnie wybieranie obiektów kuleje, bo jest bardzo nieprecyzyjne i czasami nie wiadomo czy warstwa jest niewybieralna, czy Cgeo łapie za coś co jest obok. Właściwie to chciałbym żeby wybieranie działało precyzyjnie, żeby nie było tak że klikam dość precyzyjnie w linię a podświetla się napis obok, albo symbol z przesadzonym "polem wyboru" który jest gdzieś jeszcze dalej na mapie... ahh
Uprzedzając - wiem i korzystam ze spacji i okna obiektów wybranych, ale to tylko takie lekkie usprawnienie bo wolałbym tą precyzję.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Chciałem się przypomnieć i podpytać, czy jest jakaś szansa na ten "bajer" :) w postaci przyciemniania?
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: Jurek B. »

Fajne to jest, ale raczej programiście się tego nie uda zrobić :( Porozmawiam o tym oczywiście.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: MarekOtt »

Wracam do tematu, bo niestety temat nadal aktualny, a przy edytowaniu map z DXF'a bardzo uciążliwe.

Mam taką mapę:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (208.46 KiB) Przejrzano 4709 razy
Chciałbym teraz wybrać do edycji zaznaczony na czerwono napis "j.mb" .. niestety aktualnie ta warstwa jest ustawiona na "niewybieralna". Niestety nie znam na pamięć wszystkich nazw warstw, na której co jest (pomijam fakt, że niektóre ośrodki różnie to prowadzą i do jednolitości im daleko). Dlatego bardzo przydałby się jakiś klawisz którego przytrzymanie powodowało by snapowanie wszystkiego niezależnie od aktualnego ustawienia w legendzie. Wtedy kliknąłbym sobie ten napis i odrazu bym wiedział jaką warstwę muszę włączyć by edytować ten napis.

Aktualnie muszę próbować poklei niewybieralne warstwy aż trafię; mogę też wybrać wszystkie jako wybieralne i kliknąć by odczytać ten napis a następnie wrócić do stanu poprzedniego. Problem jednak w tym że za chwilę będę miał taki sam problem z innym napisem, szczególnie przy opisach sieci uzbrojenia terenu.

Dlatego bardzo przydałby się taki skrót, coś na wzór przytrzymania klawisza shift jako przesuwania.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: warstwa niewybieralna - przyciemnienie

Post autor: Jurek B. »

Zarówno to przyciemnienie jak i warunkowe wybieranie obiektów z warstw niewybieralnych będzie pracochłonne do wykonania, więc na razie tylko zapiszę na liście życzeń.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ