Wybieranie

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Wybieranie

Post autor: marioo »

Mam wersję testową i w niej jest taka zmiana, że ikonka wybierania działa na przemiennie z łapką do przesuwania... co jest uciążliwe i przeszkadza. Nie wiem jaki był zamysł wprowadzenia takiej opcji, bo przesuwanie świetnie działa przy naciśnięciu kółka myszki, więc jeżeli ma to zostać w najbliższej przyszłości wprowadzone to ja przedwcześnie jestem na nie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wybieranie

Post autor: Jurek B. »

To funkcja przełączania w tryb dotykowy włącza się przy drugim kliknięciu w ikonkę wybierania, więc nie powinno przeszkadzać w normalnym działaniu.
W trybie dotykowym, z klawiszem Shift ikonka ta działa jak wybieranie w trybie "normalnym".
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wybieranie

Post autor: ariel0-0 »

trochę jednak niewygodnie. Ikonką wybierania często wychodzi się z pomiarów na mapie albo z kona wstawiania tekstu, tymczasem przełącza na łapkę.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wybieranie

Post autor: Jurek B. »

Ok, ale żeby włączyła się łapka, trzeba dwa razy klikać - wydaje się mi, że trudno to zrobić przypadkiem, ale jeśli faktycznie takie ustawienie jest problematyczne, dodamy osobną ikonkę.
Przy okazji warto pamiętać, że powrót do wybierania z np. funkcji rysowania itp. to także klawisz Esc.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Wybieranie

Post autor: marioo »

ariel0-0 pisze:trochę jednak niewygodnie. Ikonką wybierania często wychodzi się z pomiarów na mapie albo z kona wstawiania tekstu, tymczasem przełącza na łapkę.
Tak właśnie, kończę wstawiać tekst i chcę przesuwać a tu łapka... itd :)
Kliknąć wystarczy raz i się przełącza łapka - kursor. Może dwuklik byłby rozwiązaniem, ale trzeba by to potestować bo teraz dostaliśmy dodatkowe klikanie gratis ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wybieranie

Post autor: Jurek B. »

Ok, zmieniliśmy to i łapka będzie włączana w głównych opcjach a nie w ikonce - w wersji testowej już tak jest.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ