Eksport do wsd

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Eksport do wsd

Post autor: Zbysiu »

Proponuję dodać możliwość eksportu punktów z tabeli do pliku wsadowego do GI, podobnie jak to robi generator wsadów https://www.youtube.com/watch?v=CG2efvH3zEk
Skróci to klikanie przez jeden podprogram.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Eksport do wsd

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
taki eksport można zrobić już teraz - opis na naszej Wikipedii wraz z szablonem do eksportu:

http://xsoftline.geo.pl/wiki/index.php? ... la_Geoinfo
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Eksport do wsd

Post autor: Zbysiu »

Zrobiłem zgodnie z instrukcją ( tak mi się wydaje) i dostałem taki komunikat w Delcie:
Załączniki
Wsad do GI7.jpg
Wsad do GI7.jpg (18.99 KiB) Przejrzano 4011 razy
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Eksport do wsd

Post autor: Asia T. »

Prawdopodobnie trzeba dodać jeszcze ręcznie po eksporcie nagłówek w pliku (otworzyć plik w notatniku):
# Plik wsadowy
#
#Punkty inne=_code.n;NRI;_X;_y;KRG.n

gdzie w miejscu Punkty inne powinna być nazwa warstwy Geoinfo, a kolejne pozycje po średnikach to nazwy kolejnych pól. Tak by wynikało z opisu generowania pliku na youtube, który Pan załączył.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Eksport do wsd

Post autor: Zbysiu »

trazja pisze:Prawdopodobnie trzeba dodać jeszcze ręcznie po eksporcie nagłówek w pliku (otworzyć plik w notatniku):
# Plik wsadowy
#
#Punkty inne=_code.n;NRI;_X;_y;KRG.n

gdzie w miejscu Punkty inne powinna być nazwa warstwy Geoinfo, a kolejne pozycje po średnikach to nazwy kolejnych pól. Tak by wynikało z opisu generowania pliku na youtube, który Pan załączył.
W takim razie wracamy do niepotrzebnego klikania: chodzi o to, żeby tę czynność uprościć i przyspieszyć, jeśli mam wklejać jeszcze dodatkowo nagłówki itp., to jednak skorzystam z Generatora wsadów.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Eksport do wsd

Post autor: Asia T. »

Na razie niestety nie planujemy dokładania dodatkowej opcji importu dla Geoinfo, ponieważ większość użytkowników z powodzeniem korzysta z eksportu do pliku giv/tng.
Jeżeli jednak więcej użytkowników wyraziłoby chęć eksportu do pliku .wsd możemy pomyśleć nad takim rozwiązaniem - do tej pory myśleliśmy, że jest to rozwiązanie już przestarzałe, wyparte przez format giv/tng.
ODPOWIEDZ