Okno "Edytor obiektów dla mapy:"

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Okno "Edytor obiektów dla mapy:"

Post autor: chodys »

Witam
Proszę dodać w oknie edytora obiektów dla mapy, (dostępnym po wybraniu z menu opcji Edycja lub Ustaw edytowalną + Edycja) dodatkową informację o powierzchni edytowanego obiektu. Informacja ta może się znaleźć np. na dole okna, obok informacji o boku, dh i spadku, ponieważ jest tam dosyć dużo wolnego miejsca.
Proszę także wprowadzić zmianę dotyczącą opcji Edycja dostępnej w menu po wybraniu obiektu. Opcja ta nie działa, jeżeli chcę edytować obiekt z warstwy, która aktualnie nie jest ustawiona jako edytowalna. Wiem, że zawsze mogę użyć opcji Ustaw edytowalną + Edycja, ale wydaje mi się, że po to jest to rozdzielone, żeby móc edytować obiekty na każdej warstwie, bez zmiany aktualnie edytowalnej warstwy.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Okno "Edytor obiektów dla mapy:"

Post autor: Jurek B. »

Witam,ok, obie propozycje są sensowne. Co do powierzchni to obecnie można ją też zobaczyć na dole ekranu mapy:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (37.71 KiB) Przejrzano 5070 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Okno "Edytor obiektów dla mapy:"

Post autor: Jurek B. »

Jeszcze co do tej propozycji edytowania obiektów z warstwy nieedytowalnej, dotąd nie ma takiej możliwości dlatego, żeby po zakończeniu edycji obiektu w oknie edytora, nie był on zapisywany na aktualnie edytowalnej warstwie zamiast tej z której pochodzi. Programista jednak spróbuje wprowadzić możliwość edycji obiektu z warstwy nieedytowalnej tak by nie popsuć niczego.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Okno "Edytor obiektów dla mapy:"

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było w wolnej chwili dodać możliwość wyświetlenia czołówek ze współrzędnych na szkicu wywołanym z okna edycji obiektu na mapie ? Przyjemniej szkice sieci by się robiło ;)
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (126.61 KiB) Przejrzano 4581 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Okno "Edytor obiektów dla mapy:"

Post autor: Jurek B. »

Ciężko będzie to zrobić, ale może się uda za jakiś czas.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ