Zapamiętywanie stylu napisu

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
k95n
__
__
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2018, 16:07

Zapamiętywanie stylu napisu

Post autor: k95n »

Witam, czy istnieje możliwość dodania (lub być może już istnieje ale o tym nie wiem) opcji zapamiętującej ostatnio wybrany styl napisu?
Chodzi mi o to, że rysując GML'e wstawiam jakiś obiekt, otwiera się okno kreatora napisów (etykiet) i w tym oknie domyślnie wybrana jest opcja "Przysłanianie", chciałbym to jednorazowo wyłączyć tak, żeby każdy następny napis wstawiał się bez przysłaniania (zapamiętanie ostatniego wyboru). Często zdarza się zapomnieć wyłączyć przysłanianie, potem trzeba sprawdzać kolejne napisy i ewentualnie je edytować.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zapamiętywanie stylu napisu

Post autor: Jurek B. »

Atrybuty etykiety są pobierane z edytora obiektów, więc tylko zmiana w definicji obiektów (ikonka "..." w oknie edytora obiektów - pozycja Definicja obiektów) spowoduje na stałe nienadawanie danego atrybutu etykiecie.
Wydaje się mi, że nie powinno się wyłączać atrybutu przesłaniania tekstu w etykiecie gdy wykorzystuje się zestaw obiektów MapaZasadnicza2015 - zgodnie z rozporządzeniem etykiety mapy zasadniczej powinny przesłaniać treść mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapamiętywanie stylu napisu

Post autor: marioo »

Zgodnie z rozporządzeniem może i tak, ale przy dużym zagęszczeniu sytuacji i urządzeń podziemnych jest to niepraktyczne dlatego, że zasłania nam treść mapy. Ja dostaję mapę obiektową z ośrodka w której przesłaniane są tylko opisy przewodów, nic więcej. I wg mnie jest to jak najbardziej w porządku. Jest na niej jeszcze kilka innych elementów niezgodnych z rozporządzeniem, więc rozporządzenie jest, ale nie we wszystkich elementach jest przestrzegane. A czy da się i czy mogę sam edytować zestaw pod tym względem i nie popsuje to np importu i eksportu do GMLa?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zapamiętywanie stylu napisu

Post autor: Jurek B. »

Zestaw obiektów można edytować w tym zakresie - czyli przesłaniania, bez obaw co do poprawności wymiany w GML.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ