Edycja obiektów zamkniętych (powierzchniowych)

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
chodys
___
___
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 13 lipca 2014, 11:47

Edycja obiektów zamkniętych (powierzchniowych)

Post autor: chodys » piątek, 18 maja 2018, 02:33

Proszę o dodanie dwóch nowych funkcji usprawniających edycję obiektów zamkniętych.
Pierwsza to "rozłącz obiekt zamknięty" (coś w stylu istniejącego "przytnij obiekt otwarty"). Po wybraniu tej funkcji, powinna być możliwość wskazania miejsca rozłączenia obiektu (bez znaczenia, czy będzie to na istniejącym punkcie do którego jest on zaczepiony, czy w dowolnym miejscu), po której otrzymujemy obiekt otwarty (linię). Istniejąca funkcja "rozgrupuj na odcinki" nie sprawdza się, przy obiektach składających się z kilkudziesięciu czy kilkuset linii (np przy dużej ilości łuków), bo w przypadku gdy zajdzie potrzeba usunięcia tych wszystkich rozdzielonych linii, to jest to syzyfowa praca.
Druga to możliwość połączenia dwóch obiektów zamkniętych zaczepionych do wspólnych punktów, ponieważ obecnie użycie istniejącej funkcji "połącz w całość" jest możliwe tylko dla obiektów liniowych.
Funkcje te będą miały coraz większe znaczenie wraz z większą ilością map numerycznych otrzymywanych z PZGiK, gdzie zgodnie z rozporządzeniem o BDOT dużo obiektów musi być tworzone jako obiekty zamknięte (chodniki, jezdnie, zadrzewienia itd). Obecnie jeżeli chcę doczepić do istniejącej jezdni dodatkowy odcinek, który pomierzyłem, to albo trzeba "rozciągać" na nowe punkty istniejący obiekt, albo przerysować całość od nowa.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 6252
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 21:25

Re: Edycja obiektów zamkniętych (powierzchniowych)

Post autor: Jurek B. » poniedziałek, 21 maja 2018, 08:51

Co do rozłączenia obiektu powierzchniowego, dodamy taką możliwość.
Jeśli chodzi zaś o łączenie obiektów powierzchniowych w jeden - jest to możliwie do zrobienia przy wykorzystaniu funkcji - Przecięcie obiektów:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (57.71 KiB) Przejrzano 1161 razy
Pozdrawiam Jurek B.

ODPOWIEDZ