Obliczenia na mapie - porównanie xy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: herrtur »

Proponuję dorzucić do obliczeń na mapie porównanie współrzędnych punktów. Chyba lepiej jest wskazywać punkty niż wpisywać ich numery (często ośrodki nakazują przy porównywaniu xy stosować pełne i długie numery punktów wg ich bazy egib).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: MarekOtt »

herrtur pisze: 12 sty 2019, 20:46 Proponuję dorzucić do obliczeń na mapie porównanie współrzędnych punktów. Chyba lepiej jest wskazywać punkty niż wpisywać ich numery (często ośrodki nakazują przy porównywaniu xy stosować pełne i długie numery punktów wg ich bazy egib).
Pozdrawiam.
No ale przecież nie trzeba wpisywać z palca całych numerów do porównywarki... od jakiegoś czasu robi to automat ;)
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jakub Kwinta »

Automat robi robotę, ale wcześniej też proponowałem dodanie opcji wskazania na mapie par punktów do porównania. W niektórych przypadkach było by to bardziej korzystne rozwiązanie. Szczególnie jeżeli na mapie w pobliżu pomierzonego punktu jest już dużo elementów istniejących, albo w przypadku gdy część z punktów różni się znacząco od tych istniejących na mapie.

Tak jak mamy w module obliczeń ortogonalnych przy rzutowaniu na prostą można przejść na mapę i wskazane punkty są wczytywane do obliczeń.
Ten sam mechanizm zastosowany w porównaniu ułatwiłby działanie.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: herrtur »

Może mnie coś ominęło,ale jak ten automat działa?
Ja jednak wolę kliknąć w dwa punkty i mieć je w porównywarce.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jurek B. »

Opis jest tu
Wybrane na mapie punkty są wklejane np. do modułu Porównanie współrzędnych, co prawda nie tak, że pierwszy do lewej, a drugi do prawej kolumny. Ze względu na to, że jest to uniwersalna funkcja, wykorzystywana także w innych modułach, nie ma możliwości by od razu rozdzielać te dwa punkty na obie kolumny. Być może jednak programista wymyśli jakiś specjalny tryb dla tego modułu Porównanie współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jurek B. »

Ponadto przy dwóch punktach to specjalnie nie ma czego przyspieszać, a przy większej ilości obecna funkcjonalność jest idealna - najpierw zaznaczyć na mapie wszystkie punkty "pierwotne" i wkleić do modułu, a potem zaznaczyć i wkleić punkty "wtórne".
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: MarekOtt »

Można też zaznaczyć wszystkie punkty do do puli porównywania, następnie przez konrolę punktów położonych blisko siebie, dobrać punkty do pary. Bardzo dobrze sprawdza się przy porównywaniu punktów granicznych.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jakub Kwinta »

herrtur pisze: 13 sty 2019, 17:33 Może mnie coś ominęło,ale jak ten automat działa?
Ja jednak wolę kliknąć w dwa punkty i mieć je w porównywarce.
Klikanie na mapie w kolejne pary punktów było by świetnym uzupełnieniem obecnych możliwości modułu.
Czego nie ogarnie automat można by w szybki sposób uzupełnić klikając po mapie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej dodaliśmy możliwość przydzielenia punktów z pary umieszczonej w schowku - odpowiednio do lewej i prawej tabeli modułu Porównania.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (39.92 KiB) Przejrzano 8264 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: marioo »

A mi brakuje w tym module sortowania które ustawiłoby pary punktów położonych blisko siebie. Wczytuję wszystkie punkty które chcę porównać, wciskam przycisk sortowania i program sam ustawia pary nie patrząc na numerację, a na to, jak blisko siebie są położone. Można by to ustawiać: np w odległości 0,20 m dla punktów osnowy byłoby idealne :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jurek B. »

A mi brakuje w tym module sortowania które ustawiłoby pary punktów położonych blisko siebie. Wczytuję wszystkie punkty które chcę porównać, wciskam przycisk sortowania i program sam ustawia pary nie patrząc na numerację, a na to, jak blisko siebie są położone. Można by to ustawiać: np w odległości 0,20 m dla punktów osnowy byłoby idealne
Teraz można wykorzystać w tym celu to co opisał MarekOtt:
Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy
Post autor: MarekOtt » pn sty 14, 2019 8:57 am

Można też zaznaczyć wszystkie punkty do do puli porównywania, następnie przez konrolę punktów położonych blisko siebie, dobrać punkty do pary. Bardzo dobrze sprawdza się przy porównywaniu punktów granicznych.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jurek B. »

Jakub Kwinta pisze: 14 sty 2019, 15:33 ...
Klikanie na mapie w kolejne pary punktów było by świetnym uzupełnieniem obecnych możliwości modułu.
Czego nie ogarnie automat można by w szybki sposób uzupełnić klikając po mapie.
W wersji testowej dodaliśmy nową ikonkę w module Porównanie współrzędnych - po jej włączeniu, kliknięcie w punkt na mapie powoduje że jest on umieszczony w tabelce modułu.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jakub Kwinta »

O to chodziło. Teraz jest wszystko co potrzeba. Zauważyłem jeden mały problem. Dla drugiego punktu z pary nie wczytują się atrybuty punktów granicznych.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: grzes »

Jakub Kwinta pisze: 15 sty 2019, 16:57 O to chodziło. Teraz jest wszystko co potrzeba. Zauważyłem jeden mały problem. Dla drugiego punktu z pary nie wczytują się atrybuty punktów granicznych.
Poprawione - proszę raz jeszcze pobrać wersję testową
pozdrawiam
grzes
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Obliczenia na mapie - porównanie xy

Post autor: Jakub Kwinta »

Teraz wczytuje się wszystko poprawnie. Dzięki za poprawkę.
ODPOWIEDZ