Edycja napisu

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Edycja napisu

Post autor: marioo »

Czy można zmienić to ustawienie w taki sposób, aby przy wyłączonej opcji program nie edytował zaznaczonego na mapie tekstu? Już wiele razy zdarzało mi się to przypadkowo, gdy miałem na mapie podświetlony tekst i chciałem dodać nowy to wpisując w okno zmieniał się ten zaznaczony na mapie.
Dobre i czytelne byłoby takie działanie: Ikonka włączona -tekst podświetlony wstawia się do okna i edytuje, ikonka wyłączona - program podświetlonego tekstu nie edytuje, tylko wstawia nowy.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (12.55 KiB) Przejrzano 6250 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edycja napisu

Post autor: grzes »

Dodane w wersji testowej - z tym ze nadal (przy wylaczonej ikonce) Enter lub klikniecie "Wstaw" zeedytuje tekst (jeśli jest podświetlony)
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Edycja napisu

Post autor: marioo »

Sprawdziłem, ale właśnie o to chodzi żeby zaznaczony - w wielu przypadkach przypadkowo - tekst nie edytował się. Ciężko jest sprawdzać za każdym razem kiedy chcemy wstawić napis czy coś nie jest podświetlone na mapie. Tak jak pisałem, zdarzyło mi się nie raz zmienić istniejący napis i dobrze byłoby działanie tej funkcji poprawić. Często można takiej zmiany nie zauważyć, a jeżeli już zobaczymy, że coś takiego się stało, to ciężko jest to cofnąć.
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edycja napisu

Post autor: marcinn »

Zgadzam się z kolegą. Bardzo łatwo przez przypadek edytować tekst. Ikonka powinna działać na zasadzie włącz/wyłącz funkcję, a nie tylko informować
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Edycja napisu

Post autor: MarekOtt »

JA generalnie też mam problem z tym edytorem, szczególnie wtedy gdy jego okno schowa mi się pod jakimiś innymi i klikam w napisy by je np. usunąć czy przesunąć, to jakoś dziwnie mi się to edytuje. Pomijam już fakt, że przy włączonym oknie czasami chcę wstawić nowy napis, to właśnie wtedy usuwa mi się gdzieś podświetlony. Narzędzie do takiej "szybkiej edycji" jest potrzebne, jednak trzeba się zastanowić jak je zmodyfikować by lepiej się na nim pracowało.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edycja napisu

Post autor: grzes »

W wersji testowej zablokowana edycja bez wciśniętej ikonki z pierwszego postu
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Edycja napisu

Post autor: marioo »

grzes pisze: 30 maja 2019, 09:16 W wersji testowej zablokowana edycja bez wciśniętej ikonki z pierwszego postu
O to właśnie chodziło, good job :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ