1. Czy można byłoby dorzucić podczas wstawiania efektu "wstaw mapę z c-geo" możliwość ustawienia jakości wstawianego obrazu? Szczerze powiedziawszy aktualnie ten obraz jest średniej jakości. Przydałaby się możliwość wrzucenia lepszej jakości i przy okazji manipulowania tą wielkością (można byłoby to zrobić na zasadzie procentowego suwaka, albo wyboru dpi).
2. W oknie wstaw grafikę przydałaby się "gumka" oraz przy okazji możliwość wyboru koloru, rozmiaru oraz geometri (np. kwadratowa, okrągła)
Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
Re: Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
ad1 w wersji testowej dodane wygladzanie - moze wystarczy
ad2 gumka na razie tylko przez rysowanie z białym wypelnieniem - narzędziami: Zmiana geometrii? Co to oznacza? Przycięcie można zrobic zaznaczajac okręgiem i "Efekty-> Przytnij"
ad2 gumka na razie tylko przez rysowanie z białym wypelnieniem - narzędziami: Zmiana geometrii? Co to oznacza? Przycięcie można zrobic zaznaczajac okręgiem i "Efekty-> Przytnij"
pozdrawiam
grzes
grzes
Re: Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
Z tym wygładzaniem jest o niebo lepiej.Mówić o geometrii, miałem na myśli różne kształty gumki (np.okrągła, kwadratowa). Ale w sumie gumka nie potrzebna, bo przez przypadek okazało się, że jeżeli będę rysował linią i trzymał lewy klik myszki, to będzie praktycznie na zasadzie gumki, tylko trzeba ustawić odpowiedni kolor. Więc pomysł gumki, można zaniechać.
Ale dobrze, gdyby dało się mapę przesuwać wciskająć scrolla- tak jak to jest na głównej mapie. Przeskakiwanie między "rączką", a narzędziami rysowania jest niewygodne
Ale dobrze, gdyby dało się mapę przesuwać wciskająć scrolla- tak jak to jest na głównej mapie. Przeskakiwanie między "rączką", a narzędziami rysowania jest niewygodne
Re: Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
Zauważyłem, że podczas wstawiania mapy z cgeo nie jest przeliczana skala. Jeżeli wstawiam mapę (pracuję na skali 1:500) i definiuję prostokąt 18x19cm to jest w porządku. Ale jeżeli pracuję na mapie ze skalą np. 1:1000 to po ustawieniu tego samego obszaru wydruku (18x19cm) i wybraniu mapy- zostaje on przeskalowany na 36x39 (dwa razy większy). Dane wprowadzane podczas okna "Wprowadź rozmiar pola mapy na wydruku" powinny być zapamiętywane, a tymczasem zwiększa się obszar pola dwukrotnie
Re: Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
Witam
Według nas opcja działa prawidłowo. Proszę o kontakt to połączymy się zdalnie. Szybciej będzie rozwiązać problem.
Według nas opcja działa prawidłowo. Proszę o kontakt to połączymy się zdalnie. Szybciej będzie rozwiązać problem.
-To serve and protect-
Re: Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
Także to zauważyłem. Skala się rozjeżdża, ale jakoś metodą prób i błędów zmieniłem rozmiar i dostosowałem do skali.marcinn pisze: ↑15 lip 2019, 18:05 Zauważyłem, że podczas wstawiania mapy z cgeo nie jest przeliczana skala. Jeżeli wstawiam mapę (pracuję na skali 1:500) i definiuję prostokąt 18x19cm to jest w porządku. Ale jeżeli pracuję na mapie ze skalą np. 1:1000 to po ustawieniu tego samego obszaru wydruku (18x19cm) i wybraniu mapy- zostaje on przeskalowany na 36x39 (dwa razy większy). Dane wprowadzane podczas okna "Wprowadź rozmiar pola mapy na wydruku" powinny być zapamiętywane, a tymczasem zwiększa się obszar pola dwukrotnie
Proszę dać znać, po rozmowie z informatykami, może także coś źle robię.
Re: Wstaw mapę z c-geo- propozycje zmian
Na razie nie miałem czasu na pomoc zdalną, ale ja to robię tak: ustawiam pole robocze (to okno co wyskakuje w pierwszej kolejności). wybieram obszar mapy i potem zmieniam w górnym prawym rogu wymiary pola (szer i wys). W moim przypadku te wartości są po wybraniu mapy automatycznie zwiększane dwukrotnie (w stosunku do wartości pola roboczego, które definiowałem na wstępie). Więc wystarczy wpisać tam dwa razy mniejszeMarekOtt pisze: ↑16 lip 2019, 11:19Także to zauważyłem. Skala się rozjeżdża, ale jakoś metodą prób i błędów zmieniłem rozmiar i dostosowałem do skali.marcinn pisze: ↑15 lip 2019, 18:05 Zauważyłem, że podczas wstawiania mapy z cgeo nie jest przeliczana skala. Jeżeli wstawiam mapę (pracuję na skali 1:500) i definiuję prostokąt 18x19cm to jest w porządku. Ale jeżeli pracuję na mapie ze skalą np. 1:1000 to po ustawieniu tego samego obszaru wydruku (18x19cm) i wybraniu mapy- zostaje on przeskalowany na 36x39 (dwa razy większy). Dane wprowadzane podczas okna "Wprowadź rozmiar pola mapy na wydruku" powinny być zapamiętywane, a tymczasem zwiększa się obszar pola dwukrotnie
Proszę dać znać, po rozmowie z informatykami, może także coś źle robię.