Zapamiętywanie datay

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Zapamiętywanie datay

Post autor: marioo »

Czy można by wprowadzić przy rysowaniu mapy obiektowej zapamiętywanie daty pomiaru globalnie? Chodzi o to żeby zmieniona w jakimś obiekcie data była zapamiętywana i w każdym innym następnym wyskakiwała domyślnie ta ostatnio wpisana. Moja propozycja wynika z tego, że jeżeli rysujemy mapę na podst pomiaru, to najczęściej wszystkie obiekty są pomierzone z jednakową datą i ciągłe zmienianie w każdym nowym rysowanym obiekcie daty jest uciążliwe.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (6.02 KiB) Przejrzano 6424 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zapamiętywanie datay

Post autor: FaFaL »

W edytorze mapy obiektowej, w "..." jest opcja ustawiająca wartości domyślne i bodaj data pomiaru tam jest.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Zapamiętywanie datay

Post autor: Asia T. »

Domyślną datę pomiar dla wszystkich obiektów można wprowadzić w Edytorze mapy obiektowej -> [...] - > Wartości domyślne dla atrybutów BDOT i GESUT, wszystkie nowe obiekty rysowane od tego momentu dostaną taką datę pomiaru. Zapamiętywanie wartości działa tylko w obrębie jednej warstwy.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapamiętywanie datay

Post autor: marioo »

Dziękuję, o to chodziło :)

Mam jeszcze jedną dziwną rzecz, gdy rysuję schody to po wypełnieniu atrybutów pojawia mi się okno wypełnienia schodów w którym brakuje możliwości wyboru kierunku schodów, tak jak to jest przy normalnym rysowaniu. Nie mogę zmienić kierunku wypełnienia stopni - czy tak powinno być?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (21.66 KiB) Przejrzano 6400 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zapamiętywanie datay

Post autor: logis »

To wynika z wprowadzenia określania kierunku biegu schodów polilinią kierunkową, czyli na potrzeby generowania gml'a. Kierunek określają dwie pierwsze pikiety i trzeba o tym pamiętać podczas rysowania. Można też próbować wyedytować tę polilinię w oknie z parametrami schodów - dodać punkty żeby uzyskać jakiś rzadziej spotykany kształt.
poli.png
poli.png (12.95 KiB) Przejrzano 6276 razy
Jacek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapamiętywanie datay

Post autor: marioo »

I teraz wszystko jasne, trzeba odpowiednio zaczynać rysować i będzie ok, dziękuję za wyjaśnienie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ