ilośc miejsc po przecinku dla wydruku

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

ilośc miejsc po przecinku dla wydruku

Post autor: drelson »

Witam, czy można byłoby zrobić taką oto rzecz:

W ustawieniach tabeli dla współrzędnej H mam ustawione "2", robiąc raport gps bądź inne obliczenia potrzebuje tych dwóch miejsc po przecinku, natomiast robiąc raport potrzebuję mieć "1" miejsce po przecinku - czy można zrobić tak żeby w momencie generowania raportu mieć możliwość ustawienia do raportu "1" miejsca po przecinku tak żeby w ustawieniach tabeli dalej zostało "2". Czasami robi się raport wsp, a potem inne obliczenia i (ja) często zapominam się, że zmieniłem to globalne ustawienie dla tabeli i obliczenia lecą mi na "1" miejscu po przecinku.

Niesamowitą opcją byłaby możliwość ustawienia przy generowaniu raportu "1" miejsca po przecinku dla pikiet wys naturalnych, a "2" miejsc dla pikiet wys sztucznych - z automatu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: ilośc miejsc po przecinku dla wydruku

Post autor: Jurek B. »

Witam, a te raporty dla pikiet wykonuje Pan z tabeli współrzędnej? Jeśli tak, to powinno się udać zrobić nam raport z właściwym zaokrągleniem w zależności od kodu punktu.
Pozdrawiam Jurek B.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: ilośc miejsc po przecinku dla wydruku

Post autor: drelson »

Tak jak najbardziej, z tabeli. W takim razie z niecierpliwością czekam na taką możliwość :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: ilośc miejsc po przecinku dla wydruku

Post autor: grzes »

W wersji testowej dodane:
z_druk.png
z_druk.png (21.09 KiB) Przejrzano 5025 razy
pozdrawiam
grzes
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: ilośc miejsc po przecinku dla wydruku

Post autor: drelson »

Tak se myślę, może by dodać jeszcze "ptaszek" w stylu - jeśli punkt nie ma kodu, bądź ma inny niż RTPW01 i 02 - nie wstawiaj w raporcie wysokości ? (w sensie puste pole)
ODPOWIEDZ