Krajowe Integracje

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Krajowe Integracje

Post autor: marcinn »

Czy jest możliwość wyświetlania kilku wms na raz? Musiałaby być wprowadzona jakaś przezroczystość, bo aktualnie jak włączę np Gesut i Egib to wyświetla mi się tylko egib (gesut jest nim zasłonięty)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Krajowe Integracje

Post autor: Jurek B. »

To tak działa już teraz - poniżej zrzut z widoku KIEG i KIUT - czyli EGiB i GESUT (okolice Pleszewa). Jeśli u Pana jest inaczej - proszę podać nazwę miejscowości - sprawdzę i może coś doradzę.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (50.75 KiB) Przejrzano 2897 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Krajowe Integracje

Post autor: Asia T. »

marcinn pisze: 30 lip 2020, 08:34 Czy jest możliwość wyświetlania kilku wms na raz? Musiałaby być wprowadzona jakaś przezroczystość, bo aktualnie jak włączę np Gesut i Egib to wyświetla mi się tylko egib (gesut jest nim zasłonięty)
Jeśli korzysta Pan bezpośrednio z ikonki KI (Krajowa integracja) to powinno to działać od razu i serwisy nie powinny się nakładać - jeśli tutaj jest problem to prosimy o kontakt telefoniczny z naszym serwisem, pomożemy na połączeniu zdalnym.
Jeśli przez klienta WMS to musi mieć Pan zaznaczoną opcję "konwertuj przezroczyste tło na biały" oraz format jako "image/png".
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Krajowe Integracje

Post autor: marcinn »

Korzystam z ikonki KI. Działam na powiecie Oświęcimskim.
Przykładowa działka: 121302_5.0001.2385/6
Faktycznie działa, ale mam problem taki, że raz jest dobrze, a za chwilę się nie wyświetla warstwa z uzbrojeniem (i wtedy automatycznie chyba zasłania warstwę z ewidencją). Możliwe, że to coś w programie?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Krajowe Integracje

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie działa, ale mam problem taki, że raz jest dobrze, a za chwilę się nie wyświetla warstwa z uzbrojeniem (i wtedy automatycznie chyba zasłania warstwę z ewidencją). Możliwe, że to coś w programie?
Nie, to wynika z tego, że każdy taki serwis (z danymi EGiB, GESUT, itd.) jest odrębną usługą i jej odświeżenie i ponowne przesłanie przez serwery GUGiK trwa jakiś czas. Dlatego najlepiej raz wyświetlić takie dane i potem zamrozić odświeżanie WMS (ikonka "||" w pasku WMS).
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ