WZDE

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, niestety tam nie ma dostępu do pól z bazy danych, ale wyłącznie do tych, które zdefiniował programista dla tego raportu. Nie mam pewności, czy będzie możliwe opracowanie dostępu do nich.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE

Post autor: Jurek B. »

piotr j. pisze: 18 mar 2021, 09:33 Dzień Dobry.
Czy w raporcie WZDE, mogę wstawić dowolną daną, jaką mam w bazie danych na warstwie działki. Chodzi dokładnie o wstęgę Header i Footer. Mam dla tej bazy danych stworzone własne pola, i chciałbym wstawić je do tego raportu.
Dzień dobry, jest taka możliwość - trzeba użyć sformułowania: dane_XXX, gdzie XXX to nazwa pola w bazie danych działek, np. numerKW, kod, idDzialki, wartoscGruntu, itd. Więc wpis brzmiałby: dane_numerKW, dane_kod, dane_idDzialki, dane_wartoscGruntu...
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: WZDE

Post autor: piotr j. »

Zmienne oczywiście w [] - [dane_XXX]
Działa, ale..., zauważyłem pewną zależność. Po kolei
1. Obliczenia/Obliczenie powierzchni/rozliczenie użytków/powierzchnie wyrównane/drukaj wykaz - stan dotychczasowy z pliku SWD/GML... - zmienne z bazy danych [dane_XXX] się nie generują
2. Obliczenia/Obliczenie powierzchni/rozliczenie użytków/powierzchnie wyrównane/drukaj wykaz - zmienne z bazy danych [dane_XXX] się generują
3. Obliczenia/Obliczenie powierzchni/rozliczenie użytków/powierzchnie wyrównane/drukaj wykaz - stan dotychczasowy z pliku SWD/GML... - zmienne z bazy danych [dane_XXX] się generują
Po ponownym wejściu w obliczenia sytuacja się powtarza. Czyli aby w drukuj wykaz - stan dotychczasowy z pliku SWD/GML... wczytać zmienne, najpierw muszę wygenerować drukuj wykaz.
Pozdrawiam.
piotr j.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: WZDE

Post autor: Aoschin »

Witam!

Mógłbym prosić o dodanie zmiennej, która będzie wynikiem odejmowania [pow_dz_suma] - [pow_dz_dot_suma]?

Próbowałem to załatwić kawałkiem kodu, ale w Pascalu jestem zielony jak szczypiorek i utykam na StrToFloat. Wygląda jakby z Memo.Text zasysało jakiś dodatkowy enter i przy próbie konwersji ze String na Extended wyrzuca mi np:

'0.5000
'is not a valid floating point value
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ