Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Jurek B. »

Dzień dobry, jeden z naszych użytkowników zaproponował dodanie funkcji obsługi generowania masowej wysyłki korespondencji w technologii Envelo - tu jest opis jak to działa.
Generalnie chodzi tam o to, że nadawca, który generuje dużo listów, np. w naszej branży związanych z pracami w zakresie EGiB, może tych listów nie drukować i pakować samodzielnie do kopert adresowanych przez siebie.
Może automatycznie wytworzone pliki PDF oraz plik XLS z adresami odbiorców wysłać na serwer www Envelo (Poczta Polska) i tam te dane zostaną przetworzone, wydrukowane i wysłane.
Z tego co widzę, koszt wysyłki jednego takiego listu poleconego z wydrukowaną 1 stroną, ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru to 11 zł brutto (8.94 zł netto) + ewentualnie 15 gr za każdą dodatkową kartkę.
Koszt zwykłego listu poleconego ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru to 8.50 zł.
Ponieważ wprowadzenie funkcji z tym związanych będzie pracochłonne, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Państwa korzysta już z tego rozwiązania lub będzie chciał skorzystać gdy to wprowadzimy do naszego modułu?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: MarekOtt »

Także korzystam z usług envelo (swoją drogą polecam), jednak z możliwości druku i pakowania przez envelo nie korzystam, a to dlatego że ośrodki mają problem by takie zawiadomienie uznać za skuteczne. Wydaje mi się że przy jakimś odwołaniu strony, że brak podpisu geodety na zawiadomieniu, też możemy mieć problem z obroną.

Pomijam fakt, że 2,5zł różnicy to jednak dużo (250 zł przy 100 sztukach).

Nie zmienia to faktu, że np. przydało by się by moduł swde adresowanie, pozwalał jakoś wczytać znaczki generowane przez envelo. Bo akurat tutaj najwięcej tracę czasu.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

Roznica w cenie zdaje sie duza, lecz biorac pod uwage czas na kopertowanie, a nastepnie stanie w kolejce w urzedzie pocztowym jest pomijalnym. Nalezy miec tez na uwadze, ze przygotowanie i zamieszczenie "paczki" w serwisie enVelo moze miec miejsce w weekendy oraz w dni wolne od pracy (sam bieg przesylki juz w powszednie dni). Ja korzystam z tego rozwiazania od 3 lat i nie wyobrazam sobie wrocic do tradycyjnego sposobu. Poza tym w serwisie mamy swoje konto spod ktorego mozemy podgladac "los" (status) realizacji listu i wygenerowac stosowny raport (ktory czesto podlaczam do operatu, jesli nie wrocą do mnie wszystkie potwierdzenia odb.).
MarkuOtt,co do wiarygodnosci, to konto enVelo zwiazane jest umowa z przedsiebiorca wiec zywy podpis wykonawcy zdaje sie nie stanowic tu przeszkody = watpliwosci co do wiarygodnosci. Nie chcialbym mowic glupot, ale jesliby jescze dodatkowo rozwazyc podpisy kwalifikowane i zaufane listu (nie posiadam wiedzy w zakresie jak to funkcjonuje) mysle, ze to juz w ogole nie problem.
W kazdym razie rozwizanie to sobie chwale. A w dobie permanentnego doprecyzowywania zonglerki danymi - tu w kontekscie automatycznego generowania listy odbiorcow, bo to jest glowny punkt ciezkosci przygotowania paczki, to summa summarum jest to oszczednosc czasu, a wiec nerwow, a wiec zdrowia, a wiec pieniedzy ;)
pozdrawiam
Lukasz Zacharczuk
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
GGblues77m
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2020, 15:30

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: GGblues77m »

Jestem za modułem SWDE -wysyłka masowa Envelo.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Jurek B. »

Pomijam fakt, że 2,5zł różnicy to jednak dużo (250 zł przy 100 sztukach).
Ok, ale ta różnica niweluje się jeśli jest się VAT-owcem - wtedy z Envelo otrzymuje się fakturę, gdzie VAT jest do odliczenia i wówczas różnica to 0.44 zł, a przy 100 szt. - 44 zł drożej z Envelo.
Jeśli doliczy się brak kosztów papieru, kopert, druku i czasu na samodzielnie pakowanie to już chyba Envelo jest tańsze niż metoda klasyczna.
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: tomek »

Zawsze trzeba iść z duchem czasu.Popieram pomysł.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Jurek B. »

Pomijam fakt, że 2,5zł różnicy to jednak dużo (250 zł przy 100 sztukach).
Tu jeszcze taką informację mogę podać, że dostałem od jednego z geodetów kopię faktury za usługę Envelo i widzę, że koszt jest nie większy niż koszt listu tradycyjnego, prawdopodobnie umowa zapewnia niższe ceny niż te w cenniku standardowym.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: pomiar »

A jak z oddawaniem potwierdzeń do starostwa ? Przyjmują czy oczywiście działa prawo powiatowe?
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

Nie ma problemu. Adresat otrzymuje list papierowy i podpisuje "żółtko", czyli potwierdzenie odbioru. Dodatkowo mamy do dyspozycji raport z Platformy envelo z numerem listu i statusem na chwilę raportu. A na podstawie numeru listu też można sprawdzić status przesyłki na stronie Poczty Polskiej.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: pomiar »

No to skoro tak to trzeba będzie spróbować 🙂
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: pomiar »

Usługa jest coś dodatkowo płatna jeżeli podpisze umowę ?
Jak to wyglada ? Z góry dzięki za informacje
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: mypal »

Jestem za taką funkcjonalnością.
Pozdrawiam
mypal
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

pomiar pisze: 08 paź 2020, 10:50 Usługa jest coś dodatkowo płatna jeżeli podpisze umowę ?
Jak to wyglada ? Z góry dzięki za informacje
Nie, usluga nie jest dodatkowo platna. Deklaruje sie szacowana ilosc przesylek na rok. Ja mam zadeklarowane 50 szt, przy czym w ciagu roku wysylam znacznie wiecej. Jedynie co wazne to trzeba sobie zdawac sprawe, ze usluga envelo obejmuje przesylki krajowe. Po okresie rozliczeniowym (po kazdym miesiacu) otrzymuje FV do zaplaty.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: grzes »

W szablonie XLS-a jest pole Tekst ZPO – tekst na Zwrotnym Potwierdzeniu Odbioru, do 20 znaków.
Czy to pole jest wykorzystywane przy wysyłce? Jeśli tak, to co tam jest wstawiane?
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

To pole nieobowiazkowe. Nadruk na potwierdzeniu odbioru. Ja zawieram informacje, które kojarzę później z obiektem/sprawa, np. 20.1354_PRZEM128 początek to nawiązanie do od pracy i dalej nawiązanie do obiektu. Pole bardzo przydatne (choć skape w swej obszernosci) przy wielu listach dla różnych obiektow.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: grzes »

Dodałem nową opcję w Adresowaniu:
neolist.png
neolist.png (51.49 KiB) Przejrzano 17755 razy
Pierwsza zakładka to dane pobrane z pierwszego wiersza szablonu xls (do edycji na drugiej zakładce) i powielone tyle razy ile mamy osób w oknie adresowania. Dokumenty PDF pobierane są z zakładki "Pisma" w oknie adresowania i należy je wcześniej wygenerować.
Po wybraniu opcji "Zapisz ZIP z plikem XLS i dokumentami PDF" powinniśmy otrzymać pełen zestaw do przekazania do Poczty Polskiej.
Do testów:
- do podmiany w katalogu c-geo/bin
- do dodania do katalogu c-geo/bin/BIN

Tu jest opis parametrów które można ustawić w szablonie XLS:
https://www.envelo.pl/pomoc/przewodniki ... wa/#punkt6
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

O Holender! Nie mogę się doczekać, aż wypróbuje, Mistrzu :)
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

Panie Grzegorzu... Pysznie!!!
dziekuje w imieniu swoim i pryszlych uzytkownikow :)
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: grzes »

:D Dziękuję za miłe słowa i szybki feedback.
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Ezy »

praca jaka wykonał Pan Grzegorz w moim przypadku przyspiesza czas przygotowania przesyłki z około pół godziny do około minuty (rozpatruje przypadek listu dla około 20 adresatów) . Teraz głównym punktem ciężkości dla mnie nie jest przygotowanie listy odbiorców i pliku sterujacego dla Envelo, a samo przygotowanie treści zawiadomienia i/lub wezwania. Uzytkownicy, którzy dodatkowo korzystają z automatu do tworzenia zawiadomień z modułu SWDE będą w 100% zadowoleni.
Polecam moduł SWDE oraz jego komponenty.
SOFTLINE brawo Wy. Dziekuje
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: dragko19 »

Czy poszczególne pisma są przyporządkowywane dokładnie dla konkretnych nazwisk?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Jurek B. »

Tak, w module Adresowanie, po wprowadzeniu i ewentualnym zweryfikowaniu osób do korespondencji (np. z zaznaczonych działek), dla każdej osoby generuje się odrębne, "wirtualne" pismo, o indywidualnej nazwie, która potem jest ujęta w pliku XLS, razem z dokumentami korespondencji w PDF zapisanym w pliku ZIP.

P.S. Treść wzorca pisma, który jest podstawą wygenerowanych potem dokumentów ustala się w edytorze wzorców pism.
Pozdrawiam Jurek B.
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: dragko19 »

Wszystko jasne. Ja pisma generuję z nazwiskami i stąd pytanie.
Night
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2021, 12:06

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Night »

Pytanie - tą umowę to da się zawrzeć z envelo? Bo mnie na infolinii zbyli, że nic takiego się nie robi, ew. jak się chce odroczone płatności to można podpisać. A jeżeli się podpisze to wpływa na cennik?
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Moduł SWDE - wysyłka masowa Envelo

Post autor: Damian »

Night pisze: 21 gru 2021, 08:38 Pytanie - tą umowę to da się zawrzeć z envelo? Bo mnie na infolinii zbyli, że nic takiego się nie robi, ew. jak się chce odroczone płatności to można podpisać. A jeżeli się podpisze to wpływa na cennik?
Witam,
jeśli chce Pan podpisać umowę z Envelo na korzystanie z produktów Envelo (korespondencja masowa) z 14-dniowym terminem płatności (pierwszego dnia miesiąca wystawiana jest FV za poprzedni miesiąc z 14 dniowym terminem płatności), należy wypełniony kwestionariusz w wersji edytowalnej przesłać na adres: handlowy@envelo.pl
Kwestionariusz można pobrać tu:

https://www.envelo.pl/wp-content/upload ... firmy.docx

Niestety z tego co się orientuje to oczekiwanie na podpis trwa dość długo ok. 1 miesiąca. ;/
Można również korzystać z usług Envelo nie podpisując umowy, wówczas opłatę należy wykonywać przy każdorazowej wysyłce (nie ma różnicy w cenniku!) a FV tak czy inaczej się dostaje.
pozdrawiam
Damian M.
ODPOWIEDZ