Strona 1 z 1

Projektowanie tras - przesunięcie niwelety

: środa, 7 października 2020, 08:36
autor: kouczan
Dzień dobry.
Czy byłaby możliwość wprowadzenia opcji skorelowania przesunięcia niwelety z zakładką punkty kontrolowane. Chciałbym móc w prosty sposób policzyć odchyłki na punktach (czerwony trójkąt) jak na zaznaczonym rysunku. Wiadomo, że wtedy trzeba skorygować spadki w górnej tabelce punktów kontrolowanych oraz obniżenie niwelety, ale sporo by to ułatwiło np. przy obsłudze obiektów mostowych.
Michał

Re: Projektowanie tras - przesunięcie niwelety

: czwartek, 8 października 2020, 11:47
autor: Jurek B.
Dzień dobry, wydaje się mi, że przesunięcie niwelety jest uwzględniane w zakładce Punkty kontrolowane. Zmiana wartości w zakładce Przesunięcie niwelety skutkuje zmianą wyników w Punktach kontrolowanych:

Re: Projektowanie tras - przesunięcie niwelety

: środa, 14 października 2020, 12:35
autor: walklim
Witam,
do tej roboty polecam moduł Obliczanie objętości - zakładka rzutowanie. Model płyty utworzyć już na potrzeby tyczenia wysokości i do tego samego modelu porównywać pikiety z inwentaryzacji.
tak idąc dalej w mostowe pomiary to przydałoby się narzędzie do przeliczania wysokości punktów o podniesienie wykonawcze - czyli dla punktów policzonych wzdłuż ustroju zadajemy wartość podniesienia na środku i programik rozrzuciłby to po paraboli na punkty pośrednie. ja męczę się w excelu i na większych obiektach jest to mozolne. W projektowaniu tras można by w zakładce krawędź dodać (kolejną :D ) kolumnę "podniesienie wykonawcze". Podajemy kilometraż dla punktów : "zero" - podniesienie max (np 0.065) - "zero". Może dla przejrzystości modułu w opcjach przyda się możliwość wyboru jakie parametry krawędzi chcemy wprowadzić:
[x] - Przesunięcie H
[x] - Przesunięcie Poziome
[x] - Podniesienie wykonawcze

Przesunięcie niwelety zostawiłbym w dotychczasowym miejscu - ta wartość dotyczy geometrii całej trasy i korzystają z niej wszystkie zakładki Projektowanie Tras.

Re: Projektowanie tras - przesunięcie niwelety

: czwartek, 15 października 2020, 14:03
autor: walklim
Podniesienie wykonawcze jest chyba zbyt niszowym zadaniem. Może jakaś wtyczka ?