PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Ezy »

1) czy moznaby dodac opcje zsynchronizowania atrybutow p. granicznych do tabeli roboczej?

2)czy moznaby rozbudowac mozliwosc zmiany oznaczen punktow pomiedzy sekcjami zadania [Nr1, (...); Nr2, (...); Nr_srednia, (...) ], tzn np przepisz numer, usun n znakow z poczatku/z konca, dodaj przedrostek/przyrostek?

3)czy moznaby dodac mozliwosc ekspozycji wierszy parzystych, nieparzystych oraz wiersza aktywnego (tak jak ma to m-ce dla tabeli rob.) oraz dodac ogolna ekspozycje tla dla sekcji poszczegolnych sekcji?

Punkty 2 i 3 sprawilyby wieksza czytelnosc i skutecznosc w niepopelnianiu bledow przy edycji danych.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Jurek B. »

1) zy moznaby dodac opcje zsynchronizowania atrybutow p. granicznych do tabeli roboczej?
Czy chodzi tu o aktualizacje danych w tabeli współrzędnych po zmianie wartości atrybutów punktów w module Porównania współrzędnych? Jeśli tak to czy dotyczyć to ma punktów w tabeli 1 i 2? Atrybuty punktów wynikowych są zapisywane do tabeli.
2)czy moznaby rozbudowac mozliwosc zmiany oznaczen punktow pomiedzy sekcjami zadania [Nr1, (...); Nr2, (...); Nr_srednia, (...) ], tzn np przepisz numer, usun n znakow z poczatku/z konca, dodaj przedrostek/przyrostek?
Funkcja przepisania numeru z z tabeli 1 do 2 jest pod prawym klawiszem myszki, dodanie przedrostka/przyrostka jest w ikonce przenumerowania ("1..9?"). Nie ma usunięcia znaków - przekażę programiście - może będzie mógł to dodać.
3)czy moznaby dodac mozliwosc ekspozycji wierszy parzystych, nieparzystych oraz wiersza aktywnego (tak jak ma to m-ce dla tabeli rob.) oraz dodac ogolna ekspozycje tla dla sekcji poszczegolnych sekcji?
To też przekażę.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Ezy »

Czy chodzi tu o aktualizacje danych w tabeli współrzędnych po zmianie wartości atrybutów punktów w module Porównania współrzędnych? Jeśli tak to czy dotyczyć to ma punktów w tabeli 1 i 2?
Zalezy jak kto opracowuje dane. Ja w tabeli 1 zamieszczam dane bazy ODGiK, a w tabeli 2 z wlasnego opracowania. Zatem dobrze byloby aby byla możliwa funkcja dla obu tabeli.
dodanie przedrostka/przyrostka jest w ikonce przenumerowania ("1..9?")
- i tu z nowu moja nieuwaga, za co przepraszam
dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Ezy »

co do przenumerowania punktów to dla srednich byloby dobrze dodac opcje tylko dla niezanumerowanych albo/i dla zaznaczonych (nie wiem czy to zaznaczenie wiaze sie tylko z wydrukiem, czy mozna je zaadoptowac do innych funkcji).
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8170
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Jurek B. »

Czy chodzi tu o aktualizacje danych w tabeli współrzędnych po zmianie wartości atrybutów punktów w module Porównania współrzędnych? Jeśli tak to czy dotyczyć to ma punktów w tabeli 1 i 2?
Zalezy jak kto opracowuje dane. Ja w tabeli 1 zamieszczam dane bazy ODGiK, a w tabeli 2 z wlasnego opracowania. Zatem dobrze byloby aby byla możliwa funkcja dla obu tabeli.
Ok, ale mi chodziło o potwierdzenie czy chciałby Pan aktualizować atrybuty punktów w bazie danych danymi z modułu Porównanie współrzędnych?
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Ezy »

tak, tak o to mi chodzilo
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: Ezy »

tak, chodzi o to aby aktualizować dane atrybutów w tabeli roboczej przy pomocy zadania Porównanie współrzędnych.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: piotr j. »

1) zy moznaby dodac opcje zsynchronizowania atrybutow p. granicznych do tabeli roboczej?
Właśnie wykonywałem porównanie współrzędnych i doszedłem do tego samego wniosku, ale widzę, że kolega mnie uprzedził i już poruszył ten temat.
Wpisałem testowo atrybuty w module, po czym wykonałem synchronizację, w wyniku czego, atrybuty w module zostały skasowane.

Może zrobić tak:
- jeśli atrybuty pkt. gran. zostały wpisane w module porównania współrzędnych, a nie ma ich w tabeli roboczej, to w takim wypadku wstawiały by się automatycznie, lub pojawiał się komunikat, czy wstawić te dane do tabeli.
- jeśli atrybuty pkt. gran. zostały wpisane/zmienione w module porównania współrzędnych, i te atrybuty są także tabeli roboczej, to pojawiał by się komunikat, które wartości zmienić (w module, czy tabeli).
Pozdrawiam.
piotr j.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: PWSP - ATRYBUTY <-> tabela robocza

Post autor: pomiar »

Jeszcze mam propozycje - można dodać wklejanie do modułu wsp nie z tabeli a np z pliku tekstowego tak jak teraz tak sie da w tabeli ?
ODPOWIEDZ