Zawiadomienia - moduł SWDE

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
ciesiel
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: ciesiel »

Popieram.
Pzdr.
ciesiel
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Jurek B. »

Te propozycje mamy na liście, ale są pracochłonne więc trzeba czekać.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Aoschin pisze: 16 mar 2021, 12:15 Witam, ponownie poruszam temat, bo w czasie użytkowania wpadłem na kilka pomysłów.

1). Przycięcie opcji [Działki oznaczone jako "sąsiednia" - numer, właściciel, jednostka rejestrowa, KW (lista wypunktowana)] do -> [Działki oznaczone jako "sąsiednia" - numer, właściciel(lista wypunktowana)] - wersja pierwotna świetnie pasuje do ustaleń, ale jak się okazuje muszę ją przycinać do reszty zawiadomień.
Dałoby się ciachnąć tą opcję w ciągu najbliższego tygodnia? Zbieram się do zawiadamiania ludzi na kilka robót i byłoby wygodnie :P
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 02 kwie 2021, 11:30
Aoschin pisze: 16 mar 2021, 12:15 Witam, ponownie poruszam temat, bo w czasie użytkowania wpadłem na kilka pomysłów.

1). Przycięcie opcji [Działki oznaczone jako "sąsiednia" - numer, właściciel, jednostka rejestrowa, KW (lista wypunktowana)] do -> [Działki oznaczone jako "sąsiednia" - numer, właściciel(lista wypunktowana)] - wersja pierwotna świetnie pasuje do ustaleń, ale jak się okazuje muszę ją przycinać do reszty zawiadomień.
Dałoby się ciachnąć tą opcję w ciągu najbliższego tygodnia? Zbieram się do zawiadamiania ludzi na kilka robót i byłoby wygodnie :P
dodamy w najbliższych dniach - napiszę jak będzie
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Witam!

Kolejna rzecz która wyszła w trakcie użytkowania.

Jako że połączenie pomiędzy "Więcej..." z C-GEO (zmienne użytkownika) z modułem SWDE jest raczej trudne, to składam wniosek formalny :P o dodanie paru (no dobra z 8 ) pól na zmienne bezpośrednio w module SWDE - konkretnie chodzi mi o zakładkę Adresowanie (obok numeru zgłoszenia i miejsca spotkania).

Gdy wypisuję zawiadomienia ze zleceń Sądu, albo wezwania na rozgraniczenie to muszę w zawiadomienia wpisać dane tychże zleceń, postanowień, decyzji i innych takich, a uzupełnianie tego potem ręcznie jest niewygodne. W C-GEO dodałem pola własne i w raportach wszystko śmiga, ale przy zawiadomieniach muszę to wpisywać/przeklejać, a potem sprawdzać czy wszędzie uzupełniłem, czy coś nie zostało pomięte... Trochę szkoda mi na to czasu.
pola.jpg
pola.jpg (23.37 KiB) Przejrzano 6515 razy
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 12 kwie 2021, 10:49 Witam!

Kolejna rzecz która wyszła w trakcie użytkowania.

Jako że połączenie pomiędzy "Więcej..." z C-GEO (zmienne użytkownika) z modułem SWDE jest raczej trudne, to składam wniosek formalny :P o dodanie paru (no dobra z 8 ) pól na zmienne bezpośrednio w module SWDE - konkretnie chodzi mi o zakładkę Adresowanie (obok numeru zgłoszenia i miejsca spotkania).

Gdy wypisuję zawiadomienia ze zleceń Sądu, albo wezwania na rozgraniczenie to muszę w zawiadomienia wpisać dane tychże zleceń, postanowień, decyzji i innych takich, a uzupełnianie tego potem ręcznie jest niewygodne. W C-GEO dodałem pola własne i w raportach wszystko śmiga, ale przy zawiadomieniach muszę to wpisywać/przeklejać, a potem sprawdzać czy wszędzie uzupełniłem, czy coś nie zostało pomięte... Trochę szkoda mi na to czasu.

pola.jpg
na szybko raczej nie będzie - proponuje poki co modyfikować szablon wzoru - bo jak rozumiem te zmienne są takie same dla wszystkich pism?
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Tak. Jak na załączniku, przy tej robocie wypisuję wezwania na 14 osób, więc te same dane dot. upoważnienia i postanowienia pojawiają się w 14 pisemkach.

Tak będę robił, dzięki!
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Trzy małe kwestie wyłapane przy ostatniej robocie:

1). Jeżeli działka przedmiotowa nie posiada KW, a pole KW jest w szablonie dokumentu, to wywala error, przy generowaniu tego dokumentu.
PS. Można by w takich sytuacjach jakiś "brak" wstawić? Albo myślnik?

2.) Próba zamiany czcionki w edytorze szablonu zawiadomienia wyrzuca błąd i nie pozwala rozwinąć listy

3.) Przy eksporcie do do RTF zamienia Ł na £.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 03 sie 2021, 11:25 Trzy małe kwestie wyłapane przy ostatniej robocie:

1). Jeżeli działka przedmiotowa nie posiada KW, a pole KW jest w szablonie dokumentu, to wywala error, przy generowaniu tego dokumentu.
PS. Można by w takich sytuacjach jakiś "brak" wstawić? Albo myślnik?

2.) Próba zamiany czcionki w edytorze szablonu zawiadomienia wyrzuca błąd i nie pozwala rozwinąć listy

3.) Przy eksporcie do do RTF zamienia Ł na £.
Ad1 Chodzi o pole w szablonie pisma w opcji Adresowanie "Nr KW (dz. główna)"? Nie potrafię tego powtórzyć. Ma Pan może treść tego błędu?
Ad2 Będzie poprawione
Ad3 Przetestowałem zapis pisma w opcji adresowanie i jest OK (rtf otwierany LibreOffice) - proszę podesłać taki rtf - może coś wypatrzę.
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Treść błędu:
Zrzut ekranu 2021-08-04 104746.jpg
Zrzut ekranu 2021-08-04 104746.jpg (21.28 KiB) Przejrzano 5370 razy
Niestety nie mam nic pod ręką w tej chwili.

RTF po eksporcie otwierany WORD'em.
Błąd występuje tylko przy opcji "Zapisz -> Wszystkie pisma", niezależnie od czcionki.
Przy "Zapisz -> Bieżące pismo" błąd nie występuje.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 04 sie 2021, 10:54 Treść błędu:
Zrzut ekranu 2021-08-04 104746.jpg

Niestety nie mam nic pod ręką w tej chwili.

RTF po eksporcie otwierany WORD'em.
Błąd występuje tylko przy opcji "Zapisz -> Wszystkie pisma", niezależnie od czcionki.
Przy "Zapisz -> Bieżące pismo" błąd nie występuje.
Do testów do podmiany do katalogu cgeo/BIN
Poprawione Ł i edycja czcionki w edytorze szablonow. Natomiast z tym KW nie potrafię powtórzyć. Tam została dodana kolumna KW w osobach. Teraz to działa tak ze jak cos tam wpiszemy to ta wartość jest brana do pisma a nie ta ktora przyszla z GML (lub w GML jej nie było). Błąd sugeruje że z jakiegoś powodu kolumna KW sie nie dodała. Choc powinna być dodawana zawsze na starcie. Proszę sprawdzić czy poprawka cos pomogła.
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Witam!

W przypadku ustawiania dwóch i więcej różnych działek jako główne (np. podział 2 działek obok siebie), do pism wstawiana jest tylko pierwsza. Można by zrobić to po przecinku, gdy są różne działki jako główne?
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 06 sie 2021, 12:22 Witam!

W przypadku ustawiania dwóch i więcej różnych działek jako główne (np. podział 2 działek obok siebie), do pism wstawiana jest tylko pierwsza. Można by zrobić to po przecinku, gdy są różne działki jako główne?
Do testów do podmiany do katalogu cgeo/BIN
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ