Strona 1 z 1

ULDK

: sobota, 21 listopada 2020, 10:43
autor: drelson
Czy można by było do usługi ULDK wstawianie działek przez wskazanie dodać opcję "wstawiaj działki sąsiednie" ?

Przy okazji jak wygląda sprawa z numerami punktów ? Da się to załatwić żeby również i punkty wskakiwały ?

Re: ULDK

: sobota, 21 listopada 2020, 14:51
autor: Jurek B.
Niestety nie wiemy jakie są działki sąsiednie, a sama usługa na to też nie pozwala, jakiś czas temu wymyśliliśmy jako zrobić u nas, ale ze względu na nawał różnych tematów do zrobienia, czeka w kolejce.
Co do punktów granicznych, to zgodnie z przepisami, nie są one niestety udostępniane - wyłącznie odpłatnie jako materiał zasobu - dane EGiB.

Re: ULDK

: piątek, 15 stycznia 2021, 11:09
autor: marcinn
Dobrze byłoby, gdyby podczas aktywnej opcji "pobieraj działkę w miejscu kliknięcia" dało się przesuwać mapę z wciśniętym scrollem. Teraz każde wciśnięcie scrolla pobiera działkę, więc jak przesuwam mapę to automatycznie pobiera działkę. Tak samo dzieje się jak wciskamy PPM. Dobrze gdyby pobieranie działki działało tylko na LPM

Re: ULDK

: piątek, 15 stycznia 2021, 12:08
autor: Jurek B.
Ok, przekazałem programiście.

Re: ULDK

: sobota, 16 stycznia 2021, 16:00
autor: pgorski
Za niedlugo pojawi się opcja wyszukania działek "w obszarze" , co poniekąd załatwi sprawe sąsiednich działek (działka + bufor).
Jak to teraz dziala można zobaczyć na www.c-geoportal.pl i wybrać tool "wyszukiwania działek w obszarze" , tylko jest ograniczenie co do wiekości poligonu więc trzeba troche się przybliżyć

Re: ULDK

: poniedziałek, 18 stycznia 2021, 13:43
autor: Jurek B.
marcinn pisze: piątek, 15 stycznia 2021, 11:09 Dobrze byłoby, gdyby podczas aktywnej opcji "pobieraj działkę w miejscu kliknięcia" dało się przesuwać mapę z wciśniętym scrollem. Teraz każde wciśnięcie scrolla pobiera działkę, więc jak przesuwam mapę to automatycznie pobiera działkę. Tak samo dzieje się jak wciskamy PPM. Dobrze gdyby pobieranie działki działało tylko na LPM
Poprawka w wersji testowej.

Re: ULDK

: piątek, 9 kwietnia 2021, 06:58
autor: MarekOtt
Czy funkcja ULDK jest powiązana z funkcją wyszukiwania działek ?.

Pytam dlatego, że funkcja wyszukiwania działek, a następnie ściąganie jej geometrii działa, a ULDK od jakiegoś czasu nie działa. Klikając w miejsce wstawienia działki nic się nie dzieje, nic nie pobiera.

Re: ULDK

: piątek, 9 kwietnia 2021, 08:29
autor: Jurek B.
MarekOtt pisze: piątek, 9 kwietnia 2021, 06:58 Czy funkcja ULDK jest powiązana z funkcją wyszukiwania działek ?.

Pytam dlatego, że funkcja wyszukiwania działek, a następnie ściąganie jej geometrii działa, a ULDK od jakiegoś czasu nie działa. Klikając w miejsce wstawienia działki nic się nie dzieje, nic nie pobiera.
To są dwie różne usługi - różne sposoby zapytań. Widzę, że teraz obie usługi działają niestabilnie - zapewne są prowadzone jakieś prace albo w GUGiK, albo w powiatach, bo w różnych miejscach Polski te problemy występują. Czasem obie zwracają poprawną odpowiedź, czasem jedna z nich.
Najlepiej spróbować ponownie np. dzisiaj po południu, albo nawet później.