wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1124
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

Czy jest możliwość wprowadzenia wybierania obiektów znajdujących się wewnątrz obiektu zamkniętego? Np zaznaczając obiekt zamknięty i klikając f9 lub jakiś inny skrót. Aktualnie można wybrać tylko punkty. Chodzi mi tu głównie o wypełniania skarp na mapie wektorowej (import z turbomap). Po modyfikacji trzeba się sporo na klikać żeby zaznaczyć wypełnienie, usunąć i potem po modyfikacji geometrii na nowo wypełnić.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

Czy jest włączona opcja "Wybieranie obiektów zamkniętych jak liniowych" w zakładce Mapa cd? Wtedy natychmiast wybiera się obiekt wewnątrz innego.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1124
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

Tak. Opcja jest zaznaczona. Zauważyłem teraz, że używałem złej opcji. Klikałem f8 zamiast opcji "wybierz obiekty wewnątrz". Można byłoby przypisać np. klawisz f9 do tej funkcji. Nie mniej jednak jeżeli chodzi o wypełnienie skarpy, to nie zaznaczają się wszystkie linie w środku. Poniżej rysunek (zaznaczałem tylko obiekty wewnątrz dolnej skarpy).
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (18.03 KiB) Przejrzano 2455 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

Hmm, wystarczy pojedyncze kliknięcie na którymkolwiek odcinku wypełnienia skarpy i wybierze się cały obiekt - może lepiej zadzwonić do nas na serwis - pokażemy jak to zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1124
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

Ale to jest skarpa z importu Turbomapy (dxf), a nie generowana z cgeo. Czyli każda kreska wypełnienia skarpy to pojedyncza linia. Kiedyś chyba zdalnie coś w tym temacie poruszaliśmy i chyba była mowa, że programista musi sprawdzić algorytm wybierania obiektów wewnątrz. Podeślę plik dxf, na serwis- może ktoś rzuci na to okiem

P.S. Czy zmieniły się adresy emai? wysłałem na serwis@xgeo.pl, a teraz widzę, że na stronie podany jest adres serwis@geo.pl
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: Wojtek P. »

marcinn pisze: 08 lut 2021, 08:42 P.S. Czy zmieniły się adresy emai? wysłałem na serwis@xgeo.pl, a teraz widzę, że na stronie podany jest adres serwis@geo.pl
Można pisać i tu i tu
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Te linie które nie są wybrane wychodzą poza obiekt skarpy. Proszę sobie przybliżyć to będzie widać. Dlatego ich nie wybiera tym narzędziem
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1124
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: marcinn »

To są pewnie jakieś minimalnie odległości (pewnie rzędu milimetrów). A dałoby się może gdzieś w ustawieniach programu zdefiniować coś w rodzaju zakresu tolerancji czy bufor od takiego wybierania? Wtedy wybieranie byłoby wewnątrz obiektu powiększonego o zdefiniowany w ustawieniach bufor.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wybieranie obiektów wewnatrz obiektu zamkniętego

Post autor: Jurek B. »

Nie ma znaczenia jakie są odległości - obecnie, jeśli tylko obiekt nie jest w całości wewnątrz, nie jest brany pod uwagę. Nie ma też obecnie możliwości by wprowadzać dodatkowe parametry wybierania.
Gdyby taki bufor wprowadzić, to także obiekt, który jest wybrany jako powierzchnia wewnątrz której mają być wybrane obiekty, byłby usuwany - czyli sama skarpa także - niestety lepiej niż obecnie, nie będzie.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ