Backup formularzy .fr3

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Backup formularzy .fr3

Post autor: Aoschin »

Witam!

Zdarza mi się czasem (ale zawsze w najgorszym momencie), że nadpiszę sobie formularz nad którym pracowałem dłuższą chwilę jakimś innym, edytowanym na szybkości i jestem zły na siebie i godzinę w plecy...
Na ten moment nie ma chyba nawet alertu, że następuje nadpisanie (a nawet gdyby był to bym pewnie spiesząc się nie zauważył...).

Dlatego piszę z propozycją dodania jakiejś formy backupu do zapisywanych formularzy *.fr3 - najlepiej na takiej samej zasadzie jak pliki w czasie aktualizacji C-GEO - zamiast permanentnie nadpisywać to dodawać rozszerzenie .bckp.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Backup formularzy .fr3

Post autor: grzes »

będzie w aktualizacji - poprzednia wersja będzie miała rozszerzenie .fr3_bkp
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Backup formularzy .fr3

Post autor: Aoschin »

Dziękuję :D
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Backup formularzy .fr3

Post autor: Aoschin »

Podbijam posta, bo właśnie się pokapowałem, że przepadły mi 3h nad opisami w formularzu.
1. Pliki z backupami nie zawsze się tworzą - jak w przypadku wyżej.
2. Przydatny byłby komunikat o nadpisywaniu, przy próbie zapisu.
3. Luźnym dryfem, zamykając okno formularzy, albo po prostu zmieniając projekt, okienko się zamyka nie pytając, czy formularz w środku został zapisany i ja osobiści zdaję sobie z tego sprawę najczęściej w momencie gdy to okienko znika. Prosiłbym o dialog "czy na pewno chcesz zamknąć". Nawet bez śledzenia czy są zmiany, bo to pewnie więcej linijek kodu jak co warte, ale zwykły alert z tak-nie-anuluj za każdym razem (z opcją nie pokazuj więcej - coby innym użytkownikom nie przeszkadzało).

Z góry dzięki,
Pan Gapa
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ