Dodatkowe funkcje z pozycji mapy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Dodatkowe funkcje z pozycji mapy

Post autor: Aoschin »

Witam!

Przy ostatnich pracach z inwentaryzacjami wpadły nam do głowy 2 pomysły
1. Czy można dodać narzędzie uśredniania punktów z pozycji mapy? Mamy pomierzone studzienki z wlotami, wysokość środka i sam X, Y środka można fajnie i łatwo pozyskać z uśrednienia, ale tą funkcję mogę wywołać tylko z pozycji tabeli. + jakiś zręczny skrót klawiaturowy na mapie byłby bardzo przydatny.
2. Czy istnieje możliwość dodania opcji wyświetlania czołówek obiektów liniowych i powierzchniowych, na takiej zasadzie jak wyświetlania numerów punktów? Tzn. nie jako wstawiane obiekty-napisy, a jako skalowany-podgląd-na-żywo? Byłoby to wygodne przy kreśleniu szkiców sieci i przy kontroli czołówek punktów granicznych z pomiaru vs. ze starych szkiców.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dodatkowe funkcje z pozycji mapy

Post autor: Jurek B. »

1. Czy można dodać narzędzie uśredniania punktów z pozycji mapy? Mamy pomierzone studzienki z wlotami, wysokość środka i sam X, Y środka można fajnie i łatwo pozyskać z uśrednienia, ale tą funkcję mogę wywołać tylko z pozycji tabeli. + jakiś zręczny skrót klawiaturowy na mapie byłby bardzo przydatny.
W wersji testowej już jest, a w oficjalnej aktualizacji pod koniec września będzie dostępna opcja wyznaczania centroidu wybranego obiektu liniowego/powierzchniowego: po wybraniu obiektu, prawy klawisz myszki, Obiekt - Wyznacz centroid:
2. Czy istnieje możliwość dodania opcji wyświetlania czołówek obiektów liniowych i powierzchniowych, na takiej zasadzie jak wyświetlania numerów punktów? Tzn. nie jako wstawiane obiekty-napisy, a jako skalowany-podgląd-na-żywo? Byłoby to wygodne przy kreśleniu szkiców sieci i przy kontroli czołówek punktów granicznych z pomiaru vs. ze starych szkiców.
Przekażę programiście do rozważenia, ale raczej takie czołówki "jako podgląd" nie powinny być skalowalne (tak jak nie są skalowalne opisy punktów - dodane "podgląd opisu") - czyli powinny mieć stałą wielkość niezależnie od powiększenia.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Dodatkowe funkcje z pozycji mapy

Post autor: Aoschin »

Jurek B. pisze: 15 wrz 2022, 08:48
2. Czy istnieje możliwość dodania opcji wyświetlania czołówek obiektów liniowych i powierzchniowych, na takiej zasadzie jak wyświetlania numerów punktów? Tzn. nie jako wstawiane obiekty-napisy, a jako skalowany-podgląd-na-żywo? Byłoby to wygodne przy kreśleniu szkiców sieci i przy kontroli czołówek punktów granicznych z pomiaru vs. ze starych szkiców.
Przekażę programiście do rozważenia, ale raczej takie czołówki "jako podgląd" nie powinny być skalowalne (tak jak nie są skalowalne opisy punktów - dodane "podgląd opisu") - czyli powinny mieć stałą wielkość niezależnie od powiększenia.
Chyba zamieszałem, ale dokładnie o to mi chodziło, żeby zachowywały się tak jak podgląd numerów punktów. :)
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ