warstwa EGB_Dzialki_Proj

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

warstwa EGB_Dzialki_Proj

Post autor: Ezy »

Jak już tak mnie wzięło na serię pytań, to jeszcze jedno...
Czy byłaby szansa na dodanie jeszcze jednej warstwy specjalnej - EGB_Dzialki projektowane, ktorej obiekty uczestniczyłby w procesie rozliczeń użytków i tworzeniu WZDED. Mialaby kolor czerwony i na stosie warstw znajdowałaby się o poziom poniżej od EGB_Dzialka. Chodzi i to, że w chwili obecnej wprowadzając na dotychczasową warstwę obiekty działek projektowanych można je "rozliczać", ale nie zachowamy odpowiedniej reprezentacji kartograficznej w kwestii przesloniec granic działek projektowanych granicami obwodnicy działki dzielonej.
Taka nowa warstwa byłaby nawiązaniem do p30.2 rozp egib. (dodam, że pracuje jeszcze na szablonach mz2015 i nie zapoznawalam się z nowym)

Ja radzę sobie tak że dubluje obiekty działek dotychczasowych na nowo utworzona warstwę działek z bazy EGIB oraz tworzę nową warstwę z geometria działek projektowanych i EGB_Dzialji, ale jest to trochę czasochłonne
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: warstwa EGB_Dzialki_Proj

Post autor: FaFaL »

Ja projektowane rysuję na warstwie działek, a aby uzyskać dobrą reprezentację graficzną, dodaję warstwę LiniaPodziału koloru czerwonego którą ustawiam nad wszystkimi warstwami - wtedy wszystko jest ok graficznie i nie ma problemów z rozliczeniami.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: warstwa EGB_Dzialki_Proj

Post autor: Ezy »

Wygidniej jest dla projektowanych dzialek utworzyć warstwę z obiektami powierzchniowymi i zbiorem danych dla obiektów - (tu głównie chodzi o nowy numer), a to dlatego, że przy zmianach koncepcji projektu, tudzież samej numeracji działek projektowanych, to etykietowanie jest sprawniejsze, a niezeli przy Pana koncepcji - (centroidy).
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
ODPOWIEDZ