Generalizacja kartograficzna mapy do wybranej skali , w moim przypadku 1:2000 nie jest w pełni realizowana w zgodzie z rozporządzeniem.
Po zmianie skali, widoczne są nadal takie obiekty jak: rzędne naturalne i sztuczne, rzędne GESUT, studzienki kanalizacyjne, słupy przewodów napowietrznych. Tyle co zaobserwowałem, być może jest tych obiektów więcej.
Pozdrawiam
Generalizacja kartograficzna mapy do wybranej skali
Re: Generalizacja kartograficzna mapy do wybranej skali
Faktycznie niektóre symbole nie mają zdefiniowanego wyłączenia w mniejszych skalach, chociaż studnia kanalizacyjna (SUKS) akurat ma. Sprawdzimy i poprawimy, powinno się udać to udostępnić w najbliższych dniach w aktualizacji C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Generalizacja kartograficzna mapy do wybranej skali
warto byloby uwzglednic mozliwosc wyboru (np. w opcjach programu) czy chcemy aby byla stosowana generalizacja. Bywa, że w skalach mniejszych chcielibysmy, aby jednak obiekty sie znalazly, a skala wydruku nie zalatwia sprawy, ze wzgledu na to że brak zmiennej dla tej wartosci.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk