Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
geodena
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 20:43

Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: geodena »

Czy można wprowadzić w programie import z pliku GML tylko wybranych baz danych /warstw (np. sam GESUT, BDOT500). W przypadku importu wszystkich baz danych, w tabeli pojawiają się współrzędne i numery punktów granicznych. Gdy je usunę w tabeli, to korzystając z nowego narzędzia "Mapa porównania z terenem" usunięte punkty z tabeli pokazuję jako usunięte z bazy, przez co generowanie w ten sposób MPZT staję się trochę bezużyteczne.

Prosiłbym również o możliwość wyboru, czy podczas importu GML mają się zaczytywać również "Warstwy wektorowego GML" dodane w ostatniej aktualizacji. Rozumiem zamysł tego narzędzia, jednak mimo dobrej woli autorów oprogramowania, teraz robi się mały "bałagan" i niektóre obiekty np. skarpy z wypełnieniami tworzą się podwójnie. Najlepiej byłoby, żeby można było przy imporcie zdecydować, czy tworzyć te warstwy czy nie analogicznie jak np. wczytywanie punktów osnowy na mapie przy imporcie pliku GML.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: Jurek B. »

w aktualizacji z 9 lutego obie funkcje są już dostępne:
- możliwość pominięcia wybranych baz przy imporcie GML (BDOT/GESUT/EGiB),
- możliwość wyłączenia z importu obiektów wektorowych.
Pozdrawiam Jurek B.
geodena
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 20:43

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: geodena »

Dziękuje za odpowiedź. Mam najnowszą aktualizację, jednak nie zauważyłem tej funkcji. W którym momencie podczas importu pliku GML można wybrać bazy danych? Wybierając Plik>Import>GML Mapa zasadnicza 2021 po wybraniu pliku program pyta "Czy zaimportować obiekty karto" a następnie czy "Pobrać punkty osnowy..." po czym zaczytuje plik ze wszystkimi bazami.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: Jurek B. »

geodena pisze: 14 lut 2024, 10:14 Dziękuje za odpowiedź. Mam najnowszą aktualizację, jednak nie zauważyłem tej funkcji. W którym momencie podczas importu pliku GML można wybrać bazy danych? Wybierając Plik>Import>GML Mapa zasadnicza 2021 po wybraniu pliku program pyta "Czy zaimportować obiekty karto" a następnie czy "Pobrać punkty osnowy..." po czym zaczytuje plik ze wszystkimi bazami.
Proszę o kontakt tel. z serwisem, tak najszybciej pomożemy.
Pozdrawiam Jurek B.
Damian
Team
Team
Posty: 97
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: Damian »

Jurek B. pisze: 14 lut 2024, 10:24
geodena pisze: 14 lut 2024, 10:14 Dziękuje za odpowiedź. Mam najnowszą aktualizację, jednak nie zauważyłem tej funkcji. W którym momencie podczas importu pliku GML można wybrać bazy danych? Wybierając Plik>Import>GML Mapa zasadnicza 2021 po wybraniu pliku program pyta "Czy zaimportować obiekty karto" a następnie czy "Pobrać punkty osnowy..." po czym zaczytuje plik ze wszystkimi bazami.
Proszę o kontakt tel. z serwisem, tak najszybciej pomożemy.
Witam przede wszystkim należy w opcjach - parametry programu - zakładka GML mieć zaznaczone jak na poniższym zdjęciu
Zrzut ekranu 2024-02-14 112946.png
Zrzut ekranu 2024-02-14 112946.png (125.76 KiB) Przejrzano 386 razy
pozdrawiam
Damian M.
geodena
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2024, 20:43

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: geodena »

Dziękuję Panie Damianie - faktycznie nie miałem tej opcji zaznaczonej. Jednak po imporcie wybranych baz niestety nie działa to jak należy. W przypadku bazy GESUT zaimportowało same etykiety i opisy, ale wszystkie w jednym kolorze niezależnie od typu i bez geometrii przewodu.
Damian
Team
Team
Posty: 97
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: Damian »

geodena pisze: 14 lut 2024, 13:59 Dziękuję Panie Damianie - faktycznie nie miałem tej opcji zaznaczonej. Jednak po imporcie wybranych baz niestety nie działa to jak należy. W przypadku bazy GESUT zaimportowało same etykiety i opisy, ale wszystkie w jednym kolorze niezależnie od typu i bez geometrii przewodu.
Może w takim razie proszę podesłać plik GML na maila dm@geo.pl - sprawdzę i skontaktuje się z Panem telefonicznie
pozdrawiam
Damian M.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie po wyłączeniu wybranej bazy pozostają po niej "sieroty" - prezentacje graficzne tych nieimportowanych obiektów. Poprawimy w najbliższej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Import wybranych baz danych/warstw w pliku GML

Post autor: Ezy »

czy byłaby możliwość aby pytanie o import osnów pojawiało się na początku i tylko jeden raz (bez względu na ilość importowanych baz)?

uwolniłoby to od konieczności obserwowania procesu importu.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
ODPOWIEDZ